zbieram informacje na dobry początek

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#41

Post autor: Krysia- » śr paź 12, 2011 08:10

Tu masz trochę odpowiedzi na pytania http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=1870 np co do wymiarów klatek.
Samotna będzie smutna bo dotychczas miała ptasie towarzystwo. Gdybyś samczyka kupiła, to w poczatkowym okresie mógłby przestać śpiewać a zacząć nawoływać pobratymców z klatki.
Z kolei gdybyś wzięła dwie sztuki, to nie wiadomo czy przypadkiem nie jest to rodzeństwo. Najlepiej by było gdybyś wzięła samczyka i jak najszybciej dokoptowała drugiego z innego źródła lub samiczkę.
Co do określenia wieku, to raczej hodowcy mogą się wypowiedzieć :-D Np. Zby60 :-D

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#42

Post autor: Al » śr paź 12, 2011 18:33

Jak ptak jest po pierwszym pierzeniu to tak jak u innych wielu gatunków wieku nie da się określić. Ptak tak samo wygląda mając 1 rok czy 8 lat.Chyba ze hodowca założyl im opbrączki

Fiolka
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 11, 2011 21:06
Ptaki które hoduję: Brak
Lokalizacja: Małopolska

#43

Post autor: Fiolka » wt paź 18, 2011 23:12

Hej znów ;)
Szukałam ogłoszenia jednak nikt nie ma do oddania.

Ale mam inny plan.
Wezmę tego samca ode mnie ze sklepu do tego klatkę
Na próbę miesiąc i zobaczę czy dam radę no i jak się dogadają z psem.
co myślicie ?
I tu masa pytań.
Co potrzebuje na początek, do klatki
jakie karmiki, poidła,
podkład jaki, pokarm, gdzie klatka ma stać
czy na podłodze czy podwyższeniu
czy pozwalać wąchać ptaka psu?
Pliss proszę o podpowiedzi na początek

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#44

Post autor: Boguśka » śr paź 19, 2011 10:52

Fiolka a czy ty czytasz nasze forum czy tylko zadajesz pytania?
poczytaj te tematy i juz bedziesz miec jakieś pojecie
http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=105

Co to znaczy weźmiesz na próbe?Nimfa nie dogada się z psem bo się go będzie bać i trzeba psa trzymać jak najdalej od niej.Ty pracujesz w sklepie zoologicznym i nas pytasz co trzeba dać do klatki?to chyba jakieś żarty.
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Fiolka
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 11, 2011 21:06
Ptaki które hoduję: Brak
Lokalizacja: Małopolska

#45

Post autor: Fiolka » śr paź 19, 2011 11:45

Boguśka pisze:Fiolka a czy ty czytasz nasze forum czy tylko zadajesz pytania?
oczywiście że czytam, staram się wszystko zrozumieć co tez przy tak rozbudowanym forum nie jest łatwe

Co to znaczy weźmiesz na próbe?
po prostu, jak będzie jej źle i się nie dogadamy nawzajem to na siłe trzymać nie będę
Lepiej chyba najpierw sprawdzić czy wszystko będzie ok ;)

Nimfa nie dogada się z psem bo się go będzie bać i trzeba psa trzymać jak najdalej od niej.
na 100% nigdy się z nim nie dogada?

to chyba jakieś żarty.
to nie żarty, nie wiecie jak to jest ? ;)
Od niedawna pracuje, nikt nas nie szkolił
Więc sama pytam i czytam aby coś wiedzieć :roll:

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#46

Post autor: Boguśka » śr paź 19, 2011 23:35

A czy ty tego ptaka bierzesz dla psa czy żeby poprawić jej los?Zastanawiam się ile masz lat skoro zadajesz takie pytania.Jakbyś czytała forum to juz takie rzeczy byś wiedziała.Nie musisz czytać forum pod katem nimfy bo większość tematów choć podzielone na gatunki mają wiele wspónego dla papug więc jak przy innym gatunku jest napisane że nie należy pozwalać na bliskie spotkania czworonogów to tyczy się też i nimf.Pewnie że są przypadki i to nie małe że ludzie mają i psy i koty i nawet fretki i twierdzą ze wszyscy żyją w zgodzie ale to są wyjątki i nigdy nie ma gwarancji że nic złego się nie stanie.
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Fiolka
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 11, 2011 21:06
Ptaki które hoduję: Brak
Lokalizacja: Małopolska

#47

Post autor: Fiolka » czw paź 20, 2011 06:47

Wiem mój błąd bo nie przeczytałam wszystkiego dokładnie
a wcześniej pytania zadałam. :oops:
Oczywiście że nie biorę (jeszcze myślę intensywnie nad tym) dla psa :roll:
ale dlatego że są właśnie różne przypadki wolę aby to było na próbę
i wziąć ptaka ze sklepu niż kupić i potem jakby co martwić się co dalej.
A już właśnie przeczytałam pewne objawy i widzę że mają braki w żywieniu :(
Nie martw się nie jestem jakimś dzieciakiem który ma kaprys.
Jestem osobą dorosłą, na razie zdobywam wiedzę o ptakach.

Fiolka
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 11, 2011 21:06
Ptaki które hoduję: Brak
Lokalizacja: Małopolska

#48

Post autor: Fiolka » czw paź 20, 2011 22:58

"Sprawa" się częściowo rozwiązała, bo dziś koleżanka sprzedała mojego ulubieńca.
Jednak całe szczęście dobrej osobie, podpytałam.
I okazało się że pan ma 10 Nimf + inne ptaki i jest m.in. technikiem weterynarii...
Pogadałam z nim trochę i okazało się że oddaje za darmo jak jakieś okazy ma.
Jednak nowe ptaki na wiosnę mogą być, dużo fajnych informacji mi przekazał
oraz wzięłam nr. telefonu i mogę dzwonić od lutego :P
Na spokojnie to przeanalizowałam i chyba tak zrobię, zobaczymy jak wszystko się potoczy
ale przynajmniej w razie czego mam pewne źródło :)
On twierdził że mogę mieć jedną Nimfę, oraz że to większe niszczyciele jak faliste .
Bardzo też chwalił gwarka ;)

Awatar użytkownika
Wiktor_1995
Posty: 29
Rejestracja: pn gru 12, 2011 20:57
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: Kraków

#49

Post autor: Wiktor_1995 » pn sty 09, 2012 21:49

Witam.
Znajomy ma do oddania Nimfę, ma rok. Mieszka w wolierze zewnętrznej ze swoimi rodzicami (czyli Trójka Nimf). Czy taka Nimfa zaakceptuje zmianę "mieszkania" na klatkę w pokoju? Czy jej wiek pozwoli jeszcze na oswojenie?
Pozdrawiam, Wiktor

Awatar użytkownika
zby60
Posty: 179
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 14:34
Ptaki które hoduję: kiedyś hodowałem nimfy
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#50

Post autor: zby60 » czw sty 12, 2012 08:44

Nimfy bardzo łatwo adoptują się do nowych warunków więc nie powinno być problemów. Po przeniesieniu do ogrzewanego pokoju nimfa zacznie się pierzyć. Ze względu na to, że jest przyzwyczajona do przebywania w towarzystwie innych nimf może wydawać uciążliwe dla ucha dźwięki. Najlepiej postarać się od razu o drugą nimfę przeciwnej płci.

Edyta77
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 01, 2013 17:55
Ptaki które hoduję: Nimfa

#51

Post autor: Edyta77 » pt lis 01, 2013 18:18

Witam :)
Kupiłam moja nimfę w sklepie, 2 miesiące temu. Była bardzo dzika, dzisiaj mogę ją już pogłaskać ( ale tylko w klatce).
Mam jednak problem z lataniem ( tzn.moja papuga ma), dwa dni temu sama wyleciała z klatki, po raz pierwszy (specjalnie zostawiam otwartą) i strasznie się poobijała. Lata bardzo szybko i uderza w różne rzeczy... Nie wiem, czy nie zrezygnować z wypuszczania z klatki ?
Obawiam się, że zrobi sobie krzywdę, a może nauczy się latać w pokoju ?

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#52

Post autor: GoldAngelo » pt lis 01, 2013 18:45

Edyta77, to normalne po 2-misięcznej przerwie. Ptak nauczy się latać po pokoi i nie ma co go skazywać na siedzenie w klatce :)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Edyta77
Posty: 3
Rejestracja: pt lis 01, 2013 17:55
Ptaki które hoduję: Nimfa

#53

Post autor: Edyta77 » wt gru 31, 2013 19:24

Dziękuję, faktycznie lata już znacznie lepiej. Ale mam wrażenie,ze najlepiej czuje się w klatce. Może dokupię samczyka... we dwoje zawsze raźniej, nawet w małej klatce :)

Awatar użytkownika
pirat59
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 02, 2013 15:00
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Chińskia, Kozy, Nimfy, Faliste, Barabandy, Rozelle
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Kontakt:

#54

Post autor: pirat59 » czw sty 02, 2014 19:55

W klatce czuję się bezpieczna, to jej azyl. Nie rezygnuj z wypuszczania jej, ale nie zmuszaj jej do lotów, jak będzie chciała to wyjdzie i polata sobie, jak zapozna się z terenem to się jeszcze z dziwisz <surprised> co będzie wyczyniać. Kupno drugiej papugi to też niezły pomysł, ale w małej klatce nie będzie im raźniej <dobani> Papugi uczą się od siebie, wiec jeśli ów samczyk będzie bardziej odważny, to i samiczka się tego nauczy od niego.

DjSkate
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 14, 2020 17:26
Ptaki które hoduję: Nimfa?

#55

Post autor: DjSkate » wt sty 14, 2020 17:45

Witam kupiłem około 2 dni temu nimfe od lokalnego hodowcy mówił że jest zdrowa ma około 2 miesięcy lecz mam z nią problem całymi dniami siedzi na dole klatki to jest według mnie normalne boi się ale zamiast latać to ona się wspina po klatce do góry czy to normalne ?

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#56

Post autor: Rozalka:) » wt sty 14, 2020 18:00

A jak wyglądają inne sprawy typu jedzenie, picie itp? Czy jest coś jeszcze dziwnego? I czy sprawdzałeś czy ma podcięte lotki?

DjSkate
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 14, 2020 17:26
Ptaki które hoduję: Nimfa?

#57

Post autor: DjSkate » wt sty 14, 2020 18:08

Podciętych lotek raczej nie ma bo latała w wolierze z innymi papugami jeść też je. cały czas się wspina do góry do kolby i do wapna bardzo jej to wapno posmakowało nie wiem czy to dobrze
Gdy siedzi na gałęzi mam wrażenie jak by przechylała się doprzodu i w końcu spada na dół klatki

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#58

Post autor: Rozalka:) » wt sty 14, 2020 18:28

Czyli w sensie wspina się w klatce, ja myślałam, że po klatce ;) Czy była już wypuszczana? W klatce to mnie nie dziwi, bo papugi często właśnie łażą po kratach i to nic nie znaczy złego. A jakiej wielkości jest klatka? Powinna być taka, żeby w środku była wstanie się przelecieć - czyli ważniejsza jest długość od wysokości
Co do kolby i wapna - kolba nie jest zdrowa, można to określić jako papuzie słodycze, więc jeśli już kupować to rzadko, ja całkowicie zrezygnowałam z nich. Wapno złe nie jest, jeżeli papuga dużo zjada, to raczej nie posmakowało tylko spodobało się skrobanie i większość ląduje na dnie klatki i dookoła niej, chyba że jestem w błędzie ale ptaki raczej mają wyczucie jakie mają zapotrzebowanie. Niebezpieczeństwo zasmakowania jest jedynie w smakowych wapnach - wtedy bywa groźne nawet dla ich życia bo faktycznie zjadają takie ilości (zwykłe wapno chyba nie ma takiego smaku by zasmakowało). Najlepsze zawsze są sepie - pełni tą samą funkcję co wapno ale bardziej naturalne a tym samym zdrowsze, więc w przyszłości możesz wymienić
Ze spadaniem to już nie jest normalne...

DjSkate
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 14, 2020 17:26
Ptaki które hoduję: Nimfa?

#59

Post autor: DjSkate » wt sty 14, 2020 18:36

Nie była jeszcze wypuszczana mam ją dwa dni nie wiem czy to nie za szybko żeby ją wypuścić klatkę mam
https://allegro.pl/oferta/klatka-dla-pt ... e9e32a4783
Nimfa siedzi sobie na gałązce głowa jej opada i nagle spada na dół

DjSkate
Posty: 6
Rejestracja: wt sty 14, 2020 17:26
Ptaki które hoduję: Nimfa?

#60

Post autor: DjSkate » sob sty 18, 2020 11:25

Papuga siedzi wysoko na karniszach ale nie ma zamiaru wracać do klatki łapię ją przez prześcieradło aby nie widziała moich rąk jakieś porady jak zwabić ją do klatki ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości