HODOWLA I ROZMNAŻANIE ALEKSANDRETT OBROŻNYCH

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór par lęgowych , warunki jakie stworzyliśmy ptakom oraz dużo cierpliwości ze strony hodowcy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

maciej83vip
Posty: 1
Rejestracja: pt wrz 05, 2014 14:53
Ptaki które hoduję: Nimfy, Nierozłączki, Falista

HODOWLA I ROZMNAŻANIE ALEKSANDRETT OBROŻNYCH

#81

Post autor: maciej83vip » wt wrz 23, 2014 17:20

Witam mam pytanie ile stopni powinno być zimą w pomieszczeniu żeby mogły odbywać legi ?

danutadris
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 19, 2014 03:35
Ptaki które hoduję: alexandreta

#82

Post autor: danutadris » wt wrz 23, 2014 17:26

Budka wisi juz ponad miesiac i nic ... <zmeczony> spia tylko kolo niej na galezi ale wcale sie nia nie interesuja . Czy jest mozliwe ze sa pary ktore wogole sie nie rozmnazaja ? <yyyy>

shirgin
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 24, 2014 22:40
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#83

Post autor: shirgin » śr gru 03, 2014 20:36

Dzień dobry,
Opiszę może moje pytanie.
Posiadam parkę aleksandrett, razem są już rok. Rok temu w grudniu dochowały się jajek ale wszystkie były puste.W tym roku również w grudniu samczyk zaczął zalecać się do samiczki, karmi ją, czule ćwierka a nawet na nią wchodzi. Kiedy można im postawić budkę lęgową? Czy muszę to teraz zrobić czy lepiej jednak odczekać jeszcze miesiąc albo dłuzej?
Bardzo proszę o odpowiedź wszystkich, którym temat znany.
W razie czego proszę też o odpowiedź na adres mailowy
shirgin@wp.pl


Pozdrawiam wszystkich użytkowników!!
Kasia

pawlik16
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 23:08
Ptaki które hoduję: Nimfy , Papużki Faliste
Lokalizacja: Siemianowice

#84

Post autor: pawlik16 » czw gru 04, 2014 10:25

Jak papugi mają odpowiedni wiek (2,5 -3 lata ) , są odpowiednio karmione i zaczęły kopulować to budka już powinna wisieć.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#85

Post autor: coco39 » czw gru 04, 2014 11:23

shirgin, Zawieś im już budkę. Budkę najlepiej zawiesić jak widzisz ze samczyk"tańczy" przed partnerkę lub ją karmi. Jeśli jest możliwość (budka nie przeszkadza) można ją zawiesić wcześniej.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

danutadris
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 19, 2014 03:35
Ptaki które hoduję: alexandreta

#86

Post autor: danutadris » czw gru 04, 2014 17:05

Moja buda juz wisi 2 miesiace i nic <yyyy> ......widzialam 2 razy jak zamiczka wypinala kuperek i oczka mruzyla kolo samca ale on jakos nie specjalnie do niej podchodzi ....a teraz od paru dni widze ze samiczka jest bojowo do niego nastawiona i on raczej sie jej boi <boisie> . Na bude to nawet patrzec nie chca a podobno powinny tam sobe gniazdko wic......jakos trace nadzieje na maluchy <bezradny>

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#87

Post autor: coco39 » czw gru 04, 2014 20:41

danutadris, nie wszystkie aleksy "idą" na lęgi na przełomie roku są aleksy które dopiero zaczynają lęgi na wiosnę po drugie nie wiem jak długo masz ptaki u siebie może być tak że muszą się zaaklimatyzować a to może potrwać .Np. u mnie przeważnie trwa to ok 2 lat zanim ptaki które miały lęgi gdzie indziej zagniazdują u mnie.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

katarzyna05
Posty: 61
Rejestracja: ndz cze 22, 2014 10:09
Ptaki które hoduję: Nimfy, Aleksandretty
Lokalizacja: warszawa

#88

Post autor: katarzyna05 » pn sty 05, 2015 23:17

Mam pytanie do osób obytych w hodowli aleksandrett obrożnych, jutro będe u hodowcy w celu zakupu pary dorosłej, juz dobranej, niestety narazie nie wiem w jakim dokładnie wieku będą ptaki, ale będą dwie pary o których rozmawiałam wstępnie, jedna para obie papugi niebieskie, a druga para żółta i niebieska, przyznam że chodzi mi o dochowanie sie przyszłościowo aleksandrett niebieskich, dlatego skłaniałam sie w kierunku wzięcia tej niebieskiej pary, ale bardzo nurtuję mnie czy jednak nie zakupić pary żółtej z niebieskim, hodowca powiedział że młode wychodza wtedy albo żółte albo niebieskie, i to byłby dla mnie również interesujące, ale czy hodowcy mozna wierzyć?? Ja juz przekonałam sie nieraz że niestety NIE, stąd moje pytanie, choc wiem że zależy to również od jakich rodziców pochodzą owe papugi, ale czy jest to mozliwie co mówi hodowca, że z tej pary nie ma aleksandrett zielonych? Nie chciałabym poprostu ponownie zostać oszukana jako nowicjusz w hodowli.
Czy może mi ktoś jeszcze doradzić na co szczególnie zwrócic uwagę przy wybieraniu tych papug, jaki jest wiek papug po którym juz nie warto interesować się papugami jako ptakami do hodowli?

danutadris
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 19, 2014 03:35
Ptaki które hoduję: alexandreta

#89

Post autor: danutadris » pn sty 05, 2015 23:30

Dziekuje za odpowiedz coco39 , bede czekac wiec dalej ....mam tylko nadzieje ze samiczka nie sterroryzuje swojego chlopaka tak ze sie bedzie bal do niej zblizyc . <boisie>

Dawid zt
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 03, 2015 21:32
Ptaki które hoduję: Nierozłączki Faliste i Nimfy

#90

Post autor: Dawid zt » śr sty 07, 2015 10:35

kup roczne mam kolege kupił 5 letnie i gryzły się na wzajem.

katarzyna05
Posty: 61
Rejestracja: ndz cze 22, 2014 10:09
Ptaki które hoduję: Nimfy, Aleksandretty
Lokalizacja: warszawa

#91

Post autor: katarzyna05 » śr sty 07, 2015 11:43

No cóż, widocznie kupił poprostu samca i samice a nie dobraną parę.
Ja zdecydowałam się na parę niebieską, są już u mnie i muszą się powoli przyzwyczajać do nowego miejsca.
Samica niestety bez obrączki (podobno 2009r) samiec 2010, mam nadzieje że to dobrana para jak mówił hodowca i miały u niego udane lęgi, na parę żółtą z niebieskim się nie zdecydowałam bo powiedział że jeszcze nie podchodziły do lęgów i myślę że w ich wypadku mogłoby byc tak jak u Twojego kolegi.

danutadris
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 19, 2014 03:35
Ptaki które hoduję: alexandreta

#92

Post autor: danutadris » pn sty 12, 2015 04:23

Mam pytanie. .....budke legowa lepiej zainstalowac na zewnatrz klatki z o tworem wejsciowym w drzwiczkach czy lepiej ja wsrodku kladki ustawic bo te moje paputy nawet na drazku przy wejsciu do budki nie chca siadac.....mam budue zawieszona na zewnatrz klatki tak ze moga z klatki do budki wejsc......

pawlik16
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 23:08
Ptaki które hoduję: Nimfy , Papużki Faliste
Lokalizacja: Siemianowice

#93

Post autor: pawlik16 » pn sty 12, 2015 11:31

danutadris, zostaw tak jak jest , po co zabierać miejsce w klatce.

danutadris
Posty: 19
Rejestracja: sob lip 19, 2014 03:35
Ptaki które hoduję: alexandreta

#94

Post autor: danutadris » pn sty 12, 2015 15:33

Ok. Mam tylko nadzieje ze coś z nich da ;)

Awatar użytkownika
El.
Posty: 179
Rejestracja: wt lip 30, 2013 16:40
Ptaki które hoduję: Rozelle białolice, faliste, Świergotki Seledynowe, Nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Zielona Góra

#95

Post autor: El. » wt mar 24, 2015 10:20

Witam serdecznie wszystkich hodowców!
Jak wiecie sezon lęgowy zaczyna sie w pełni, również i u mnie i moich aleks.
Mam 5 par aleksandrett obrożnych i jak to co roku zaczynam swoją stymulację do lęgów po przez wsadzenie papugą bud do wolier podawaniu jajka itd.. (generalnie to jest najmniej istotne w tej chwili,bo mam nadzieje,że nikomu nie trzeba tłumaczyć jak się prawidłowo do lęgów stymuluje) przejdę do sedna, mianowicie jedna z par (4 letni zielony samczyk i lacewing niebieski samica) będą zaczynać u mnie już 3 sezon lęgowania pierwszy sezon był marny, wychowały 2 młode i to też dopiero przy 2 lęgu,bo z pierwszego zaziębiły jaja natomiast w 2 sezonie już im poszło to w miare sprawnie i podeszły do lęgu tylko raz,ale wychowały mi 6 pięknych zdrowych młodziaków,ale dalej to nie chodzi o to.. Generalnie moje Aleksy zawsze miały wyścielane budki torfem i trocinamy, teraz natomiast para,która była przedstawiona wcześniej ma dziwne zachowanie. Po założeniu budy parze od razu bez chwili zawachania władowała się do budy i zaczeła wszystko co w niej się znajduję wywalać po za nią.. Kiedy karmiłem papugi na drugi dzień zajrzałem z ciekawości co tam się dzieje no i trochę się zdumiłem,bo bardzo w krótkim czasie,bo przecież to była tylko jedna noc, po prostu - wywierciły i wydrążyły dość głeboka dziure.. :O Nie wiecie co mogła spowodować takie zachowanie u nich?
Im bar­dziej poz­naję ludzi, tym bar­dziej kocham zwierzęta.

marzena231231
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 13:56
Ptaki które hoduję: rozella aleksandretta mnicha

#96

Post autor: marzena231231 » wt kwie 07, 2015 12:46

witam mam pytanie gdzie mozna kupic obraczki dla aleksandretty obroznej

marzena231231
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 13:56
Ptaki które hoduję: rozella aleksandretta mnicha

#97

Post autor: marzena231231 » wt kwie 07, 2015 12:49

wczoraj wykluły sie moje pierwsze pisklaki prosze o wszelkie wskazówki w tym temacie ,co do obraczek wiem ze musza miec 7mm jesli ktos takie posiada to chetnie je odkupie <heej>

marzena231231
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 13:56
Ptaki które hoduję: rozella aleksandretta mnicha

#98

Post autor: marzena231231 » wt kwie 07, 2015 12:53

katarzyna05 pisze:Mam pytanie do osób obytych w hodowli aleksandrett obrożnych, jutro będe u hodowcy w celu zakupu pary dorosłej, juz dobranej, niestety narazie nie wiem w jakim dokładnie wieku będą ptaki, ale będą dwie pary o których rozmawiałam wstępnie, jedna para obie papugi niebieskie, a druga para żółta i niebieska, przyznam że chodzi mi o dochowanie sie przyszłościowo aleksandrett niebieskich, dlatego skłaniałam sie w kierunku wzięcia tej niebieskiej pary, ale bardzo nurtuję mnie czy jednak nie zakupić pary żółtej z niebieskim, hodowca powiedział że młode wychodza wtedy albo żółte albo niebieskie, i to byłby dla mnie również interesujące, ale czy hodowcy mozna wierzyć?? Ja juz przekonałam sie nieraz że niestety NIE, stąd moje pytanie, choc wiem że zależy to również od jakich rodziców pochodzą owe papugi, ale czy jest to mozliwie co mówi hodowca, że z tej pary nie ma aleksandrett zielonych? Nie chciałabym poprostu ponownie zostać oszukana jako nowicjusz w hodowli.
Czy może mi ktoś jeszcze doradzić na co szczególnie zwrócic uwagę przy wybieraniu tych papug, jaki jest wiek papug po którym juz nie warto interesować się papugami jako ptakami do hodowli?

pawlik16
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 23:08
Ptaki które hoduję: Nimfy , Papużki Faliste
Lokalizacja: Siemianowice

#99

Post autor: pawlik16 » wt kwie 07, 2015 13:01

marzena231231, Obrączki możesz kupić na Allegro.
http://allegro.pl/dla-ptakow-egzotyczny ... czki-90082

marzena231231
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 16, 2014 13:56
Ptaki które hoduję: rozella aleksandretta mnicha

#100

Post autor: marzena231231 » wt kwie 07, 2015 14:15

ddziekuje juz zamówilam,a do ilu dni trzeba zaobraczkowac młode
,

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Hodowla i Rozmnażanie Aleksandrett-(psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości