Płeć śliwogłowych

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór par lęgowych , warunki jakie stworzyliśmy ptakom oraz dużo cierpliwości ze strony hodowcy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Natka
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:21
Ptaki które hoduję: Aleksandretty śliwogłowe
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Płeć śliwogłowych

#1

Post autor: Natka » pn paź 05, 2009 09:11

A ja mam pytanie o płeć aleks śliwogłowych. Kupiłam ośmiomiesięczne od doświadczonego hodowcy, który twierdzi, że to parka, bo samiec ma dłuższy, bardziej kolorowy ogon i głowa zaczyna mu się już lekko wybarwiać. Samiczka za to jest bardziej rezolutna, zawsze pierwsza wszystkiego próbuje i pierwsza wylatuje z klatki. Czy można na tej podstawie określić już płeć?
Zielone jest piękne!

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#2

Post autor: Michallip » pt paź 09, 2009 09:46

W taki sposób nie określisz płci ptaków. Musisz po prostu poczekać aż się wybarwią.
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

Awatar użytkownika
Gulda
Posty: 41
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 20:04
Ptaki które hoduję: Amadyny wspaniałe , Uraeginthus Granatinus , Emblema Picta
Lokalizacja: Kraków

#3

Post autor: Gulda » pt paź 09, 2009 13:01

Natka, w tym wieku głowa samcowi na pewno się nie wybarwia , jest zbyt młody żeby dostał kolorów na głowie dopiero za dwa lata będzie miał upierzenie w pełni wybarwionego osobnika .
Młode po opuszczeniu gniazda mają głowy szaro zielone z żółtymi prześwitami w okolicy dzioba i na czole. Na jesień po pierzeniu będą miały kolor głowy popielaty taki sam po pierzeniu w przyszłym roku , dopiero za dwa lata późną wiosną lub w lecie zobaczysz pierwsze fioletowe pióra na głowie samca.
Jeśli chodzi o rozpoznanie płci to swego czasu nawiązałem kontakt z zagranicznymi hodowcami tych ptaków i według nich można określić płeć tych ptaków w tym wieku z bardzo dużym prawdopodobieństwem , ale nie jest to na pewno metoda długości ogona poszczególnych osobników.

ezra
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 18:10
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Białogard

#4

Post autor: ezra » pn paź 19, 2009 18:15

Mi się wydaje że budowa samczyków jest bardziej smukła niż u samiczek. Są one tez większe troszkę.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#5

Post autor: JC » pn paź 19, 2009 19:13

Tak jest. Z tym, że są też samiczki wieksze i smuklejsze od innych samiczek, z samcami jest podobnie. Tak więc, do momentu przybrania dorosłych barw, możemy się tylko domyślać lub zrobić badanie DNA.

Awatar użytkownika
Natka
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 29, 2009 12:21
Ptaki które hoduję: Aleksandretty śliwogłowe
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#6

Post autor: Natka » ndz paź 25, 2009 18:46

Gulda pisze:można określić płeć tych ptaków w tym wieku z bardzo dużym prawdopodobieństwem


A na czym polega ta metoda?
Zielone jest piękne!

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Hodowla i Rozmnażanie Aleksandrett-(psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość