Gałązki wierzby

Pamiętajmy, że papuga ma dostęp tylko do tego, co jej podamy. Niezwykle ważny jest urozmaicony jadłospis.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Wiktoria1
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 28, 2009 10:41
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Warszawa

Gałązki wierzby

#1

Post autor: Wiktoria1 » pn cze 07, 2010 18:07

Hej. Czy aleksom można dawać wierzbę? (licząc się ze zjedzeniem jej) To znaczy jaki rodzaj...bo ja np znam:
-wierzbę płaczącą(ma żółtawe gałązki)
-wierzbę z drobnymi kotkami(to co na wielkanoc sprzedają)
-wierzbę ozdobną(ogrodową, którą ludzi przycinają na dowolny kształt)
-wierzbę chińską czy tam japońską( Gałązki żółtawe lub brązowe powykręcane,pofalowane)
-I taką zwykłą wierzbę, co ma włochate "kotki" i sypie żółtym pyłkiem jak przekwitają.
wydaje mi się ,że to wszystko są jakieś wierzby.
Które z nich nadają się dla papugi? Czy dojrzałe liście jej nie zaszkodzą? Ewentualnie na co mam zwrócić uwagę jak będę rwała.
Dziękuję

pysia34

#2

Post autor: pysia34 » pn cze 07, 2010 19:13

wszystkie które nie rosną w pobliżu dróg i centrum miast :)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post autor: Krysia- » wt cze 08, 2010 05:39

Wiktoria1 pisze:....... Czy dojrzałe liście jej nie zaszkodzą? Ewentualnie na co mam zwrócić uwagę jak będę rwała.

Dojrzałych liści raczej nie bedzie jadła a posłużą jej do zabawy poprzez zwykłe ich ,,cięcie" . Natomiast rarytasem są pączki ukazujące się wiosną. Bazi (kotków) się nie podaje bo nie mają żadnych wartości odżywczych, a poza tym mogą stanowić swoiste zagrożenie jeśli taki włosek utkwi w przełyku........
Możesz podać gałązki do korowania....... Podczas rwania popatrz czy drzewo, krzew ma zdrowe liście, tzn bez żadnych plam,
czy liście nie czernieją i nie są pomarszczone a na gałązkach nie ma ciemnych brodawek co świadczy o parchu,
czy na górnej stronie liści nie ma czarnej zbitej grzybni co świadczy o czerniaku,
czy na najmłodszych pedach nie ma drobnych plamek i pomarańczowych skupień grzyba co świadczy o rdzy,
czy nie ma pod spodem mszyc, pajęczynek, kokonów z larwami, ........ bowiem owady składają jaja w różnych miejscach.
Wogóle zwróć uwagę czy na pniu, gałęziach nie występuje pleśń, zagrzybienia.

Wiktoria1
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 28, 2009 10:41
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: Wiktoria1 » śr cze 09, 2010 10:07

UJjj...z tym może być kiepsko..Jeszcze nie widziałam drzewa,żeby nie miało żadnego parcha...Nawet jabłoń na zerdki mam z parchatego drzewka... Całkowicie zdrowe to są tylko w sadach-pryskane i sypane tak, że bardziej już się nie da :-(

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post autor: Krysia- » śr cze 09, 2010 18:31

Poczytaj o dezynfekcji gałęzi na żerdzie lub do zabawy http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic ... ezynfekcja
Myślę że zdezynfekowane, wyparzone gałęzie jabłoni lub brzozy czy wierzby możesz spokojnie podać ale bez liści.

PatrykT
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 25, 2016 21:17
Ptaki które hoduję: Świergota Seledynowa, Nimfa, Aleksandretta obroźna

#6

Post autor: PatrykT » czw kwie 28, 2016 11:01

Po przeczytaniu rozumie że gałązki z liśćmi są wskazane ?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#7

Post autor: WOJTEKZ » czw kwie 28, 2016 13:31

Oczywiście , takie są najlepsze.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pokarmy i żywienie Aleksandrett-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości