Nienaturalny oddech u nimfy

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

jurda
Posty: 1
Rejestracja: ndz sie 25, 2019 15:07
Ptaki które hoduję: Nimfa

Nienaturalny oddech u nimfy

#1

Post autor: jurda » ndz sie 25, 2019 15:21

Cześć,

Jakiś czas temu "odziedziczyłem" nimfę. Ogólnie jest w naszym domu już od jakichś 15 lat, nie potrafię tego dokładnie określić, jednak swoje lata już ma. Zauważyłem, że papuga od pewnego czasu ma problemy z oddychaniem, tj. wygląda jakby momentami ciężko jej się oddychało, czasem można usłyszeć "świszczący oddech", także kiedy śpiewa/gwiżdże słychać, że dźwięki są przytłumione. Niestety weterynarz odpada, w okolicy brak kogoś kto zajmowałby się ptakami. Może macie z własnego doświadczenia jakieś pomysły jak można pomóc ptakowi? Jakieś preparaty na przeczyszczenie dróg oddechowych, witaminy? Wymyślam, bo nie mam pojęcia co zrobić w takiej sytuacji, ale będę bardzo wdzięczny za rady.

Ogólnie po papużce widać, że jest już wiekowa, sporo sypia i nie jet tak żywa jak kiedyś, ale jest oswojona, jak tylko usiądę obok klatki od razu szaleje, żeby wypuścić ją po czym wychodzi z niej i wbiega na ramie. Może tak długo przesiedzieć, oczywiście najlepiej żeby przy tym ją głaskać. ; ) Szkoda mi ptaka ,jeżeli macie jakieś pomysły jak mógłbym jej pomoc to bardzo o nie poproszę. :)

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » pn sie 26, 2019 07:56

Ptak jest już wiekowy. Może to oddychanie zostało spowodowane właśnie starością. Być może papuga ma zagrzybione worki powietrzne i stąd ten świszczący oddech. Jeżeli to zagrzybienie to jest potrzebna wizyta u weta, powinien pobrać wymaz i przepisać odpowiednie leki. Bez wizyty u lekarza się nie obejdzie , bowiem domowym sposobem tego się nie wyleczy.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości