co zrobić kiedy aleksandretta nie chce jeść warzyw i owoców

Pamiętajmy, że papuga ma dostęp tylko do tego, co jej podamy. Niezwykle ważny jest urozmaicony jadłospis.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Bleir
Posty: 47
Rejestracja: pt lip 02, 2010 21:06
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrozna
Lokalizacja: Mannheim
Kontakt:

#21

Post autor: Bleir » pn sie 16, 2010 12:21

Krysiu Fibi dostaje jajko raz na tydzien. Arbuza wcina az milo:) Jednyne z czym szaleje to swieze galazki:) Co dzien ma inne:))) gruszka, jablon i wierzba mandzurska:))
A co z kokosem swiezym? Bo kupilam zeby zrobic jej zabawki i tak si ezastanawiam czy moge jej podac ten bialy miezsz do skubania?
A kileki kielkuja jak szalone:) W oczach normalnie:)))
Bleir

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#22

Post autor: Krysia- » pn sie 16, 2010 13:07

Oczywiście, możesz dać biały miąższ kokosa, ale nie dużo i nie często bo jest bardzo tłusty.
Kiełki najlepsze są maleńkie, takie 1 - 2mm. W takiej fazie wzrostu mają najwięcej witamin. Gdy są już większe - część witamin przepada bo ziarna zaczynają się korzenić. Wstaw do lodówki resztę by tak szybko w cieple nie rosła i nie spleśniała. Ty równiez dla zdrowia możesz je jeść dodając np do kanapek czy surówek - masa ludzi ogrom kasy w sklepach na kiełki wydaje a Ty sama sobie zrobisz :-D
Zresztą teraz gdy jest pod dostatkiem świeżych warzyw i owoców, kiełków nie musisz podawać - zacznij to robić późną jesienią i zimą.

KiTiKaT
osoba niewiarygodna
osoba niewiarygodna
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 13:23
Ptaki które hoduję: Samiczka i Samiec -Faliste
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

#23

Post autor: KiTiKaT » czw paź 07, 2010 15:59

Witam.
Czy można dać falistej papudze jedzenie dla Aleksandretty :?:
Samiczka Biła
Samczyk Niebiesko-biało szary

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#24

Post autor: GoldAngelo » czw paź 07, 2010 16:15

Ja dopóki moje falki nie uciekły mieszałem jedzenie dla średnich i małych papug. Myślę, że można, ale w jedzeniu dla aleks przy podawaniu falistym powinnaś np trochę słonecznika wybrać, bo skład proporcjonalny jest rożny.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
iwona1983
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 21, 2011 10:26
Ptaki które hoduję: aleksandretta
Lokalizacja: B-B

#25

Post autor: iwona1983 » wt cze 21, 2011 10:59

Witam, od trzech dni jestem właścicielką aleksandretty:) mój papcio nic nie jadł oprócz słonecznika ale zastosowałam Wasze rady i faktycznie pomogło.....:D włożyłam jej marchewkę do miseczki, siadłam koło niej i też zaczęłam jeść, mówiąc przy tym jakie to dobre itd itd....no i nareszcie zaczęła ją dziubać , co prawda niepewnie ale zaczęła. Mój Papcio ma podobno 2 miesiące i z tego co wiem to jadł tylko słonecznik, także będzie ciężko Go przekonać ale dam radę:)jeszcze jakby tylko chciał się odezwać....:(((bo na razie żadnego dźwięku z siebie nie wydaje..:(((

Arek
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 18, 2011 15:50
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#26

Post autor: Arek » pn lip 18, 2011 16:17

Witam wszystkich jestm tu nowy i jak sie domyślacie mam problem kupiłem alexa mija juz półtora dnia jak jest u mnie ale nie chce nic jejść zaczynam sie troche martwić. Z tego co czytalem to macie problemy tylko z owocami ale moja nie chce jejść ani pić nie wiem ile tak wytrzyma bez jedzenia.Czy ktoś mial podobny przypadek mam nadzieje ze ktoś mi pomoże . 8-)
Alex

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#27

Post autor: wojtek » pn lip 18, 2011 16:40

Pokarm trzeba było podać tak jak miała poprzednio dawany. W takich lub podbnych naczyniach. Na początku daj jej spokuj nie zbliżaj się do klatki niech zostanie sama i zacznie jeść.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#28

Post autor: WOJTEKZ » pn lip 18, 2011 19:08

Ptak jest w ogromnym stresie spowodowanym zmianą otoczenia i może nawet nie jeść przez trzy dni. Co do picia to może nie zauważyłeś jak to robi.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Arek
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 18, 2011 15:50
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#29

Post autor: Arek » pn lip 18, 2011 19:10

Mam nadzieję papuga jest młoda podobno z tego roku nie małem pojęcia żeby o takie coś pytać jak to z czego jadła i gdzie miała pokarm. Mam jeszcze jedno pytanko po jakim czasie mogę wypuścić ją z klatki?
8-)
Bardzo proszę o nie mieszanie merytoryki tematu poprzez zadawanie innych tematycznie pytań. Proszę też o poczytanie forum bo odpowiedź na Twoje pytanie odnośnie wypuszczenia papugi jest już na forum nie jeden raz napisana.
Ostatnio zmieniony pn lip 18, 2011 19:15 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Alex

Ola
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 21, 2010 13:59
Ptaki które hoduję: Papużki faliste, Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: Kędzierzyn

#30

Post autor: Ola » pt paź 07, 2011 20:13

Witam. Jakiś czas temu wysiałam ziarenka z czerwonej papryki z pokarmy Versele Laga dla żako. Kilka papryczek wyrosło, ale niesety nie zdążyły nabrać koloru - są zielone. Oczywiście spróbowałam je i są dość mocno ostre i moje pytanie jest takie czy mogę podać je Aleksie? Trochę się boje dlatego pytam, bo naprawde są dość ostre i boje sie żeby jej sie przez to nic nie stało.

meski298
Posty: 41
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 17:12
Ptaki które hoduję: Miałem 3 faliste, i Nimfe a teraz będę miał aleksandrettę obrożna

#31

Post autor: meski298 » wt lis 05, 2013 21:25

Zrób zabawkę Papudze :) przygotuj rzemyk i jakieś owoce ,warzywa. Umyj je i obierz pokrój w grube plastry i przewlec przez rzemyk na końcu rzemyka zrób pentelke zęby nie wyleciało Moj papuga uwielbia takie zabawki przy okazji ma jedzenie a ja nie wsadzam owoców pomiędzy
pręty jak to robi dożo osób pamiętajcie by nie wsadzać pomiędzy pręty od klatki bo sie bakterie itp wydzielają w ococ
Witam Ola myślę że papryczka czy inna zielona ostra nie zaszkodzi papudze ponieważ one maja inne szubki smakowe jeśli czerwona nie zaszkodzi to zielona też nie powinna tak samo jak Ziarka
pieprzu tez nie zaszkodzą ale mogę się mylić Wiec pytaj jeszcze

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pokarmy i żywienie Aleksandrett-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości