Pierwsze lęgi

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Trawolek
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2019 11:24
Ptaki które hoduję: Nimfy

Re: Pierwsze lęgi

#101

Post autor: Trawolek » sob kwie 18, 2020 15:39

Panowie i Panie kolejne pytanie.Pierwszym razem jak już pisałem wcześniej jajka okazały się puste.Wyrzuciłem je itd itdSprawa następująca jest taka,że złożyły ponownie jajka pierwsze 9 kwietnia dziś mam ich 5.Sprawdziłem dzisiaj wszystkie pod światło(latarka)i znowu wszystkie okazały się,że nic w środku nie ma.Czy mam je znowu wyrzucić?Czy czekać czy co robić?Oraz w czym może być problem?Co jest nie tak,że jajka nie zapłodnione?Dodam,że samiec Szek samica Lutino obie będą miały w czerwcu dwa lata.
Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj,bo przyjaciela straciłbyś jak ja...

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#102

Post autor: Oliwia77 » sob kwie 18, 2020 19:24

Ja kiedyś miałam gołębie i też miały puste za pierwszym razem okazały się puste za drugim i za trzecim to była wiosna i już więcej razy nie składały poczekałam rok do kolejnej wiosny złożyła samica 2 jajka i okazało się że nie są puste widzialam tam małe pisklątka i wykluły się zdrowe. A w sprawie nimf to też może trzeba poczekać może za trzecim razem się uda trzeba być cierpliwym a jeżeli nie to może trzeba będzie pójść do weterynarza i on coś powie może powie jak to leczyć. Nie wiem naprawdę bo za bardzo się nie znam na takich rzeczach.

Trawolek
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2019 11:24
Ptaki które hoduję: Nimfy

#103

Post autor: Trawolek » wt kwie 21, 2020 19:20

Dzisiaj prześwietliłem sześć złożonych jaj z czego pierwsze 9 kwietnia.Każde jedno znowu puste także wyjąłem je z budki a wejście do budki postanowiłem zakryć aby dać im trochę czasu na regenerację.Doradzcie czy dobrze zrobiłem?Czy dać im np miesiąc aby nabrały sił czy też takie coś nie ma sensu?
Pozdrawiam
Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj,bo przyjaciela straciłbyś jak ja...

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#104

Post autor: WOJTEKZ » wt kwie 21, 2020 19:29

Czasami tak bywa że ptaki bywają bezpłodne, może akurat trafiłeś właśnie na taką parę. Napisz coś więcej o tych ptakach , w jakim są wieku i kiedy je nabyłeś,jaka jest wyściółka w budce. Teraz zdejmij im budkę niech samica sobie odpocznie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Trawolek
Posty: 7
Rejestracja: czw sie 08, 2019 11:24
Ptaki które hoduję: Nimfy

#105

Post autor: Trawolek » śr kwie 22, 2020 18:41

Budka zdjęta,ptaki te nabyłem w zeszłym roku w maju jako 6 tygodniowe ptaki.Każde oczywiście z innego miotu(po innych rodzicach).Samiec Szek Lewi(dzieci tak nazwały wiadomo Lewy:)mówi łądnie dzień dobry,brawo oraz gwizda hymn polski.Samica Lutino Emi(żona Emila,dzieci nazywały na jej cześć)W budce najpierw miałem sciętki papueru a teraz zwykłe trociny kupione w zoologicznym.Karmię mieszanką ziaren robię im kiełki daje jajeczny pokarm wszystko zakupione w sklepie typowo dla ptaków także raczej dobrej jakości.Dodatkowo oczywiście owoce warzywa no i zdaży im się zjeść z dziećmi obiad(trochę np.panierki z kotleta,trochę coś z surówki,wiadomo).Bardzo oswojone chociaz samczyk bardziej chętny do zabawy.Zauważyłem też,że gdy już przy trzecim jajku zaczęły siedzieć w budce to samczyk przestał mowić itd ale juz na drugi dzień po wyjęciu jajek wszystko wróciło do normy.Zatem budka wyjęta i nei wiem może z miesiąc zaczekam aż odpoczną może za młode praki dopiero rok mają.
Pozdrawiam
Jeśli Go nie znałeś to nie żałuj,bo przyjaciela straciłbyś jak ja...

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#106

Post autor: WOJTEKZ » czw kwie 23, 2020 09:34

Ptaki są najwyraźniej za młode,budkę załóż im dopiero jesienią.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
Patryk2000
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 27, 2023 11:05
Ptaki które hoduję: gołębie
Kontakt:

#107

Post autor: Patryk2000 » pn lut 13, 2023 11:02

Dokładnie, budkę zakłada się po kilku miesiącach, dlatego też nie rozumiem osób, które robią to od razu. Lepiej troche odczekać niż działać zbyt szybko i stracić ptaki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości