HODOWLA I ROZMNAŻANIE ALEKSANDRETT OBROŻNYCH

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór par lęgowych , warunki jakie stworzyliśmy ptakom oraz dużo cierpliwości ze strony hodowcy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

pawlik16
Posty: 81
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 23:08
Ptaki które hoduję: Nimfy , Papużki Faliste
Lokalizacja: Siemianowice

Re: HODOWLA I ROZMNAŻANIE ALEKSANDRETT OBROŻNYCH

#141

Post autor: pawlik16 » śr mar 27, 2019 12:12

Samiczka na jajkach :)
Załączniki
DSCF7524.jpg

Namor
Posty: 17
Rejestracja: sob wrz 03, 2016 09:55
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna

#142

Post autor: Namor » wt mar 10, 2020 15:24

Od około 10 dni moja para żółtych aleksandrett przygotowywała gniazdo do lęgów. Wyrzucali na zewnątrz nadmiar trocin, skrobali itd. Od około 4 dni samiec nawet chyba zbyt agresywnie wganiał ją do budki, karmił przez otwór, ona nawet przestała wychodzić na zewnątrz itd. Dziś jednak zauważyłem, że samica siedzi na zewnątrz i wcale nie interesuje się budką, samiec też stał się taki obojętny, gdyż nie ugania się za samiczką, nie próbuje jej zagonić do budki jak to czynił jeszcze kilka dni. Zajrzałem ostrożnie do gniazda, a tam w kąciku jedno jajko ale zimne. Czy jest szansa, że jak zniesie kolejne jajka to samiczka usiądzie? Czy może za późno podałem moim papugom budki lęgowe i już nic z tego w tym roku nie będzie? Dodam jeszcze, że ptaki te są obecnie czteroletnie ( luty, marzec 2016r ). więc na pewno nie są za młode. W ubiegłym roku nie podjęły lęgów, bo chyba za późno złożyłem tą parę, ale już ponad rok są sparowane. Oczywiście ptaszki są obecnie karmione bardzo bogato itd. U tej pary wystąpiło też dziwne zjawisko, że samiec jest bardzo agresywny w stosunku do samicy, co u aleksandrett nie powinno wystąpić, gdyż dominują przecież samice, jak zresztą u pozostałych dwóch moich par. Ja zakładałem lęgi w kwietniu, jak będzie trochę cieplej i dłuższy dzień świetlny, a one może mają zakodowany inny czas lęgów, czyli wcześniejszy. Może bardzie doświadczony hodowca podzieli się swoim doświadczeniem w podobnej sytuacji.

adamdid
Posty: 11
Rejestracja: pn mar 07, 2022 16:29
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne, chińskie , wielkie

#143

Post autor: adamdid » pn cze 13, 2022 11:25

Mam do was pytanie,
Po raz pierwszy w moje krótkiej hodowli papug 3 parki mają młode. Każde żyją w osobnej wolierze zewnętrznej i mają duże budki .
W tej chwili młode mają od 20 do 30 dni i pomału obrastają w piórka.
jaki jest etap rozwoju maluchów ?
Czy zostawić je w budkach niech rodzice ja karmią ?
Jeśli tak to do jakiego czasu ?
Czy budki zestawić niżej i otworzyć im boczne wejście przez które na razie moge obserwować co się dzieje , żeby młode jak podrosną mogły wyjśc ?
Dajcie jakieś wskazówki żebym czegoś nie przeoczył ?
dziękuję i pozrdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Hodowla i Rozmnażanie Aleksandrett-(psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość