Śmierć piskląt aleksandretta obrożna po jednym dniu

Ważnym czynnikiem jest prawidłowy dobór par lęgowych , warunki jakie stworzyliśmy ptakom oraz dużo cierpliwości ze strony hodowcy.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

punto7
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 20, 2018 15:22
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrozna

Śmierć piskląt aleksandretta obrożna po jednym dniu

#1

Post autor: punto7 » czw kwie 16, 2020 07:32

Witam dlaczego dochodzi do śmierci piskląt żyły 1 dzień może zła karma? Czy można karmić suchymi owocami i warzywami w czasie karmienia młodych , chodzi od 1 dnia życia? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: Rozalka:) » czw kwie 16, 2020 10:02

Suche nie szkodzą, ale raczej nie powinno się nimi całkiem zastępować świeże owoce i warzywa. Czy mają dostęp do sepii lub innego źródła wapna? Bo to przy lęgach obowiązek. Nie wiem jaka może być przyczyna śmierci, może rodzice nie wiedzą jeszcze jak się opiekować

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


punto7
Posty: 20
Rejestracja: śr cze 20, 2018 15:22
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrozna

#3

Post autor: punto7 » czw kwie 16, 2020 11:22

Karmione były owocami, warzywami ziarno, jajko kilka dni przed wyklucie jaj zaprzestałem podawania swiezych owoców zostało jajko i zairni, sefia wisi cały czas po wykluciu 1 jajka pierwszy młody żył jeden dzień na drugi dzień pojawiły się kolejne młode wszystkie niezywe być może samica rozbiła sama jajka? Chodzi mi o to czy mogę podczas karmienia młodych podawać nadal owoce i warzywa mokre czy suche gdzieś wyczytałem że się nie powinno

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#4

Post autor: Oliwia77 » czw kwie 16, 2020 14:07

Witam. Małe papużki powinny być karmione ręcznie albo przez rodziców. W sklepach zoologicznych są różne opakowania jedzenia dla papug do ręcznego karmienia. Nie wiem co mogło zpowodowac że papużki zmarły 😥

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#5

Post autor: Rozalka:) » czw kwie 16, 2020 14:31

No to chyba musiałby być bogaty zoologiczny - raz poszłam zobaczyć czy mają pokarm do ręcznego karmienia i nie było. Rozmawiałam na ten temat ze sprzedawczynią, to stwierdziła, że mało osób się decyduje na ręczne karmienie i sprzedaż się im nie opłaca. Oczywiście w tym kontekście "mało osób" jest względne i nie odnosi się do całej Polski, lecz klientów danego sklepu.
Kiedyś na grupie na fb, ktoś stwierdził, że po wykluciu aleksandrett nie można podawać owoców i warzyw - z wrażenia potem się zapytałam ekspertki od aleksandrett bo nie wierzyłam - stwierdziła, że to bzdura. Czyli, tak, można kontynuować podawanie po wykluciu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Hodowla i Rozmnażanie Aleksandrett-(psittacula)-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości