Co robić?

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór par lęgowych , warunki jakie stworzyliśmy ptakom oraz dużo cierpliwości ze strony hodowcy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

theoretically
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 17, 2017 12:40
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna, Aleks

Co robić?

#1

Post autor: theoretically » wt sty 17, 2017 12:58

Witam!
Od półtora roku opiekuję się samiczką (najprawdopodobniej) Aleksandretty obrożnej. Nie mam dokładnych informacji co do wieku papugi, możliwe, ze ma 4 lub 5 lat. Nie została zakupiona przeze mnie. Wiem jednak, że w sklepie, w którym przebywała była w klatce z inną papugą- szarym samczykiem

Aleks nie jest oswojona, boi się ręki, ale po wielu miesiącach cierpliwości i pracy oswoiła się na tyle, aby brać jedzenie z ręki (zajęło mi to ponad pół roku). Dziś swobodnie czuję się przy wszystkich członkach mojej rodziny, jest ciekawa tego co dzieje się w domu i lubi kontakt z człowiekiem, niestety tylko na zasadzie odpowiadania na zawołania (krzykiem), śpiewie, czy zaciekawionych spojrzeń. Na codzień swobodnie lata po pokoju.

Zakupiona została dwa lata temu, a papuga która towarzyszyła jej w klatce wciąż jest w tym sklepie zoologicznym. Dodam, że w niezbyt dobrych warunkach. Stan jej piór pozostawia wiele do życzenia (pióra z ogona wyrwane, pióra na głowie są brudne) jednak papuga nie wykazuje żadnych oznak choroby. Chciałabym go uratować, ale boję się jak zareaguje na tego pana Aleks.
Nie wiem co powinnam przygotować, chciałabym załatwić sprawę szybko, bo boję się o tego pana. Niestety z pieniędzmi, żeby w tym momencie zakupić i nową klatkę i papugę (która nawiasem mówiąc jest wyceniana bardzo dorgo jak na jej stan [500zł]) nie będzie kolorowo i nie wiem co robić.

Podsumowując. Czego mogę się spodziewać? Co powinnam przygotować? i Jak długo mogę czekać?

theoretically
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 17, 2017 12:40
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna, Aleks

#2

Post autor: theoretically » ndz sty 29, 2017 12:09

Edit:
Po rozmowie z właścicielem sklepu okazało sie iż to nie jest ta sama papuga. Ten samczyk jest tam od lipca 2016. Papug jest ciekawy otoczenia i żywotny, tylko trochę brudny, no i brak piór na ogonie. Sugerowana cena to 300zł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Hodowla i Rozmnażanie Aleksandrett-(psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości