Jak dobrać aleksie partnera ?

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór par lęgowych , warunki jakie stworzyliśmy ptakom oraz dużo cierpliwości ze strony hodowcy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

dragon
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 05, 2016 15:43
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna
Lokalizacja: wołomin

Jak dobrać partnera do mojej Aleksy?

#41

Post autor: dragon » ndz lut 21, 2016 18:33

wlasnie z tym problem ze w klatce u siebie go nie akceptuje atakuje go i nadal musza w osobnych klatkach siedzieć obok siebie poza klatka niema jakos większej agresji sa buziaki i siedzenie obok siebie ale w klatce masakra co zrobić ???? wojtku

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#42

Post autor: WOJTEKZ » ndz lut 21, 2016 20:22

Zmień wystrój klatki , tak aby wyglądała całkiem inaczej , wtedy samica będzie od nowa poznawać kllatkę a przy okazji i samczyk.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

dragon
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 05, 2016 15:43
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna
Lokalizacja: wołomin

#43

Post autor: dragon » pt lut 26, 2016 17:18

hm po ostatnim podejściu do jednej klatki zauwazylem ze jak na wolności lataja to samica atakuje samca samiec podchodzi do niej z pozytywnym nastawieniem ona raczej wrogo atakuje gdy glaszcze samice przychodzi na ramie i jest bardzo zainteresowany co robie chodz sam niechce się jeszcze glaskac czy to zazdrość o mnie co robic niechce jakos na sile do siebie przyswajać lecz chce je skumac hmmm brak koncepcij samica zazdrosna czy jak ???

dragon
Posty: 14
Rejestracja: pt lut 05, 2016 15:43
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna
Lokalizacja: wołomin

#44

Post autor: dragon » pn mar 14, 2016 16:17

po wszystkich perypetiach związane z akceptacja siebie papugi doszly do porozumienia siedza w jednej klatce lecz raczej starają się omijac ale wkacu się nie leja maja zalozona budke legowa wysypane trocinami a co drogi dzień dostają gotowane jajko samica lubi bardzo tak je chce stymulować do jajek pytanko po jakim czasie powinno widać jakies postępy w okres godow czy ma cos znaczenie wkacu idzie wiosna macie jakies sugestie co do stymulowania itd. pozdrawiam goraco

koda92
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 16, 2017 10:26
Ptaki które hoduję: Nierozłączki czerwonoczelne, Świergotki,Nimfy,Rozella białolica.

#45

Post autor: koda92 » pn sty 16, 2017 10:33

Witam
Mam samicę aleksandretty obrożnej która znajduje się w wolierze zewnętrznej (4x3x2.5) i dokupiłem samca dla niej. Ale samica ciągle go atakuje. I nie wiem co zrobić. Na razie dałem go do mniejszej klatki żeby nie miały kontaktu fizycznego ze sobą. Co zrobić aby zaakceptowały się razem?

Namor
Posty: 17
Rejestracja: sob wrz 03, 2016 09:55
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna

#46

Post autor: Namor » pn sty 16, 2017 16:50

Samicę zamknij w tej małej klatce, a samca wpuść do woliery. Po jakimś czasie spróbuj połączyć ponownie ale ostrożnie, gdyż nieraz samica potrafi zabić samca. Może być też tak że samica nigdy nie zaakceptuje tego samca. Powodzenia.

Adamecik
Posty: 3
Rejestracja: śr gru 21, 2016 23:46
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna

#47

Post autor: Adamecik » czw lut 02, 2017 19:43

Witam, posiadam 8 miesięczna Alekse od dwóch miesięcy i zamierzam zakupić jej współlokatorkę lecz bardzo młodą ponieważ jak podaje hodowca pod koniec stycznia wyszła z gniazda i moje pytanie do Was: jak zapewnić jej bezpieczeństwo przed tą większą ( dodam że jeszcze nie jest oswojona, czasami chwyci owoc z reki lecz o jakim kolwiek innym kontakcie mogę zapomnieć). Wiem że potrzebna kwarantanna lecz nie wiem jak długo i po czym poznać że już jest czas gdy będą mogły razem latać i zamieszkać w klatce :)

Awatar użytkownika
Fufu91
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 27, 2016 12:50
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna, amazonka modrobrewa
Lokalizacja: Bydgoszcz

#48

Post autor: Fufu91 » pn lut 06, 2017 10:13

Wiec sytuacja wyglada tak; posiadam aktualnie Alekse około 8-miesięczna. Płeć nie jest mi znana. Zastanawiam sie nad kupnem towarzystwa dla paputka. Początkowo nie chciałam drugiej papugi, ponieważ uważałam ze dam radę zapewnić jej tyle czasu i uwagi ile trzeba. Sytuacja niestety sie zmieniła.. Pracuje po 12 h mniej więcej dwa dni pod rząd , pózniej dwa mam wolne.. I moja aleksa napewno czuje sie samotna, gdy jestem w pracy.. Mam jednak dylemat. Wiem, ze powinnam szukać aleksy w podobnym wieku itp. Tylko czy jeśli dokupie np. Samca a moj okaże sie rownież samcem, co wtedy ? Jest szansa, ze sie dogadają ? Albo dwie samiczki ? :(

Bardzo Was proszę o opinie w tej sprawie.

slawekjg71
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 06, 2017 21:30
Ptaki które hoduję: aleksandretta wieksza

#49

Post autor: slawekjg71 » pn lut 06, 2017 23:17

witam.mam pytanie-czy można podawać warzywa i owoce w czasie karmienia młodych.slyszałem rożne opinie na ten temat i nie chcę popełnić błędu.będę wdzięczny za rzetelną informację

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#50

Post autor: wojtek » wt lut 07, 2017 05:58

Ja podaję cały czas.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

slawekjg71
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 06, 2017 21:30
Ptaki które hoduję: aleksandretta wieksza

#51

Post autor: slawekjg71 » wt lut 07, 2017 09:32

dziękuję za odpowiedz.wiele osób twierdzi że należy w tym czasie podawać tylko ziarno-nie wiem dlaczego? więc wolałem się upewnić

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Hodowla i Rozmnażanie Aleksandrett-(psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości