Czy mogę ptaka?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Koral
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 23, 2022 22:40
Ptaki które hoduję: Nimfy

Czy mogę ptaka?

#1

Post autor: Koral » pn maja 23, 2022 22:48

Cześć,
Chciałabym nimfe, będzie to mój pierwszy ptak więc mam pytania:
1.Po pierwsze wziąć jedną czy dwie? Ja prawie non stop jestem w domu, mam dwuletnie dziecko które od września idzie do żłobka oraz drugie w drodze które urodzi się w grudniu. Chciałabym aby papużka była oswojonym pupilkiem który będzie mi towarzyszyć i trochę się obawiam ze jak będą dwie to mnie oleją. Z drugiej strony raz/ dwa razy w tygodniu zdarza mi się wyjść na cały dzień. Poza Tym czasem też wyjeżdżamy na wakacje.
2. Mam w domu kota, jest łagodny do innych zwierząt ale wiadomo instynkty. Czy to mnie dyskwalifikuje jako posiadacza papużki czy może da się to pogodzić. Ktoś może ma też kota i podzieli się doświadczeniami?
3. Gdzie kupić nimfe? Sklep zoologiczny/ hodowca?
Obawiam się nieuczciwych hodowców czytałam że różne mają metody, oszukują o stanie zdrowia i wieku ptaka. Niedaleko mnie jest hodowca ale ptaki są z woliery zewnętrznej. Czy takiego ptaka trudno oswoić?
4.Czy nimfy muszą mieć obrączke i jakieś dokumenty? Jak tak to jakie?
5. I wreszcie jak ptaki znosza dłuższą podróż samochodem? Taka ok 5h.

Z góry dziękuję za pomoc

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#2

Post autor: marcin19800 » wt maja 24, 2022 06:05

Papugi jak koty mogą uczulać, a nimfy produkują dużo pudru. czy dziecko ma alergie? lepiej sprawdzic. i ogólnie z tego pota lepie kup obe jakies inne zwierzątko. tak mysle.

Koral
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 23, 2022 22:40
Ptaki które hoduję: Nimfy

#3

Post autor: Koral » wt maja 24, 2022 08:22

Nie ma alergii ani na kota ani papugi, chodziłam z nią do papugarni i do cioci która ma 3 faliste i nimfę stąd właśnie zapaliłam się na papugę. z drugim dzieckiem też nie powinno być problemu nikt w rodzinie nigdy nie miał na nic alergii. Chodzi o to że nie chcę innego zwierzątka :)

Fox33
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 26, 2021 14:22
Ptaki które hoduję: Papugi faliste, Nimfa

#4

Post autor: Fox33 » czw lip 07, 2022 11:43

Ja bym się obawiała że papuga może budzić dziecko jeśli trafi się głośna

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości