szybka śmierć papużki żako:-(

Będziemy omawiać co zrobić żeby nasza papuga żako czuła się bardzo dobrze- i jak zadbać o to żeby dożyła z nami razem ( 80-lat )

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Tola2018
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 24, 2018 10:58
Ptaki które hoduję: Papuga żako

szybka śmierć papużki żako:-(

#1

Post autor: Tola2018 » czw maja 24, 2018 12:25

Wczoraj umarła mi moja papużka żako. <zalamka> <beczy> Była jeszcze młoda (18 tygodni) ale od samego początku bardzo żywotna i ciekawska. W niedziele coś zaczęło się z nią dziać zauważyłam ,że skubie piórka na brzuszku i siedzi napuszona i taka cicha. W poniedziałek byłam z nią u weterynarza dostała glukozę z powodu odwodnienia i antybiotyk w zastrzyku.. Niestety jej stan nie uległ poprawie nastepnego dnia dostała paraliż prawej móżki i Pani weterynaż stwierdziła ze wyślemy krew na badania. znowu dostała antybiotyk i resztę dnia leżała ze mną i ja dogrzewałam bo cała dygotała. Wieczorem stan był tak ciężki ze tylko spała i niestety rano już umarła. Morfologia krwi wyniki: WBC 37,6 G/l, RBC 2,55 T/l, Hg 153,0 g/l, Ht 0,33 l/l. Wczoraj zleciłam sekcję.

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#2

Post autor: papugi » pt maja 25, 2018 03:10

bardzo mi przyklo, to jest trudne przezycie
czy jestez pewny ze nie zatrucie...
grzalas patelke t-fal albo moze piec czyscilas na goraco..
lub ptaszek cos polknal...
musisz dalej szukac ..
Jaki byl jej ...mmm..jak sie mowi...to co wychodzi (kal)... :)) duzo bialego, moze zolte lub zielone../
albo ta mala kiebaska...plynna czy normalna...Jaki kolor...zielone
szukaj prosze bo to napewno nie normalne...

w tym wieku moze byc tez polyoma ...albo pbfd...dwa virusy smiertelne w tym wieku.
Celina

Tola2018
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 24, 2018 10:58
Ptaki które hoduję: Papuga żako

#3

Post autor: Tola2018 » pt maja 25, 2018 12:28

Dopiero w poniedziałek częściowo straciła apetyt i jedynie dużo piła. Wtedy też zaczęła mieć wodniste odchody prawie sama woda. Ale po pierwszej wizycie u Pani weterynarz stan odchodów wydawało by się ze sie uregulował.
Czekam jeszcze na wyniki na OBFD i wirusa Borna.
Na pewno więcej będzie wiadomo po sekcji, którą przeprowadzi Pan dr. Pisarski z Wrocławia.
Po prostu boję się ze nie zrobiłam wystarczająco dużo aby mogła wyzdrowieć, chociaż wiem ze u ptaszków choroba może postępować bardzo szybko.

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#4

Post autor: papugi » sob maja 26, 2018 15:00

Papugi tak dobrze kryja swoj stan ze nawet bardzo doswiadczeni wlasciciele bardzo czesto nie widza...
prawdopodobnie miala juz cos od pewnego czasu ...
Znam tylko otrucie ktore tak szybko zabja...(t-fal) no i polyoma.
4 miesiace to podejrzliwa smierc na powazna chorobe ktora mozliwie juz przyniosla ze soba...

Tak ze napewno nie ma twojej winy.

Jestem pewna ze gdy bys byla zauwazyla ze chora, poleciala bys szybko do veteryniarza.
Mam nadzieje ze potrafia zrobic dobra diagnoze post mortem...(najczesciej duzo opisuja ale diagnozy nie ma)
Celine

Tola2018
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 24, 2018 10:58
Ptaki które hoduję: Papuga żako

#5

Post autor: Tola2018 » wt maja 29, 2018 13:59

Dostałam wyniki sekcji z której wynika ,że przyczyną śmierci mojej papużki była Aspergiloza płucna. Choroba była w zaawansowanym stadium.
Nie wiem tylko ile taka choroba się rozwija żeby można było nazwać ja zaawansowaną.
Czekam jeszcze na resztę wyników.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1915
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » wt maja 29, 2018 17:41

czyli kupiłaś chorego ptaka, hodowca powinien zwrociĆ pieniadze bo u niego ptak zachorowaŁ

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#7

Post autor: papugi » pt cze 01, 2018 15:19

czesc,
to znaczy ze juz od pisklecia miala choroba...
"Byla jeszcze młoda (18 tygodni)" papugi nie umieraja tak mlode na aspergillose...dopiero w pozniejszym wieku,jesli odzywianie i kondycje trzymania sa nie odpowiedne...
Mozesz sprobowac aby zwrocil tobie pieniadze...ale, mmmhh watpie bo wowczas powinien tez zwrocic koszty ktore mialas i ktore byly spowodowane choroba ptaka...
jeszcze nie widzialam 4 miesiecznego zako umrzec na aspergillose...
czy tam nie bylo cos wiecej...mozliwe
Celina

Tola2018
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 24, 2018 10:58
Ptaki które hoduję: Papuga żako

#8

Post autor: Tola2018 » pt cze 01, 2018 20:20

Wynik na PBFD jest dodatni😔

papugi
Posty: 166
Rejestracja: śr mar 30, 2011 06:08
Ptaki które hoduję: szare, kakatoes
Lokalizacja: Kanada
Kontakt:

#9

Post autor: papugi » pn cze 04, 2018 16:39

czesc
przepuszczam ze dostalas juz wynik...
jesli pozytywny na pbfd, to chyba wiesz co to znaczy...najgorszy virus do wyeliminowania...bardzo bardzo trudno sie go pozbyc w otoczeniu...
w takim wypadku, chodowca, musi zwrocic pieniadze bo test pozytywny jest dowodem...
salutation
C.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Troska o zdrowie/pierwsza pomoc-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość