Czy granulat jest zdrowy?

Pamiętajmy, że papuga ma dostęp tylko do tego, co jej podamy. Niezwykle ważny jest urozmaicony jadłospis.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

aleksaróżana
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 08:19
Ptaki które hoduję: Faliste
Nimfy
Aleksandretta różowopierśna

Czy granulat jest zdrowy?

#1

Post autor: aleksaróżana » czw lip 16, 2015 16:11

Mam pytanie odnośnie podawania papugom granulatu,czy powinny go jeść czy lepiej nie podawać.Co wnosi do diety papugi.Jaki jest składnikowo najlepszy?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#2

Post autor: Figa » pt lip 17, 2015 13:26

Nie wiem jaki jest najlepszy, każdy pewnie będzie miał swoje zdanie na ten temat, moim zdaniem najlepszy jest Harrison, ale moja papuga wybrała granulat dla Lor http://www.hodowlapapug.pl/?co=shop&act=show&id=330 ten jej smakuje najbardziej, ale tylko i wyłącznie moczony, suchego się nie chwyta. Podaję jej to dla jeszcze większego urozmaicenia, bo z mieszanek wybiera tylko słonecznik.

aleksaróżana
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 08:19
Ptaki które hoduję: Faliste
Nimfy
Aleksandretta różowopierśna

#3

Post autor: aleksaróżana » pt lip 17, 2015 16:28

Rozumiem.Właśnie ja mam taki sam problem z moją papugą,że z mieszanki wybiera sam słonecznik i kardi.Narazie się nie martwię,że czegoś jej brakuje bo jeszcze ją dokarmiam ręcznie ale ma już 11 tygodni i czas już się powoli zacząć usamodzielniać.Dzisiaj zamówiłam zupreem natural,zobaczymy czy polubi.

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#4

Post autor: Figa » sob lip 18, 2015 08:58

Musisz spróbować w formie suchej i moczonej, coś może jej podejdzie. Ja zamówiłam w tym sklepie do którego Ci podałam link, próbki po ok. 5-10 dag z wszystkich dostępnych granulatów i testowałam, tym sposobem się dowiedziałam co ona lubi, bo wcześniej parę razy podchodziłam do tego tematu z nią i wszystko się kończyło niepowodzeniem, papuga nie jadła, a granulat lądował w karmiku w ogrodzie.

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#5

Post autor: LUKA » sob lip 18, 2015 12:24

Harrison podaje i jest zjadany w całości, Nie karmie tylko granulatem ale stosuje go jako dodatkowe uzupełnienie diety, stosuje go już od roku ijestem zadowolony.
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#6

Post autor: Figa » sob lip 18, 2015 16:38

Ja muszę jeszcze raz spróbować z Harrisonem, bo moim zdaniem jest najlepszy choćby z tego względu, że "tłoczony" jest na zimno, więc moim zdaniem jest bardziej naturalny i więcej zachowuje witamin. Muszę jednak tym razem zakupić ten o mniejszych granulkach np. ten dla nimf, bo z tego co słyszałam skład jego jest ten sam co dla dużych papug, a moja to lubi wszystko mieć w małych kawałeczkach.

aleksaróżana
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 24, 2015 08:19
Ptaki które hoduję: Faliste
Nimfy
Aleksandretta różowopierśna

#7

Post autor: aleksaróżana » sob lip 18, 2015 20:54

Szczerze,to nie wiedziałam że można w tym sklepie zamówić próbki.Co prawda jest pokarm rozważany ale jest już określone ile czego kupujesz np 1 kg,czy 250 gr.A co do granulatu to czy w jest w nim chemia i konserwanty?

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#8

Post autor: Figa » ndz lip 19, 2015 11:36

Nie wiem czy nie ma chemii, na tym świecie już chyba nie ma rzeczy bez chemii :(, ostatnio byłam w górach w agroturystycznym gospodarstwie gdzie gazda sam wyrabiał bundz i oscypki, mieli swoje krowy, kozy i owce, na śniadania był bundz z świeżo wydojonego mleka, więc mnie to zainteresowało jak się coś takiego robi i dowiedziałam się, że do tego żeby to się ścięło dodaje się nic innego jak chemii :(.

papug0wa
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 31, 2015 11:14
Ptaki które hoduję: Papugi

#9

Post autor: papug0wa » pt lip 31, 2015 11:22

Rozkapryszone te nasze papugi, że hej! Granulat na pewno jest zdrowszy dla papugi niż guma do żucia, którą kiedyś chciał nakarmić ją mój brat! :D :D :D

Chemia jest we wszystkim i człowiek je chemię, i zwierzęta wcinają. Gdyby nie było chemii w karmach dla zwierząt, to nie byłoby też alergii - a jak widać, coraz więcej zwierząt ma alergię.

kontra
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 07, 2014 10:46
Ptaki które hoduję: senegalka, barwnica

#10

Post autor: kontra » pn gru 14, 2015 09:31

Figa pisze:na śniadania był bundz z świeżo wydojonego mleka, więc mnie to zainteresowało jak się coś takiego robi i dowiedziałam się, że do tego żeby to się ścięło dodaje się nic innego jak chemii :(.


To o tyle dziwne, że żaby zrobić ser zasadniczo dodaje się naturalnej podpuszczki. Taka dygresja ;)

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#11

Post autor: Figa » wt gru 15, 2015 11:06

Tak mi powiedział ten co to robi, że kiedyś się dodawało jakiegoś wyciągu, a teraz nawet do tego stosuje się ociupinkę chemii i jest taniej i szybciej, smutne ale prawdziwe, potem żałowałam, że go męczyłam aby mi powiedział jak to robią, bo jak się dowiedziałam prawdy, to już mi tak nie smakowało.

kontra
Posty: 11
Rejestracja: czw sie 07, 2014 10:46
Ptaki które hoduję: senegalka, barwnica

#12

Post autor: kontra » wt gru 15, 2015 17:34

A może on nie wiedział co dodawał? Robię sery regularnie i nie spotkałam się w Polsce z podpuszczką inną niż naturalna albo mikrobiologiczna (z grzybków)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pokarmy i żywienie Aleksandrett-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości