SUCHA KARMA

Pamiętajmy, że papuga ma dostęp tylko do tego, co jej podamy. Niezwykle ważny jest urozmaicony jadłospis.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

SUCHA KARMA

#1

Post autor: WOJTEKZ » pt wrz 29, 2006 14:47

W dzisiejszych czasach gdy doskonale jest rozwinięty przemysł produkujący suchą karmę dla zwierząt oraz import tych pokarmów do Polski , hodowcy nie mają już problemu z doborem pożywienia dla swoich pupili. Pokarm ten jest tak zbilansowany aby zapewnić ptakom odpowiednią ilośc kalorii. Pokarm jest dobierany odpowiednio dla danego gatunku papug oraz innych ptaków. Chciałem nawiązać do takiego podstawowego pokarmu dla większych ptaków , którym sam karmię swoje papugi. Dotychczas kupowałem pokarmy Witte-molena i Prestige-premium (wszystko dla dużych papug) są one dość drogie , cena hurtowa jaką płacę to średnio 13zł za kg. wziąwszy pod uwagę że kupuję tego po kilkaset kilo rocznie , ostatnio pojawiła się też nowa karma dla ptaków DeliNature niczym nie ustępująca składem innym renomowanym firmom, jednak cenowo jest o wiele atrakcyjniejsza i tu muszę zrobić reklamę naszej koleżance z forum , JustynieB. :-P . We wszystkich tego typu mieszankach firm zachodnich są też suszone warzywa i owoce.Sposób w jaki przygotowywałem swoją mieszankę był bardzo prosty, mieszałem wszystkie opakowania i dosypywałem mniejszą ilość słonecznika ( 100kg mieszanki i 50kg słonecznika) w trzech kolorach -(biały, paskowany i czarny). Mieszanka z samej karmy dla dużych papug jest za bardzo treściwa dla papug wielkość aleksandrett i przyniosła by im więcej szkody jak pożytku a chyba każdemu z nas zależy aby jego ptaki były w odpowiedniej kondycji i zdrowiu. Swoim papugom podaję też mieszankę dla średnich papug w skład której wchodzą już drobniejsze ziarna (kilka rodzai prosa , owsik, owies, kanar , konopie, kardi i.t.d.) mieszanki te również można już kupić gotowe , jednak ja kupuję wszystko oddzielnie i mieszam samemu. :lol:
Ostatnio zmieniony śr paź 22, 2008 20:21 przez WOJTEKZ, łącznie zmieniany 2 razy.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
ewasik
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 15:03
Ptaki które hoduję: senegalka, nimfy
Lokalizacja: Legionowo

#2

Post autor: ewasik » pt wrz 29, 2006 15:14

Napewno sprobuje tej karmy, tzn moje paputki sprobuja :-D . Tez pomieszam z taka dla falistych, bo generalnie w mieszance dla nimf jest za duzo duzych ziaren, np slonecznika. a moja sliczna nowa nimfa nie jest wybredna i zjada wszystkie duze ziarna :lol: a lepiej zeby nie jadla ich duzo. Druga nimfa starsza natomiast nie bierze do dzioba zadnych wiekszych ziaren ale uczy sie od "Nowego" . Oswajanie nowego Maniusia natomiast najlepiej wychodzi mi "na zieleninke". Wojtku, ona te chwasty uwielbia :lol:

Gardenia
Posty: 57
Rejestracja: pt lut 23, 2007 18:44
Ptaki które hoduję: mewki japońskie
Lokalizacja: wielkopolska

#3

Post autor: Gardenia » sob mar 03, 2007 15:53

Do suchej karmy ( mieszam Deli Nature i Vesele Laga) dodaje jeszcze co 2 - 3 dni pokarmy z Herbal Pets - zioła dla papug, płatki kwiatów, pokarmy dla ptaków egzotycznych I, II i III.

Wowo
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 20, 2006 21:17
Ptaki które hoduję: Aleksandretty i nierozłączki
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

#4

Post autor: Wowo » sob kwie 21, 2007 09:38

Ja karmie wszystkie ptaki karmami "deli nature" z Beyers'a. Czasem sama dla dużych papug, a czasem mieszam z pokarmem dla średnich, też Beyersem.
Pozdrawiam i życze sukcesów w hodowli!

Awatar użytkownika
Planeta Zoo
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 06, 2007 22:06
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#5

Post autor: Planeta Zoo » czw maja 31, 2007 17:38

Nasze ptaszory przede wszystkim pochłaniają karmy Versele Laga, Deli Nature oraz Vitakraft. Dodatkowo oczywiście Herbal Pets.
Serdecznie pozdrawiamy,
Katarzyna Król i Robert Szyronin
Planeta Zoo

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#6

Post autor: WOJTEKZ » czw cze 07, 2007 12:59

Obrazek
To jest mieszanka stanowiąca uzupełnienie ''grubszej'', konkretnie opiszę ją w najbilższym czasie, jak na razie powiem że jest tam aż osiem gatunków prosa.


Ta grubsza mieszanka to nr.60, 62 i 64 jest to mieszanka belgijskiej firmy ''BAYERS''- Deli Nature, dosypałem tam jeszcze czarnego słonecznika oraz połupanych orzechów włoskich.Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sty 02, 2011 18:41 przez WOJTEKZ, łącznie zmieniany 7 razy.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#7

Post autor: Boguśka » czw cze 07, 2007 16:36

A czy to nie jest mieszanka do moczenia na kiełki?Ta na pierwszym zdjęciu,tak mi się przynajmniej wydaje :roll: :?:

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#8

Post autor: WOJTEKZ » sob cze 16, 2007 20:26

Tak wygląda skład mieszanki uzupełniającej dla aleksandrett.
Proso,[ żółte( dwa rodzaje) , białe, srebrne, czerwone, zielone, czarne, japońskie, senegalskie], kasza jaglana, kasza tatarczana-nie prażona, owies , owsik ,ryż pady kanar, konopie, kardii, siemie lniane, rzepik. Do tego dodałem mieszankę do kiełkowania nr.33-Deli Nature-Bayersa, która posiada dziewięć składników ale niektóre z nich są już w mojej mieszance. Dodatkowo dodałem też mieszanki HERBALU o składzie: pestki czarnej porzeczki, aroni, maliny, dzikiej róży, nasiona kozieratki, gorczycy, ostu, lnianki, ogórecznika, wiesiołka, babki płesznik, ostropestu. Możliwe ze coś pominąłem bo nie sposób jest zapamiętać wszystko.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Alex
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 06, 2007 14:58
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kepno
Kontakt:

#9

Post autor: Alex » pt lip 06, 2007 15:04

Witam,prosze mi doradzić jaką kupić karme z Versele Laga dla aleksy obrożnej? Musze się pochwalic ,że mam ja już ;-) dwa tygodnie i powolutku próbuje oswajać.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#10

Post autor: WOJTEKZ » pt lip 06, 2007 15:10

Alex, wszystko masz już wyżej opisane , są nawet powklejane zdjęcia ;-) Co do karmy o której piszesz to jest jakościowo taka sama jak Deli Nature. Różnią się tylko cenowo. Deli Nature jest o połowę tańsza. Ale jeżeli chcesz Versele Laga to mozesz kupić z każdego rodzaju dla dużych papug po jednym opakowaniu, wszystko razem wymieszać dodając jeszcze do całości 1/3 czarnego słonecznika. Powinnaś też do tego dodać paczkę Witta-Moleny dla duzych papug.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Alex
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 06, 2007 14:58
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kepno
Kontakt:

#11

Post autor: Alex » sob lip 07, 2007 15:04

Czy pokarm DeliNature dostanę gdzieś w mniejszych opakowaniach niż 15kg?

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#12

Post autor: Boguśka » sob lip 07, 2007 16:10

Myśle,że wszystko to co potrzebujesz dla swojego paputka kupisz u JustynyB lub Planata Zoo.Mój paput lubi ten sam pokarm co daje nimfą,czasem dosypuje mu dla większych papug,czasem daje mieszanke owocową ale najbardziej lubi to ziarno co się moczy na kiełki.
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
qbass
Posty: 66
Rejestracja: śr sie 22, 2007 14:57
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Toruń

#13

Post autor: qbass » śr wrz 12, 2007 18:15

Cześć... sluchajcie mam takie pytanko Czy Proso Senegalskie( inaczej Włośnica Ber) i Proso czerwone to jedno i to samo??? bo obiło mi sie o uszy że tak... ale właśnie myślę że to inny rodzaj tak jak np Perłowe ...Iwona to pytanie szczególnie do Ciebie bo znasz sie na tym... ;-)

Awatar użytkownika
haaszek
Posty: 473
Rejestracja: czw gru 14, 2006 19:57
Ptaki które hoduję: papużki faliste
Lokalizacja: Jarosław
Kontakt:

#14

Post autor: haaszek » śr wrz 12, 2007 22:03

To co u nas sprzedaje się jako "czarne proso" to raczej czarne sorgo.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#15

Post autor: WOJTEKZ » czw wrz 13, 2007 07:08

Po powiększeniu tego zdjęcia z mieszanką uzupełniającą dokładnie widać "czarne proso" takie małe czarne kuleczki.
http://www.aleksandretta.pl/forum/viewt ... 60&start=0
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Planeta Zoo
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 06, 2007 22:06
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#16

Post autor: Planeta Zoo » czw wrz 13, 2007 09:44

A tak wygląda czarne proso z oferty Firmy Herbal Pets

czarne proso

i nie muszę chyba pisać, że moje ptaszory ( i nie tylko ) za nim przepadają ;-)
Serdecznie pozdrawiamy,
Katarzyna Król i Robert Szyronin
Planeta Zoo

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#17

Post autor: WOJTEKZ » pt wrz 14, 2007 20:08

Poczytaj to : http://www.aleksandretta.pl/forum/viewt ... 60&start=0 są zrobione zdjęcia i wyszczególnione składniki. Zobacz tez i to : http://www.aleksandretta.pl/forum/viewt ... 60&start=0
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#18

Post autor: Boguśka » sob wrz 15, 2007 10:04

To może ja wkleje to co ja mam i ktoś powie jakie to proso?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Planeta Zoo
Posty: 26
Rejestracja: sob sty 06, 2007 22:06
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#19

Post autor: Planeta Zoo » ndz wrz 16, 2007 15:59

Mam wrażenie, że już to gdzieś wklejałam, ale .... Czarne proso wygląda tak :


Czarne proso w kłosach

Jak pierwszy raz włożyłam je papugom do woliery, to były ( delikatnie mówiąc ) zdziwione.
Ale jak już spróbowały...... inne może nie istnieć ;-)

A tak wygląda jako gotowy produkt Firmy Herbal Pets :

czarne proso
Serdecznie pozdrawiamy,
Katarzyna Król i Robert Szyronin
Planeta Zoo

Gerard
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 439
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 22:05
Ptaki które hoduję:

#20

Post autor: Gerard » ndz wrz 16, 2007 21:17

Boguśka pisze:To może ja wkleje to co ja mam i ktoś powie jakie to proso?:
[url=http://img175.imageshack.us/img175/7190/s4030859pr0.th.jpg]Obrazek[/URL]

To są różne odmiany czy nawet podgatunki tego samego gatunku czyli włośnicy ber( setaria italica )czyli popularnie mówiąc prosa senegalskiego . Tych odmian jest kilka np; czumiza , mohar, czy normalne senegalskie.
Na zdjeciu to brązowe to normalne senegalskie a to długi raczej to czumiza.


Proso właściwe( panicum miliaceum) ma wiele odmian. Ja widzialem np. białe, żółte, czerwone , zielone , ciemno brązowe


Proso japońskie(inna nazwa pajza) to gatunek z rodziny traw o łacińskiej nazwie echinochloa frumentacea(spotkałem tez że to odmiana lub podgatunek naszej zwykłej chwastnicy jednostronnej-echinochloa crus-galli)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pokarmy i żywienie Aleksandrett-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości