Pierwsze lęgi

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#41

Post autor: GoldAngelo » czw kwie 08, 2010 16:31

Boguśka pisze:Pana Biskupa możesz odwiedzić na giełdzie w każdy wtorek jest tam już po 14:00

Na giełdzie w Krakowie?
Boguśka pisze:A ja Ci powiem byś tak już nie cieszył się na te lęgi zwłaszcza jak to są ich pierwsze.

Wiem, że nic może z tego nie wyjść, ale lepiej być przygotowanym na wszystko.
Boguśka pisze:Ale trzymam kciuki może Twoja para jest bardziej zgrana

Są zgrane, jeśli uciekają przed załapaniem (zdarzało się, że nie chciały wejść do klatki) to zawsze razem, jeśli któraś uznała że jestem zbyt natarczywy i powinna mnie zaatakować to druga od razu się dołącza. A kiedy już jedną złapę i niosę do klatki to nie ma siły żeby się od drugiej odpędzić;)
Przykro mi z powodu samiczki, trzymam kciuki za następny lęg (jeśli je do niego dopuścisz). Skoro samiec wydziobał jej piórka z główki to być może jest agresywny i to on wywalał jajka z budki, bo samiczka w czasie wysiadywania nie chciała się kopulować podczas wysiadywania? To tylko sugestia, mało prawdopodobna, ale jednak zdarzały się i takie przypadki.
Ja wiem, że umiesz cytować selektywnie.... ale proszę : nie rób tak dużych odstępów bo bezsensownie wydłuża się post a temat już urósł do trzech stron i w zasadzie konkretów brak ;-)
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 18:39 przez GoldAngelo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#42

Post autor: Al » czw kwie 08, 2010 16:40

GoldAngelo, Czytam i ciągle nie mogę pojąć po co chcesz sam dokarmiać maluchy ?jeżeli rodzice je karmią to po co ta interwencja ?

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#43

Post autor: szkot » czw kwie 08, 2010 16:58

Dokarmiać to nie znaczy karmić całkowicie samodzielnie.Tak np robił Michalip ze swoimi aleksandrettami,oczywiscie nimfy faktycznie duzo łatwiej oswajać,ale jesli młode maja byc wychowywane przez rodziców a dokarmiane tylko czasem to niechaj sobie je tak karmi. A co do parek no to wiadomo roznie to bywa.Rozmawiałem z WojtkiemZ,że dwa lata trzymal jedna samiczke nimfy z samcem i nic w ogole nie było z tego,a wystarczyło ze zamienił samce i juz samica siedzi na jajach.A sam miałem swoje pierwsze nimfy gdzie po złozeniu ich pierwszych jaj od razu miałem 3 dorodne maluchy. Czas pokaże! Trzeba cierpliwie czekac.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#44

Post autor: GoldAngelo » czw kwie 08, 2010 18:55

Al pisze:GoldAngelo, Czytam i ciągle nie mogę pojąć po co chcesz sam dokarmiać maluchy ?jeżeli rodzice je karmią to po co ta interwencja ?

Jest dokładnie tak jak napisał szkot. Nie zamierzam ich wykarmiać ręcznie tylko od czasu do czasu dokarmiać żeby nie bały się ludzi i ludzkiej ręki.
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 19:05 przez GoldAngelo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#45

Post autor: Al » czw kwie 08, 2010 19:49

GoldAngelo, Wcale nie trzeba ich dokarmiać, wystarczy codziennie brać je do rąk, mowić do nich, głaskać. można to robić nawet kilka razy dziennie.Można to robić gdy papugi są bardzo młode, gdy jeszcze mają zamknięte oczy :mrgreen: Gdy opuszczą budkę na pewno nie będą bały się ludzi.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#46

Post autor: GoldAngelo » czw kwie 08, 2010 20:53

Al, też tak myślę;) Ale pokarm w razie czego powinien być gotowy, nawet jeśli do następnych lęgów miałby być zamrożony. Chodzi po prostu o to, żeby nie bały się ludzi. Zamierzam je wyciągać tak jak Ty to napisałaś;) Ale mus to mus-pokarm dla bezpieczeństwa się przyda, bo lepiej wydać 40-50zł wcześniej niż w ostatniej chwili go szukać. A będę musiał mieć rękawiczki conajmniej na czas włożenia ręki do budki, bo misia mi palca oddziobie;) Jak otworzyłem im klatkę (z której nie zamierzają się ruszać nawet kiedy jest otwarta) żeby odpiąć drucik ze zjedzonego dziś wapna to delikatnie mnie dziobnęła-za to drugi już był mocniejszy i polała się krew.
Krysia Przepraszam że musiałaś edytować mój ostatni post bo znowu zrobiłem za duży odstęp, ale posta napisałem wcześniej, a wysłałem później i dlatego nie wiedziałem o Twoim ostrzeżeniu;)
Pana Biskupa spotkam na giełdzie we wtorek w Krakowie? Ostatnio moje nimfy przestały chętnie nadstawiać się do kąpieli i uciekają kiedy próbuję je skropić (odkąd mają jajka, woda jak zawsze jest ciepła i przegotowana taka jak była na początku). Woda w miseczce w klatce nawet nie ruszona. Starać się kropić czy nie?
wojtek pisze:Gotowe pokarmy jajeczne są dwa rodzaje: Na sucho podawany i drugi zwilżony.
Który jest lepszy? Bo to niestety nigdzie nie pisze. Powinienem dodawać jakieś witaminy do tego pokarmu czy to co tam będzie zawarte już wystarczy? Na różnych forach piszą co innego, dlatego pytam tutaj.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#47

Post autor: wojtek » czw kwie 08, 2010 20:57

Tu masz Hodowców którzy rozmnażają papugi u siebie w hodowlach!
Tu ,,hodowców wirtualnych'' eliminujemy natychmiast.
Ja podaję ten na sucho.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#48

Post autor: GoldAngelo » czw kwie 08, 2010 22:31

[quote="wojtek']Ja podaję ten na sucho[quote] I nie dodajesz żadnych witam uzupełniających?
Temat o tym tysięcznym użytkowniku i aleksie dla niego czytałem. O ile dobrze pamiętam wacek667 był tysięcznym użytkownikiem a WojtekZ jako niespodziankę podarował mu aleksandrettę. Ze któregoś zdjęcia wynikałoby że WojtekZ przygotował papugę do nowego domu i kontaktu z ludźmi, ale w jaki sposób? Wygląda na to, że po prostu ją wyciągał (tak jak ja to bym chciał robić), ale nie mam pewnośći. Chyba napiszę do niego na priv.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#49

Post autor: Krysia- » pt kwie 09, 2010 05:24

GoldAngelo pisze:......... Ostatnio moje nimfy przestały chętnie nadstawiać się do kąpieli i uciekają kiedy próbuję je skropić (odkąd mają jajka, woda jak zawsze jest ciepła i przegotowana taka jak była na początku). Woda w miseczce w klatce nawet nie ruszona. Starać się kropić czy nie?

NIE, nie staraj się skrapiać na siłę skoro uciekają.
Ponieważ oboje wysiadują jajka na zmianę obawiają się zaziębienia jaj jesli któreś z nich usiądzie na nich mokre.
Ale : w otoczeniu gniazdowania (jeśli klatka jest w mieszkaniu) musisz zwiększyć wilgotność powietrza gdyż jest to niezbędne do prawidłowego rozwoju zarodków w skorupce. Jeśli powietrze jest za suche, zarodki mogą obumrzeć w i nici z lęgu ....
Jeśli możesz, wstaw na dnie klatki płytki pojemnik z wodą a ptaki instynktownie zamoczą sobie piórka jeśli będą uważały że mają za sucho ......
Na kaloryferach kładź mokre ręczniki, ewentualnie zawieś pojemniki z wodą, która poprzez parowanie nawilży powietrze.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#50

Post autor: GoldAngelo » pt kwie 09, 2010 15:42

Mam możliwość włożenia im do klatki pojemnika z wodą. Niestety nie mam tam kaloryferów (kuchnia letnia). Ale wilgotność już zwiększyłem. Jakie jeszcze przygotowania mogę uczynić?
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#51

Post autor: Al » pt kwie 09, 2010 17:22

GoldAngelo, Jeżeli to kuchnia letnia i nie jest dogrzewana to papugi nie będą się kąpać bo jest za zimno. MOkra papuga na jajkach w zimnym pomieszczeniu ?

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#52

Post autor: GoldAngelo » pt kwie 09, 2010 18:45

Pomieszczenie nie jest zimne, jest w nim ogrzewanie, ale nie takie na którym mógłbym położyć mokry ręcznik(podłogowe). W pomieszczeniu zawsze jest 5-10 stopni więcej niż na zewnątrz, temperatura nigdy nie spada poniżej 8*C (nawet w zimie). Przeważnie jest tam około 15 stopni i w górę. Staram się żeby temperatura zawsze była zbliżona do tej w domu (20*C).
No więc mógłbym zrobić coś jeszcze prócz tego co już zrobiłem?

szkot
Posty: 308
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 13:24
Ptaki które hoduję: amadyny wspaniałe
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#53

Post autor: szkot » pt kwie 09, 2010 19:11

Teraz już tylko spokojnie czekaj i nie przeszkadzaj ptakom. Nie zagladaj do budki i daj im spokojnie je wysiadywać.
Nawet z resztek świni powstaje pyszny hod dog!

Jacek 1 27
Posty: 7
Rejestracja: pn mar 22, 2010 19:26
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: małopolska

#54

Post autor: Jacek 1 27 » pt kwie 09, 2010 21:08

U mnie w wolierze zewnętrznej lęgi zaczeły 4 pary nimf na razie 1 para ma 5jaj a 3 pozostałe po 2 jajka wszystkie pary wysiadują. Zobaczymy co będzie dalej.

Tyberiusz
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 06, 2007 23:52
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Szamotuły

#55

Post autor: Tyberiusz » sob kwie 17, 2010 21:43

moje nimfy zniosły pierwsze 4 jajka na dnie woliery mimo ze miały 4 butki w wolierze zewnetrznej teraz zaczeły składac jajka w butce ale 7 sztuk ale wysiaduja je kiepsko samiec jest młody ma rok samica jest starsza dlaczego?

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#56

Post autor: JC » sob kwie 17, 2010 22:26

Kto wysiaduje kiepsko :?:

Tyberiusz
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 06, 2007 23:52
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Szamotuły

#57

Post autor: Tyberiusz » ndz kwie 18, 2010 12:55

i samiec i samica

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#58

Post autor: JC » ndz kwie 18, 2010 13:20

Czyli ani w dzień ani w nocy nie wysiadują :?:

Tyberiusz
Posty: 15
Rejestracja: sob paź 06, 2007 23:52
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Szamotuły

#59

Post autor: Tyberiusz » ndz kwie 18, 2010 15:09

tak maja 8 jajek ale wogole ich nie wysiaduja

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#60

Post autor: JC » ndz kwie 18, 2010 18:49

Samica śpi w nocy poza budką :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość