picie wody

Pamiętajmy, że papuga ma dostęp tylko do tego, co jej podamy. Niezwykle ważny jest urozmaicony jadłospis.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

megam
Posty: 1
Rejestracja: pn lip 11, 2016 18:56
Ptaki które hoduję: Aleksandretty Obrożne

picie wody

#1

Post autor: megam » pn lip 11, 2016 19:51

witam.

Od miesiaca posiadam w domu 2 Aleksandretty Obrożne, wziełam je od hodowcy, były ręcznie karmione. Do tej pory karmiłam je gotową mieszanką przez strzykawkę. Mają juz 3 miesiące wiec próbuje je przestawić na normalną karme, ale mam z tym mały problem. O ile mieszanką ziaren nie pogardzą, chociaż narazie jedzą je tylko z ziemi bo z karmidełek nie chcą, to wody sie raczej boją, ani razu nie widzialam aby probowały ją pić z poidełka. Wode dałam do klatki juz kilka dni temu nawet jak jadly papkę, i dalej sie nie przekonaly :( Nie chce zeby sie odwodnily, jakieś pomysły ?

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » śr lip 13, 2016 09:31

widocznie w papce maja tyle wody ze im wystarczy

Awatar użytkownika
Figa
Posty: 715
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 21:02
Ptaki które hoduję: Amazonka niebieskoczelna
Lokalizacja: śląskie

#3

Post autor: Figa » śr lip 13, 2016 11:26

No dokładnie, moja amazonka też prawie nie pije wody, jeszcze jej przy misce z wodą nie widziałam, żeby piła, ale dostaje codziennie kiełki, warzywa i owoce. Widać jest to na tyle mokry pokarm, że nie potrzebuje dużo pić.

megamek
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 15, 2016 17:32
Ptaki które hoduję: zadne

#4

Post autor: megamek » czw lip 14, 2016 23:04

Troche mnie uspokoiliscie :-)
Tez staram sie dużo owoców dawać, mango, jablko gruszki.. a one mają dużo wody w sumie.. czyli nie musze się martwić :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pokarmy i żywienie Aleksandrett-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość