Dziób i pazury

Pamiętajmy, że leczyć powinien lekarz. Porady udzielane na forum to tylko dodatkowa pomoc.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

jamargaretka
Posty: 73
Rejestracja: pt sty 26, 2007 11:58
Ptaki które hoduję:

Pazurki

#1

Post autor: jamargaretka » ndz sty 20, 2008 15:21

Mojemu papugowi rosną bardzo dlugie pazurki - tylko my nie mamy pojecia jak mu przyciąć.
kiedys ulamal sie taki dlugi ale znow odrósł. W klatce ma duzo gałązek, zerdek -ale i tak rosną bardzo długie. W sklepie widzialam takie scierne żerdki ale nie wiem czy by to pomogło?

Iwona346
Posty: 366
Rejestracja: wt lis 07, 2006 12:58
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post autor: Iwona346 » ndz sty 20, 2008 15:38

Te żerdki absolutnie się nie nadają... Ranią nogi i ścierają z nich skórę... Jak najwięcej patoli, placów zabaw, konarów różnej grubości i twardości przy urozmaiconej diecie powinno pomóc... Zdarzają się jednak osobniki którym pomimo zapewnienia super warunkó pazury i tak przerastają... Wtedy nie ma innego wyjścia jak przycinanie regularne.... Pierwszy raz dobrze byłoby aby zroił to ktoś kto potrafi obcinać ptasie pazury - potem można ten zabieg przeprowadzać samemu w domu...

Pozdrawiam
Iwona

jamargaretka
Posty: 73
Rejestracja: pt sty 26, 2007 11:58
Ptaki które hoduję:

#3

Post autor: jamargaretka » ndz sty 20, 2008 15:46

Tylko ze to przyciecie pazurków bedzie trudne bo ptasio mimo ze oswojony nie daje sie dotykac albo brac w rece

Iwona346
Posty: 366
Rejestracja: wt lis 07, 2006 12:58
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Post autor: Iwona346 » ndz sty 20, 2008 15:54

Niestety - stres stresem, ale z przycinaniem pazurów nie ma co zwlekać... Ptaka trzeba złapać i bez zbędnych ceregieli pazury skrócić... Przerośniete pazurki narażają go na poważne kontuzje łapek, łącznie z wyrawaniem łapy ze stawu biodrowego... Zwlekanie dodatkowo może spowodować przerosnięcie naczynia krwionośnego w pazurku - wtedy skrócenie do normalnej długości będzie niemożliwe...

Pozdrawiam
Iwona

Awatar użytkownika
sidu
Posty: 70
Rejestracja: śr gru 20, 2006 10:09
Ptaki które hoduję: senegalka 1
Lokalizacja: łódz
Kontakt:

#5

Post autor: sidu » ndz sty 20, 2008 15:58

a ja proponuje jak nie umiesz przycinac to wez pilniczek do paznokci i przytrzyj je ja tak czasami robie ;-)
Słowami ciepłymi rozpoczynam dzień każdy, by nie pozwolić smutkom zasnuć nieba.Na przekór
codzienności i szarości życia, garść promieni słońca rzucam pod nogi...

Awatar użytkownika
qbass
Posty: 66
Rejestracja: śr sie 22, 2007 14:57
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Toruń

#6

Post autor: qbass » pn lut 11, 2008 00:47

Witam
Dziobek Mojej Aleksy od dłuższego czasu jest dość dziwny, wygląda tak jak by miał kilka warstw dokładnie 3 i te warstwy odpadają jej pomalutku od dołu do góry, tak jak by się odrywały a zauważyłem że Aleksa czasem ociera dziobem o pręty klatki
chciałbym się dowiedzieć czy te warstwy są związane ze zmianami ubarwianiem dzioba na taki właściwy kolor dorosłego osobnika???czy jest to oznaka jakiejś choroby?? :-|

Iwona346
Posty: 366
Rejestracja: wt lis 07, 2006 12:58
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Post autor: Iwona346 » pn lut 11, 2008 08:36

Drobne łuszczenie dzioba jest naturalne... Bardzo intensywne łuszczenie dzioba może być oznaką niedoborów... Może jesli nie będziesz w stanie sam ocenić wklej wyraźne zdjęcie dzioba i wszystko będzie jasne...

Pozdrawiam
Iwona

Awatar użytkownika
qbass
Posty: 66
Rejestracja: śr sie 22, 2007 14:57
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Toruń

#8

Post autor: qbass » wt lut 19, 2008 23:01

Witam
ja mam taki sam problemik z tymi pazurkami też pomimo dużej ilości gałązek i patyków pazurki rosną szybo i również papug raczej nie daję się dotykać bo atakuje, nie wiem czemu ale tak jakoś obawiam sie nieodpowiednich ludzi (weterynarzy ) których się na tym nie znają i moga coś zrobić mojemu paputowi, wiem co pomyślicie jestem troszke przewrażliwiony :-)

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#9

Post autor: Boguśka » śr lut 20, 2008 08:29

Ale nie ma co zwlekać!Jak sam nie dasz rady musisz iść do weta.U mnie tą "czarną"robote robi mąż bo jemu nie zależy na sympati paputków i razem z synem skracają pazury.
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#10

Post autor: WOJTEKZ » śr lut 20, 2008 17:36

Tu jest kilka fotek , jak bezpiecznie trzymać papugę http://www.aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=89
w ten sposób i zarówno trzymający jak i ptak jest bezpieczny. Można wtedy wykonywać wszystkie zabiegi , przycinać pazury , korygować dziób i jeszcze co tylko chcecie.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Iwona346
Posty: 366
Rejestracja: wt lis 07, 2006 12:58
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11

Post autor: Iwona346 » pt lut 22, 2008 10:49

O to zupełnie o czyms innym mówimy :-D ...
W sklepach zoologicznych są sprzedawane żerdki (drewniane i plastikowe) z nakładką z papieru ściernego o różnej grubości... Bardzo polecane przez sprzedawaców NIE NADAJĄ SIĘ DLA PATAKÓW, BA WRĘCZ SĄ SZKODLIWE...Przed nimi przestrzegam...

Pozdrawiam
Iwona

Awatar użytkownika
bandida
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 06, 2006 12:43
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna
Lokalizacja: katowice

#12

Post autor: bandida » pt lut 22, 2008 11:28

tak nasza żerdź wygląda. jest wykonana w całości z chropowatego materiału. te żerdzie są w sprzedaży w 3 lub 4 rozmiarach. my mamy średni.

Obrazek Obrazek

m118
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 16, 2008 20:05
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Polska Południowa
Kontakt:

#13

Post autor: m118 » śr cze 18, 2008 21:12

Witam wszystkich
Jestem tu po raz pierwszy ale napewno nie ostatni.
Od kilku dni jestem właścicielem Aleksandretty i zastanawia mnie czy jej dziób jej prawidłowej wielkości ?
Czytałem na tym forum że jeśli pazurki i dziób są zbyt duże należy je przyciąć
sam tego napewno robił ni będę jeśli będzie to konieczne udam się z nią do weterynarza.
Czy może mi ktoś przybliżyć po czym poznać czy dziub i pazury są prawidłowej wielkości
oraz po czym poznać wiek ptaka
Za odp[owiedzi na wyżej postawione pytania bardzo dziękuję
Zamieszczam fotkę mego pupila
Pozdrawiam wszystkich miłośników tych wyjątkowych ptaków
Mirek
Załączniki
1.jpg
Świat może być kolorowy ..... :)

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#14

Post autor: WOJTEKZ » śr cze 18, 2008 21:19

Ekspertem nie jestem , jednak uważam że dziób jest najnormalniejszej wielkości i nie masz żadnych podstaw do obaw.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Patryk1
Posty: 105
Rejestracja: pn sie 27, 2007 20:22
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

#15

Post autor: Patryk1 » wt paź 14, 2008 19:16

A ja mam taki problem,że już obcinałem nimfom kozom ale one mają jasne pazury i wida im nerwy a amazonka co mam w domu ma czarne i nie wiem jak daleko moge podciąc żeby go nie zranic może mi ktoś podpowie
Patryk

MadEvil
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 28, 2008 17:58
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Świdnik

#16

Post autor: MadEvil » sob sty 17, 2009 18:55

Jest już temat do dzioba więc się podepnę jeśli można Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

zauważyłem to dziś .dolna część dzioba. Chciał bym wiedzieć dlaczego wygląda tak dziwnie... czego to może być niedobór lub jaka choroba

papuga ma 8-10 miesięcy samica
mam ją od 3 miesięcy
dostaje warzywa owoce cały czas ma ziarno i wodę (marchewka jabłko seler kiwi brokuł cytrusy natka z pietruszki koperek rzodkiewka)
przez 4 tygodni nie dostała kiełków

nie straciła apetytu ani też swojej ruchliwości
czasami wypadnie jej puszek średnio 1-2 dziennie

Awatar użytkownika
Grzegorz
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 853
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:07
Ptaki które hoduję: aleksandretta obrożna, większa, chińska, himalajska, różowopierśna, seledynowa, żako, rudosterka, księżniczka walii, konura słoneczna, ara ararauna
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

#17

Post autor: Grzegorz » ndz sty 18, 2009 11:58

Dajesz jej wapno i kamień mineralny? Nie wiem czy zdjęcie jest tak zrobione, bo wydaje mi się że dziób jest przerośnięty. Powinna mieć gałązki do niszczenia i KONIECZNIE wpano i kamień.
www.papugi.pl - papugi ogłoszenia
Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia...

MadEvil
Posty: 4
Rejestracja: wt paź 28, 2008 17:58
Ptaki które hoduję: Aleksandretta
Lokalizacja: Świdnik

#18

Post autor: MadEvil » ndz sty 18, 2009 15:09

Papuga ma sepie w klatce

dodaje zdjęcie dzioba z profilu dla Grzegorza.
Obrazek
Obrazek (ciemne wyszło ale chyba wystarczy by stwierdzić czy dziób jest bądź nie jest przerośnięty)

raz w tygodniu dostaje też trochę jajka na twardo ze skorupką

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#19

Post autor: WOJTEKZ » ndz sty 18, 2009 17:34

Profil dobry tylko ciemny jednak po tym zdjęciu można stwierdzić że dziób jest w porządku. Pozostałe zdjęcia są nie dokładne.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#20

Post autor: WOJTEKZ » ndz sty 18, 2009 18:23

Dziób jest w porządku. Jeżeli papuga ma w klatce sepie to nie ma sensu podawanie jej skorupek od jajek. Ptak sam wyczuje kiedy powinien poskubać sepii. Polecił bym jeszcze dobrej jakości kamień mineralny i jakieś gałązki (dla przykładu : wierzba , brzoza , jabłoń) do obdziobywania.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie aleksandrett i opieka nad nim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości