Kąpiel Aleksandretty obrożnej

Pamiętajmy, że leczyć powinien lekarz. Porady udzielane na forum to tylko dodatkowa pomoc.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

g0si4q
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 24, 2011 16:59
Ptaki które hoduję: aleksandretta, papugi faliste, nimfa
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#41

Post autor: g0si4q » pn mar 05, 2012 15:42

Kąpać moźna o każdej porze dnia, tylko nie wieczorem. Po kąpieli w pomieszczeniu musi być w miarę ciepło i nie może być przeciągu :-)

rewcia
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 25, 2011 13:04
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna niebieska
Lokalizacja: ŁOMŻA

#42

Post autor: rewcia » czw lis 08, 2012 18:40

Witam:D
Mam dość dziwne pytanie. Moja Aleksa co sobota gdy tylko włączę odkurzacz, z wielkim entuzjazmem i wytrwałością zaczyna się kąpać w swojej miseczce z wodą. Niezwykle radośnie ochlapuje wszystko wokoło, wliczając mnie:D.Jest to przeurocze :),ale nurtuje mnie już od dawna dlaczego akurat wtedy? Myślałam,że może odkurzacz przypomina jej burzę czy coś ,ale to raczej mało prawdopodobne. Co o tym sądzicie?

traki11
Posty: 25
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 17:35
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Toruń

#43

Post autor: traki11 » ndz lis 11, 2012 17:02

Mój paputek ostatnio bardzo polubł wodę
http://www.youtube.com/watch?v=gfjv8w7F ... e=youtu.be

Lesiosan
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 11:55
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#44

Post autor: Lesiosan » pn wrz 30, 2013 08:23

Młoda Aleksa jest u mnie od kilku dni. W miarę oswojona, je z ręki, nie boi się jakoś nadzwyczajnie podczas wymiany zawartości miseczek. Dzisiaj pojawił się mały problem. Dotychczas mało piła ( dostaje świeże owoce i marchewkę), a dzisiaj postanowiła sobie umyć głowę w miseczce ( nalewam na szczęście mało tej wody-ot z 1 cm. Jako że klatka jest nieopodal mojego biurka, sprawiła mi i laptopowi mały prysznic. Docelowo myślę o misce z żerdką do kąpieli poza klatką, ale co zrobić, aby nie robiła sobie kąpieli z rozbryzgami w miseczce przeznaczonej na wodę do picia? Może polecicie jakiś zamknięty basenik zaczepiany na boku klatki. Wtedy miała by alternatywę.

Z góry dziękuję.
Leszek

boss
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 17, 2013 17:29
Ptaki które hoduję: konura słoneczna
Lokalizacja: Kalisz

#45

Post autor: boss » pn wrz 30, 2013 08:45

Musisz kupić poidełko dla ptaków wtedy nie będzie umiała wylac wody na allegro i w sklepach pełno jest takich dostępne
alik

Lesiosan
Posty: 3
Rejestracja: sob wrz 28, 2013 11:55
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#46

Post autor: Lesiosan » pn wrz 30, 2013 12:51

boss pisze:Musisz kupić poidełko dla ptaków wtedy nie będzie umiała wylac wody na allegro i w sklepach pełno jest takich dostępne


Ona nie wylewa wody na Allegro i w sklepach, tylko na mnie ;P
Ale jest to jakieś rozwiązanie.
Ta różnorodność tych poidełek i baseników jest dla mnie właśnie problemem. Dlatego proszę o radę jakie wybrać.

Pzdr
Leszek

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#47

Post autor: fotorobart » pn wrz 30, 2013 13:40

Wez taki aby Paput się swodobnie zmieścił. Ja zaczynałem od talerza na zupę na dnie klatki, teraz mam basen, który od czasu jak Paputy dowiedziały się, że z kranu leci ciepła woda, służy jako pojnik <rotfl>

Awatar użytkownika
aurea007
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 10, 2013 14:28
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#48

Post autor: aurea007 » czw paź 24, 2013 19:53

http://allegro.pl/trixie-karmidlo-poidl ... 39766.html
Ja mam w klatce podobne poidło. Aleksa nie rozlewa wody, łatwo się wymienia i nie dostaje się do środka nic, co mogło by zanieczyścić wodę :) Polecam

Awatar użytkownika
aurea007
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 10, 2013 14:28
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#49

Post autor: aurea007 » pt paź 25, 2013 11:10

Ilekroć ja podstawiałam pod "dzób" mojemu Zazu basenik z wodą, ten nawet na niego nie spojrzy. Od czasu do czasu spryskuje go natomiast wodą ze spryskiwacza. Bardzo to lubi, rozkłada skrzydła, próbuje złapać wodę w dzióbek. Kąpie się tak przez jakiś czas po czym znowu przez parę dni ucieka od spryskiwania. Skoro kąpiele są bardzo ważne w utrzymaniu czystości i zdrowia piór, czy powinnam się martwić moim mało higienicznym ptakiem? :-)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50

Post autor: Krysia- » sob paź 26, 2013 05:44

aurea007, nie masz czym się martwić.
Kąpiel ma być przyjemnością dla ptaka a nie karą. Sam instynktownie wie, kiedy musi się wykąpać.
Aleksandretta jest sporym ptakiem więc więc musi mieć większe naczynie do kąpieli. Byle ,,naparstek" jej nie wystarczy.
Poczytaj temat i zobacz zdjęcia w temacie viewtopic.php?f=133&t=4258&hilit=naparstek&start=20

Awatar użytkownika
aurea007
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 10, 2013 14:28
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#51

Post autor: aurea007 » sob paź 26, 2013 08:50

Dzięki Krysia- za szybką odpowiedź i za podesłany post na pewno z przyjemnością przeczytam :)
Zazu ma bardzo duże naczynie, w którym spokojnie mógłby nie tylko kąpać się ale i nawet pływać :P Próbowałam już naczynia ze stali nierdzewnej oraz szklane. To drugie mu się chyba podobało, bo przynajmniej je zauważył. Jednak łaził wyłącznie dookoła niego i delikatnie podgryzał. Do środka nie miał zamiaru wejść. Może musi jeszcze "dojrzeć" do tego?
Jest jeszcze nie oswojony (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). W każdym bądź razie będę na bieżąco udostępniać mu basenik z wodą, a nóż może kiedyś się przełamie :)
Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie :):)

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#52

Post autor: Boguśka » wt paź 29, 2013 17:13

No ale w tym to się ona nie wykąpie <bezradny>
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
aurea007
Posty: 41
Rejestracja: czw paź 10, 2013 14:28
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna

#53

Post autor: aurea007 » wt paź 29, 2013 20:17

Woda do picia swoją drogą, a swoją basenik do kąpieli, z którego i tak mój Ptaszor nie korzysta. Mimo to ma na bieżąco udostępniany, w razie gdyby jednak się zdecydował.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie aleksandrett i opieka nad nim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość