Nowa papuga, a goście.

Pamiętajmy, że leczyć powinien lekarz. Porady udzielane na forum to tylko dodatkowa pomoc.

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

marco
Ptaki które hoduję: Aleksandretta obrożna.

Nowa papuga, a goście.

Post autor: marco » pt sty 29, 2016 11:40

Cześć!

Jestem zupełnie "nowy" w kwestii papug. Jutro jadę po moją Aleksandrettę obrożną... Wszystko już kupione i przygotowane, Heniek będzie w moim pokoju. Ale, że papugę dostałem na urodziny, tak się złożyło, że akurat na następny dzień przyjeżdżają goście, którzy to będą w moim pokoju.

Stąd pytanie: co lepsze? Zostawić papugę w pokoju, gdy są goście (mam na uwadze stres związany z nowym miejscem itd.) czy lepiej czasowo przenieść klatkę w inne miejsce, żeby miała spokój, np. do innego pokoju?
Nadmienię, że nie mam możliwości niestety, aby rozlokować moich gości w inne miejsce.. Tak samo nie ma opcji, aby papuga nie była w moim pokoju.

Pozdrawiam, witam Was serdecznie jeszcze raz i dobrego dnia!

Awatar użytkownika
kalinaw21
Ptaki które hoduję: Aleksandretta większa

Post autor: kalinaw21 » śr cze 29, 2016 12:15

Moim zdaniem...

Ludzie zobaczą nową papugę i zacznie się -o jaka fajna itd, itp. Będa zaglądać i ptak się będzie denerwował. Lepiej go zanieść gdzieś gdzie będzie miał spokój ( jak na pierwszy dzień w nowym miejscu). wiadomo,że kiedy już się zadomowi to nie będziesz już klatki wynosił z pokoju. Z drugiej strony,jeżeli dotychczas papuga miała kontakt z ludźmi to nie ma przeszkód,żeby została w tym pokoju. Zależy tez ile tych gości będzie, czy dużo czy 2-3 osoby. Co ja bym ogólnie zrobiła. Chyba bym zostawiła. Papuga zadomowi się w klatce, oglądnie sobie pomieszczenie, w którym od teraz będzie mieszkała.Daj jej jakies zabawki,żeby zajeła się nimi a nie gośćmi. W wypadku gdyby zaczęła krzyczeć- wtedy bym ja przeniosła.
PTAK MA BYĆ PTAKIEM - LATAĆ MUSI!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie aleksandrett i opieka nad nim”