Jajka bez żółtek

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór par lęgowych , warunki jakie stworzyliśmy ptakom oraz dużo cierpliwości ze strony hodowcy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Jendrek
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 11:38
Ptaki które hoduję: Gołąbki diamentowe,aleksandretty obrożne,nimfy,faliste,zeberki

Jajka bez żółtek

#1

Post autor: Jendrek » pt mar 22, 2019 11:44

Witam,posiadam parę Aleksandrett obrożnych,samica zniosła 3 jajka i wszystkie nie mają żółtek,czyli w środku po rozbiciu było samo białko.Co może być przyczyną ?dziękuję z góry za odpowiedzi .

Bercicki
Posty: 101
Rejestracja: czw sty 31, 2019 20:52
Ptaki które hoduję: Aktualnie hoduje nimfy, faliste, modrolotki, rozelle królewskie, rudosterke zielonolice

#2

Post autor: Bercicki » pt mar 22, 2019 11:58

Może nie bylo zalęzone nwm czy akurat o to ci. Chodzi

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#3

Post autor: WOJTEKZ » pt mar 22, 2019 14:25

Zalężenie nie ma z tym nic wspólnego. Czasami tak bywa że pierwsze jajka u aleksandrett są niedoskonałe. Następne jajka powinny być już w porządku, samica będzie trochę starsza i powinno być ok. Napisałem że pierwsze chociaż tego nie wiem. Jeśli się mylę to wyprowadź mnie z błędu.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Jendrek
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 11:38
Ptaki które hoduję: Gołąbki diamentowe,aleksandretty obrożne,nimfy,faliste,zeberki

#4

Post autor: Jendrek » pt mar 22, 2019 16:20

Tak są to pierwsze jajka tej samicy,czyli następne jajka za rok?dzięki

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#5

Post autor: WOJTEKZ » pt mar 22, 2019 16:44

Następne jajka mogą być już jesienią lub wczesną zimą, ale to tylko takie moje przypuszczenia. Przynajmniej tak było u moich aleksandrett. Cały ten okres staraj się dobrze odżywiać ptaki a nie tylko przed samym okresem lęgowym.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Jendrek
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 11:38
Ptaki które hoduję: Gołąbki diamentowe,aleksandretty obrożne,nimfy,faliste,zeberki

#6

Post autor: Jendrek » pt mar 22, 2019 18:28

Tak,dostaja dobrą karmę[Deli natur]warzywa, owoce itp.Dziękuję jeszcze raz za informację,bo już myślałem ,że to coś poważnego,ale skoro następne jajka juz powinny być normalne,to mi ulżyło.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#7

Post autor: WOJTEKZ » sob mar 23, 2019 16:02

Jendrek, i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa zapomniałem zapytać w jakim wieku jest samica?
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Jendrek
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 11:38
Ptaki które hoduję: Gołąbki diamentowe,aleksandretty obrożne,nimfy,faliste,zeberki

#8

Post autor: Jendrek » sob mar 30, 2019 21:05

Sprawdzałem papiery od tej samicy kiedy miała robione badanie dna i jest z kwietnia 17r,czyli papuga będzie z początku roku.Tak by wyglądało

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#9

Post autor: WOJTEKZ » ndz mar 31, 2019 06:24

To wyjaśnia sprawę. Samica jest jeszcze za młoda na lęgi, w chwili składania jajek nie miała nawet jeszcze dwóch lat, stąd jajka bez żółtek. Aleksandretty powinny przystępować do lęgów w trzecim roku życia. Jendrek, jeżeli będziesz chciał mieć następne lęgi to dopuść ptaki dopiero latem przyszłego roku. Jeżeli masz teraz założoną budkę lęgową to ją zdejmij i załóż dopiero na wiosnę 2020 roku a wtedy na pewno powinieneś doczekać się młodych. Jak będziesz miał jakieś problemy lub czegoś nie będziesz wiedział to pytaj na forum, na pewno pomożemy.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Jendrek
Posty: 5
Rejestracja: pt mar 22, 2019 11:38
Ptaki które hoduję: Gołąbki diamentowe,aleksandretty obrożne,nimfy,faliste,zeberki

#10

Post autor: Jendrek » pt kwie 05, 2019 11:11

Ok.tak zrobię aby ich nie męczyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Hodowla i Rozmnażanie Aleksandrett-(psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości