Zwracanie ziaren u nimfy

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Ania_Nimfa
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 21:11
Ptaki które hoduję: Nimfa

Nimfa zwraca pokarm

#1

Post autor: Ania_Nimfa » śr paź 01, 2014 12:39

Witam. Wczoraj wypuściłam Stasia z klatki, postanowiłam pozostawić Go na noc poza klatką aby sam wrócił. Dziśno siedział na klatce, potem zszedł na żerdź. Podałam Mu troche pokramu z karmika po czym zwymiotował. Jaki może być tego powód ? później skubał ziarka i już nie wymiotował, zjadł też trochę dyni.

Pako2014
Posty: 73
Rejestracja: wt sie 19, 2014 20:35
Ptaki które hoduję: Rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Tomaszow Maz.

#2

Post autor: Pako2014 » śr paź 01, 2014 19:40

To zależy czym wymiotowal czy ziarnami czy tez papka z ślina.....jeżeli samymi ziarnami to zwrócił z wola ziarenka możliwe ze dla Ciebie..... a jeżeli zwracał papka to wtedy można nazwać to wymiotami bo to treść z żołądka....obserwuje ptaka....wymioty mogą być oznaka zatrucia.

noveen91
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 23, 2018 13:05
Ptaki które hoduję: Nimfa Kiwi
Lokalizacja: Toruń

#3

Post autor: noveen91 » sob cze 23, 2018 13:16

Witam, to mój pierwszy post tutaj.
Od miesiąca mam nimfę (ma około 4-5 miesięcy). Wczoraj wypluła nieduży zbitek ziaren dwa razy (samo proso), przed chwilą znowu to zrobiła i zatrzepotała przy tym chwilkę głową jak w artykułach o papuzich wymiotach. Jej odchody są takie jak zwykle, ona sama zachowuje sie jak zwykle, jest energiczna, tylko trochę więcej wczoraj spała po południu, jej głowa też jest czysta, nie zwymiotowała śluzu i niczego poza ziarenkami, które były zupełnie suche i twarde. Bardzo się o nią martwię, bo nigdy wcześniej nie miałam ptaka i nie wiem czy ona może po prostu za dużo zjadła czy to początek choroby... Dodam jeszcze, że wczoraj jej nasypałam prosa więcej niż zwykle, ale nie wydaje mi się żeby zjadła go bardzo dużo. Dzisiaj od rana ćwierkała sobie i miała apetyt, podałam jej rozcieńczoną herbatę rumiankową, której się pare razy napiła. Zachowywała się jak zupełnie zdrowa, ale jak ją wypuściłam z klatki i polatała jak szalona po pokoju to kiedy usiadła znowu zwymiotowała ziarna. Teraz ją włożyłam do klatki i zachowuje się normalnie, chodzi sobie po żerdkach i troche skubała ziaren, jedynie nie ćwierka już tak jak rano, ale to może dlatego, że pogoda dzisiaj deszczowa i pochmurna,a ona zawsze lubi śpiewać do słonka.
Proszę o jakąś radę, pomoc, cokolwiek, bo stresuję się, że krzywda się dzieje mojej papużce, a ja głupia tego nie widzę, bo jestem nowa w tych sprawach.

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Post autor: fotorobart » sob cze 23, 2018 13:39

Pewnie chciałby Cię na karmić <mruga>

noveen91
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 23, 2018 13:05
Ptaki które hoduję: Nimfa Kiwi
Lokalizacja: Toruń

#5

Post autor: noveen91 » sob cze 23, 2018 13:58

fotorobart pisze:
sob cze 23, 2018 13:39
Pewnie chciałby Cię na karmić <mruga>
a tak na poważnie? Bo coraz bardziej się stresuję

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#6

Post autor: Rozalka:) » sob cze 23, 2018 14:20

To jest właśnie na poważnie ;)) To normalne zachowanie samotnej papugi, nie ma ptasiego kolegi, więc chce Ciebie nakarmić (lub jakiś przedmiot, np. zabawkę). Moja rudosterka też tak ma, nie masz o co się martwić <mruga>

noveen91
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 23, 2018 13:05
Ptaki które hoduję: Nimfa Kiwi
Lokalizacja: Toruń

#7

Post autor: noveen91 » sob cze 23, 2018 14:23

czyli na pewno nie jest chora? To nie wygląda na karmienie, bo nie ma mnie obok, jestem w tym samym pokoju, ale parę kroków dalej...

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#8

Post autor: Rozalka:) » sob cze 23, 2018 19:32

Skoro wszystko po za tym jest w porządku to widocznie próbuje nakarmić jakiś przedmiot

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#9

Post autor: papugi » pn cze 25, 2018 15:10

wymioty moga miec wielu przyczyn...moga byc normalne ( karmienie z milosci- nie wiem czy istnieje jakas nazwa na to ...po francusku to jest) jak rowniez spowodowane jakas choroba (zapalenie,pasozyty itd)...trzepotanie glowy to normalnie przy wymiotach (wymioty nie normalne) a nie przy karmieniu z milosci.
Nie koniecznie inne symptomy (choroby) pokarza sie zaraz...
Kup,jesli niemasz probiotyki i posyp na pokarm
Ja najczesciej, na problemy uzywam " argile verte" przed antybiotykiem ktory dopiero daje jak nie ma innego wyscia. Jesli ma jakies zapalenie w zoladku lub dalej to pomoze...(jak sie z decydujesz to moge napisac jak sie uzywa)

Nimfy, tutaj ( w ameryce), maja czesto candida albicans...
Nie chce ciebie straszyc ale u ptakow lepiej szybciej reagowac niz pozniej.
Celina

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości