Osowiała nimfa

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

K4tso
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 14:00
Ptaki które hoduję: Nimfa

Osowiała nimfa

#1

Post autor: K4tso » ndz maja 24, 2020 14:16

Hej,cześć!
Pare tygodni temu zakupiłem nimfę od hodowcy z wolierii zewnętrznej. Papuga po przyjechaniu do domu była troszkę osowiała ale na drugi dzień jakby już się troszkę zaklimatyzowała. Nie było problemu z oswojenie codziennie robiliśmy jakiś malutki krok. Papuga była troszkę krzykliwa czyli rano jak wstawało słońce to ona razem z nim, siedziała w klatce i jakby nawoływała. Po wypuszczenie na pierwsze loty chętnie wyszła z klatki i troszkę poznała pokój i polatała. Mijały kolejne dni papuga tez troszkę latała ale już coraz mniej. Na dzień dzisiejszy papuga jest oswojona chętnie je z ręki daje się głaskać, chetnie wskakuje na rękę czy tez brak. Bardzo niepokoi mnie to, ze papuga bardzo mało lata są to jakieś sporadyczne przeloty z biurka na stół. Papuga chetnie się mizia jak wspominałem, natomiast potem pochodzi trochę po łóżko znajdzie sobie miejsce i ucina drzemkę. Prawdopodobnie jest to samiczka ponieważ nie śpiewa, ani nie tańczy. Za dnia ćwierkanie pare razy i nic poza tym, rano tez nie ćwierka. Są to jakieś objawy, jest się czym martwić? Czy po prostu jest to spokojniejsza papuga?
Załączniki
4BF07B0A-17A1-4313-98C9-CDDA77D372F7.jpeg

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#2

Post autor: marcin19800 » ndz maja 24, 2020 15:19

Ciężko coś powiedzieć. obserwuj odchody czy wyglądają prawidłow. chora nimfa bedzie nastroszona, bedzie siedziała na patyku na dwóch nóżkach lub dnie klatki jak jest bardzo żle. na wszelki wypadek nie wyziębiaj pokoju. daj jej pietruszki, jarmużu , brokułów moze sie skusi.

K4tso
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 14:00
Ptaki które hoduję: Nimfa

#3

Post autor: K4tso » ndz maja 24, 2020 17:12

Odchody są okej, nie ma biegunki. Zmian w zachowaniu tez nie zauważyłem. Śpi normalnie na jednej nóżce. Normalnie je, zieleninę również bardzo chetnie. Nie zauważyłem zmian niepokojących. Tylko niepokoi mnie jej mała aktywność.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » ndz maja 24, 2020 17:44

Nie masz się czym niepokoić. Nimfy nie należą do ruchliwych papug bowiem woli jakąś odległość przejść niż przelecieć, zwłaszcza w mieszkaniach, a mówię Ci z własnego doświadczenia. Poznała otoczenie więc wie gdzie, co i jak. Ponieważ jest sama więc Ciebie ma za towarzysza i nie zdziw się jak większość czasu będzie u Ciebie na ramieniu czy na głowie. Oswojone nimfy bardzo lubią drzemki nawet kilka razy dziennie. Moja nimfa też swego czasu samotna drzemała razem ze mną. Po dokoptowaniu towarzysza jej nawyki się nie zmieniły.

K4tso
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 14:00
Ptaki które hoduję: Nimfa

#5

Post autor: K4tso » ndz maja 24, 2020 18:01

Zaniepokoiło mnie ponieważ przeczytałem gdzieś, ze nimfy uwielbiają latać, a tak jak wyżej wspomniałaś woli sobie gdzieś sie wspiąć, przeskoczyć. Staram się z nią spędzać bardzo dużo czasu i być jej tym „towarzyszem” wiec wcale się nie dziwie wręcz jestem zadowolony. A jak to jest z dokupieniem drugiej? Nie zastąpi sobie mnie tą druga papuga i nie ograniczy ze mną kontaktów?

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post autor: Krysia- » ndz maja 24, 2020 18:19

Nie zastąpi Ciebie drugą papugą. Przerabiałam to przez wiele lat. Dokupiłam samca i powiem szczerze, że moja Zuzia dzieliła czas dla niego ale więcej go było dla mnie. Doszło wręcz do tego, że gdy ja w ciągu dnia drzemałam, ona zawsze razem ze mną, samiec choć nie oswojony też przysiadał na poduszce i drzemał pospołu. Nawet jak się młode pojawiły, to Zuzia była i przy nich, i przy mnie.
To, co napisałam powyżej, zależy od charakteru danego osobnika i nie jest regułą. Różnie się może zdarzyć.

K4tso
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 14:00
Ptaki które hoduję: Nimfa

#7

Post autor: K4tso » ndz maja 24, 2020 18:23

A jak długo miałaś Zuzie? Możliwe jest oswojenie również samca gdybym dokupił już do oswojonej samicy?

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#8

Post autor: marcin19800 » ndz maja 24, 2020 22:05

Moja Ninka woli swojego partnera, ale nie zapomniała o mnie. Od czasu do czasu przylatuje żeby mi uczesać brodę pobawić się sznurkami od bluzy, albo jak ma jakiś problem np. Jak af ie jej coś do dzioba przykleiło. Ja wstaje wcześnie ale jak sobie pospie to przylatuje mnie obudzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości