mole spożywcze

Pamiętajmy, że papuga ma dostęp tylko do tego, co jej podamy. Niezwykle ważny jest urozmaicony jadłospis.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

elinexfaster
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 28, 2023 19:00
Ptaki które hoduję: Amadyna wspaniała, aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Dolnośląskie

mole spożywcze

#1

Post autor: elinexfaster » wt paź 03, 2023 18:54

Witam. Po pewnym czasie trzymania jednej paczki mieszanki suchej karmy zaczęły się pojawiać pojedyncze mole. Dla bezpieczenstwa zamknęłam szczelnie opakowanie w razie w, ale stały się okropne rzeczy. całą karmę opanowały nici z mol i się zasiedliły... Jest ich mało ale jak się teraz zagłębiłam w nasiona w paczce to moje oczy ujrzały całą ohydną prawdę. Nasiona niestety do wyrzucenia. Zanim zakupię kolejną, chcę wiedzieć czy są jakieś sposoby, by zapobiec takim sytuacjom, nie chcę tego widzieć na oczy kolejny raz, a co dopiero z tym mieszkać... ? :-/

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » śr paź 04, 2023 16:00

gdy kupisz, to calą paczkę do zamrażarki na 1-2 dni, mola mozesz rowniez przyniesc z kasza, mąką,ryżem , makaronem ze sklepu, ALE EJZELI chodzi o karmy dla papug to jak pisalam najlepiej zamrozic, nawet gdy tam jest lokator, to padnie i nie będzie sie dalej rozmnażał, o ile same mole i ich larwy nie sa szkodliwe, bo to czyste białko, ale ich odchody szkodzą

elinexfaster
Posty: 15
Rejestracja: wt lut 28, 2023 19:00
Ptaki które hoduję: Amadyna wspaniała, aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Dolnośląskie

#3

Post autor: elinexfaster » sob paź 07, 2023 16:16

Dziękuję. A ziarna to obojętnie w czym trzymac co nie? byleby było szczelne(?)

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » sob paź 07, 2023 16:34

ja trzymam w workach, ale mozna trzymac jezeli mała a ilosc w zamknietych pojemnikach

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pokarmy i żywienie Aleksandrett-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości