Pierzenie

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

MaloPomyslowyNick
Ptaki które hoduję: nimfa

Re: Pierzenie

Post autor: MaloPomyslowyNick » śr maja 16, 2018 22:31

@margeet nie znam odpowiedzi na wszystkie pytania, ale postaram się pomóc.
2. każda papuga ma swoje humorki, jak się denerwuje a Ty ją uspokajasz to dobrze! Oznacza to, że chce Cię przywołać, zwrócić Twoją uwagę.
3. brak lotek może wynikać z jakiejś choroby genetycznej, ale jeżeli była trzymana w złych warunkach, to mogła się po prostu nigdy nie nauczyć latać.
4. ja moją kąpię psikając ją psikaczem, wiele nimf woli taką kąpiel. Początkowo moja Koko była sceptyczna, troszkę uciekała od wody, wtedy psikałam ją z góry (żeby miała wrażenie naturalności, deszczu). Podłapała i zaczęła się wystawiać, podnosić skrzydła itp. więc jeżeli Twoja też będzie na początku dziwnie reagować na psikanie to się nie zniechęcaj.
5. Niestety, na to nie ma dobrej odpowiedzi :( moja początkowo też nie umiała wrócić do klatki, ale odkąd oswoiła sie z pokojem, wraca sama po kilka razy dziennie. Może, jeżeli Twoja nie umie latać, zainstaluj jej jakieś drabinki czy schodki? Może nie wraca bo nie umie?
6. Moja lubi jedynie zieleninę: szpinak, natkę pietruszki, bazylię. Regularnie daję jej tylko bazylię, bo szpinak i natka w zbyt dużych ilosciach hamują przyjmowanie się wapna. Może dawaj jej w innej formie? Np. utrzyj marchewkę/jabłko na długie pasy i powieś w pęku na ścianie klatki?
Jeżeli masz Facebooka, polecam dołączyć do grupek o papugach, jest ich mnóstwo. Jeśli znasz angielski to już w ogóle super, jest grupka "Cockatiel Forum" i jest świetna. Przeznaczona tylko dla właścicieli nimf, w galerii ma cały folder z kartami informacyjnymi na temat odżywiania, hormonów, dobrych gałęzi i wiele wiele innych. Ponadto, zawsze można na takiej grupie o coś zapytać i jest dużo większa szansa na odpowiedź, niż na takim zwykłym forum.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”