Odchody aleksandretty

Pamiętajmy, że leczyć powinien lekarz. Porady udzielane na forum to tylko dodatkowa pomoc.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#21

Post autor: Grzegorz » pn paź 25, 2010 13:10

Poczekaj jeszcze trochę zanim będziesz coś podawać,bo po datach patrzę że pół dnia to nie kilka
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

Rox.
Posty: 4
Rejestracja: śr kwie 20, 2011 18:38
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#22

Post autor: Rox. » wt lip 26, 2011 12:01

ja u swojej tez zauwazylam wodniste odchody i po odstawieniu wodnistego pokarmu czyli owocow i niektorych warzyw po jakichs 2-3 dniach bylo w porzadku. jesli oprocz wodnistych kupek nie ma innych objawow chorobowych to nie martwilabym sie na zapas.narazie obserwoj papuzke uwaznie

DaArCiO
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 18, 2011 15:31
Ptaki które hoduję: aleksandretta
Lokalizacja: Pszczyna

#23

Post autor: DaArCiO » wt lis 29, 2011 14:10

mój Ferdek również ma rzadsze odchody aniżeli wcześniej...może to być przez to, że za często jabłko wcinał?czy inne warzywa owoce mogę mu podawać a jabłko póki co odstawić?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#24

Post autor: WOJTEKZ » wt lis 29, 2011 18:07

Odstaw na kilka dni wszystkie warzywa i owoce , wtedy kupy powinny wrócić do normy.Warzywa i owoce można podawać ale w rozsądnych dawakach.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

krystiann899
Posty: 1
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 22:13
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Pszczyna

#25

Post autor: krystiann899 » śr wrz 19, 2012 22:25

Witam mojej aleksandrecie przytrafiło się dzisiaj cos bardzo dziwnego zaczęła wydalać odchody z krwią :cry: Mam ją już 3 lata w sumie ma nie całe 4 lat i nigdy nic takiego jej się nie działo a nagle ok południa zaczęła krwawic odchody pomieszane z krwią zrobiła tak ok 10 kup i znowu zaczęła wydalać normalne zdrowe odchody nie wodniste ani nic i brak krwi? Co to może być? Cały dzień zachowuje się normalnie jest energiczna śpiewa czuje się tak jak gdyby nigdy nic, chyba jej już nic nie jest? Papuga latała dziś sobie sama po pokoju może się uderzyła w brzuch albo cos? Bo tak to nic nie jadła karma jak zwykle i dałem jej dziś kawałek gruszki jak myślicie martwic się tym?

pysia34
Posty: 550
Rejestracja: pt lut 24, 2012 07:15
Ptaki które hoduję: duże papugi
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#26

Post autor: pysia34 » czw wrz 20, 2012 20:41

Zawsze krew w kale powinna być powodem do niepokoju. Przeanalizuj jednak co jadła bo moze to zwykłe przebarwienie na skutek zjadania kolorowego granulatu z karmy , buraczków itp. Jeśli problem się powtórzy radzę pójść do weta.

Awatar użytkownika
malachinka87
lekarz weterynarii
Posty: 54
Rejestracja: śr lip 01, 2009 15:35
Ptaki które hoduję: Aleksandretty Większe, drób ozdobny
Lokalizacja: Czersk / Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

#27

Post autor: malachinka87 » pt wrz 21, 2012 22:35

moim zdaniem dobrym sposobem byloby zbadanie kału, mogą to być pasożyty (np. pierwotniaki) więc warto byłoby to sprawdzić :) i w razie czego leczyć :)

Awatar użytkownika
aurea007
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 10, 2013 14:28
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#28

Post autor: aurea007 » śr paź 30, 2013 11:14

Nie będę zakładać nowego tematu. Mam pytanie odnośnie tych "wodnistych" odchodów. U mojej Aleksandretty także jest ten problem. Wiem na pewno, że to przez owoce i warzywa, tylko wszędzie piszą, że należy je codziennie podawać. Tak właśnie robię. Czy te odchody to powód do obaw, czy jest to normalne przy diecie warzywno-owocowej?
WOJTEKZ pisze, że należy podawać owoce w odpowiednich dawkach, ale jak ja mam odpowiednio wycyrklować ile owoców podawać?
Z góry przepraszam, jeżeli źle "usadowiłam" mój wątek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie aleksandrett i opieka nad nim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość