Hodowla wielogatunkowa system stadnym

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Xoko
Posty: 29
Rejestracja: czw maja 05, 2022 16:21
Ptaki które hoduję: Nimfa , rozella królewska, rozella białolica, mnicha nizinna, rudosterka zielonica, nierozłączka czerwonoczelna

Hodowla wielogatunkowa system stadnym

#1

Post autor: Xoko » czw maja 05, 2022 16:40

Witam,
Planuję zrobić wolierę zewnętrzną o wymiarach 5x2x2 i chciałbym w niej chodować nimfy w stadzie. Papugi w tej wolierze miałyby lęgi ( wiem że według niektórych hodowla klatkowa jest lepsza gdyż mamy pewność kto jest ojcem ,ale mi zależy na obserwowaniu papug w grupie). I mam pytanie czy w takiej wolierze mogłyby znajdować się inne papugi .np faliste, rudosterki czy modrolotki ( kozy). Ten drugi gatunek również miałby w tej wolierze lęgi. Z tego co czytałem to faliste mogą być z nimfami ,ale jak falistej nie wyklują się młode to może zabić młode z innych gniazd.

don anperis
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 27, 2019 17:46
Ptaki które hoduję: Nimfy, Faliste, Rozelle białolice, Zeberki

#2

Post autor: don anperis » pn maja 16, 2022 18:49

Witam,
ja od kilku lat trzymam w wolierze faliste, nimfy i rozelle. Lęgi co roku bezproblemowe. Ptaki się dogadują. Samiec rozelli nawet dokarmia młode nimfy :). Ja jedyne co to kupiłem wszystkie ptaki w jednym okresie jak były młode. A jak dobieram nowe ptaki to też staram się kupować młode i koniecznie z wolier wielogatunkowych.

Xoko
Posty: 29
Rejestracja: czw maja 05, 2022 16:21
Ptaki które hoduję: Nimfa , rozella królewska, rozella białolica, mnicha nizinna, rudosterka zielonica, nierozłączka czerwonoczelna

#3

Post autor: Xoko » wt maja 17, 2022 12:23

A w tej wolierze ma pan/pani 1 parę rozell czy więcej par?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1906
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » pn cze 13, 2022 17:56

jedna para rozelli, mozna dać jeszcze jedna pare koz, , rudosterki lepiej trzymac osobno

Lena502
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 13, 2022 09:47
Ptaki które hoduję: Papugi

#5

Post autor: Lena502 » sob cze 25, 2022 20:37

Ja w swojej wolierze o podobnych wymiarach trzymam nimfy faliste kanarki zeberki i bażanty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość