brak obroży u 3,5 rocznego samca

Pamiętajmy, że leczyć powinien lekarz. Porady udzielane na forum to tylko dodatkowa pomoc.

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

daavid352
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 15:16
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: ruda slaska

brak obroży u 3,5 rocznego samca

#1

Post autor: daavid352 » pt kwie 29, 2016 13:54

Od 3 lat posiadam samca Aleksandretty (płeć określiłem z pomocą użytkowników forum, oraz obserwując zachowanie - mój ptak często tokuje). Kupiłem go jak miał mniej więcej pół roku, więc ma około 3,5 roku jednak nadal nie wybarwiła mu się obroża, widać jedynie minimalny ślad. Załączam zdjęcia, co może być przyczyną? Czy powinienem podjąć jakieś kroki?

załączam fotkę:
IMG_2120.JPG

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » pt kwie 29, 2016 18:21

U mojego znajomego samiec wybarwił się jak miał skończone trzy lata. Jednak u Ciebie papuga jest trochę starsza, więc najprawdopodobnie masz samicę. Więc powinieneś zacząć się rozglądać za wybarwionym samcem, chyba że nie planujesz lęgów.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

daavid352
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 29, 2013 15:16
Ptaki które hoduję: Aleksandretta Obrożna
Lokalizacja: ruda slaska

#3

Post autor: daavid352 » sob kwie 30, 2016 19:36

Też już nad tym myślałem że może jednak to samica, ale on tokuje i karmi drugą alekse (prawdopodobnie samiczke)

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#4

Post autor: WOJTEKZ » sob kwie 30, 2016 20:17

Jak miałem młode ptaki , takie z jeszcze nie wykształconą obrożą, to samiec i samica tak samo się zachowywali .Oba ptaki tokowały i karmiły się na wzajem. Nie szło odróżnic samca od samicy.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie aleksandrett i opieka nad nim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości