zako strasznie wyskubane

Będziemy omawiać co zrobić żeby nasza papuga żako czuła się bardzo dobrze- i jak zadbać o to żeby dożyła z nami razem ( 80-lat )

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
pabloj
Posty: 189
Rejestracja: wt mar 24, 2009 09:34
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Limanowski
Kontakt:

#21

Post autor: pabloj » śr wrz 16, 2009 11:54

Pirania, Z tego co zrozumiałem to też jest do sprzedania, wdowka13, wyciągnęła jednego a drugi czeka aż ktoś zareaguje
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

Diana
Posty: 162
Rejestracja: czw sie 02, 2007 21:34
Ptaki które hoduję:
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#22

Post autor: Diana » śr wrz 16, 2009 12:21

wdówka 13 :-) ja kupuje u JustynyB wapno w proszku dla papug ,które bardzo tego specyfiku potrzebują, może to mogłabyć podawać żakulcowi,żeby uzupełnić braki w organiźmie , wsypuje dawkę do wody .

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#23

Post autor: Pirania » śr wrz 16, 2009 12:30

pabloj, właśnie z tego co pisała mi wdowka13, to nie wiadomo czy druga też będzie do sprzedania bo chcieliśmy pomuc chociaż jednemu z ptaków. Dobrze że chociaż jednego udało się zabrać ale cały czas jeden ptak tam jest a warunków za dobrych tam nie ma.

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#24

Post autor: wdowka13 » śr wrz 16, 2009 13:50

dam wam znac czy coco tez jest do sprzedania tak nazywa sie tamta papuga za ta chciala 1300 ja jej dalam 1200 pogadam z nia zeby tez przemyslala o tej drugiej tamta jest w lepszym stanie ma jeszcze piora pirania jesli bedziesz chciala to wiem ze bedzie miala lepiej u ciebie jak u nie pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#25

Post autor: wojtek » śr wrz 16, 2009 20:02

Żako potrzebują w swojej diecie dużo karotenu.Podawaj marchew i jarzębinę.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

essex1
Posty: 412
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:20
Ptaki które hoduję: mnicha
Lokalizacja: Anglia

#26

Post autor: essex1 » śr wrz 16, 2009 22:29

wdowka13, nie wiem czy jest u Ciebie mozliwosc- temu ptakowi teraz przydalo by sie zmienic klatke na inna i wszystko zmienic w niej,wstawic wode do srodka.Smakolyk ktory najbardziej polubi,zeby dotykal wody.Zobacz jak reaguje na spryskiwacz,jesli ok,to pryskaj ile sie da.Jesli sie boi to nie stresoj go na razie.Sprobuj glaskac go mokra reka,szczegolnie w tych miejscach gdzie obcina piora. ;-)
Pozdrawiam. Artur

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#27

Post autor: Pirania » pn wrz 21, 2009 12:14

Witam jak tam Poli się czuje? Co u niej? Czy wiesz coś na temat drugiej papugi?

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#28

Post autor: wdowka13 » pn wrz 21, 2009 14:54

na temat koko nic nie wiem jak narazie poli mi sie wydaje ze jest poprawa puch na nogach jej wyrusl i nie wyrywa go dziub miala strasznie schodkowany tez mi sie wydaje ze juz jest lepiej spilowala go dzisiaj mi przyszlo od pani Justyny wapno w duzej kostce i kamien mineralny odrazu jej dalam cos tam dziubie a to zdjecia jej
Załączniki
20090920.jpg
20090920(003).jpg
zdjecia troche nie wyrazne bo z tel
20090920(005).jpg
chcialabym aby ktos powiedzial czy ona ma lotki podciete te piora na skrzydlach mi sie nie podobaja

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#29

Post autor: Boguśka » pn wrz 21, 2009 19:27

To czeka Cię dużo pracy ale napewno jej będzie teraz lepiej i trzymam kciuki.Czekamy tez na dalsze relacje z poprawy stanu zdrowia :mrgreen:
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

morfeusz
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 09, 2008 21:38
Ptaki które hoduję: Żako,amazonki, aleksandretty, konury, barabandy, nimfy.
Lokalizacja: Sulejówek

#30

Post autor: morfeusz » wt wrz 22, 2009 21:09

Kochani.
Jeżeli jest problem z pieniędzmi to proponuje abyśmy zrzućili się i wykupmy ptraka od tej kobiety a jeżeli nie ma innego wyjścia to bez ceregieli sprawą niech zajmie się policja a w wniosku zawnioskować trzeba że papuge ze względu na jej stan niech przejmie najbliższy ogród zoologiczny
R

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#31

Post autor: Pirania » śr wrz 23, 2009 14:30

morfeusz, Ogród zoologiczny nie będzie chciał przyjąć ptaka. Problem jest tylko w tym że tego drugiegi chyba nie chce oddać/sprzedać.

morfeusz
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 09, 2008 21:38
Ptaki które hoduję: Żako,amazonki, aleksandretty, konury, barabandy, nimfy.
Lokalizacja: Sulejówek

#32

Post autor: morfeusz » śr wrz 23, 2009 20:18

Jeżeli wszystkim nam zależy na zdrowiu tego ptaszka to spowodujemy że ogród napewno go przyjmie.
Problemem jest jak piszesz brak cęci sprzedaży przez tą osobe.Pozostaje rozwiązanie siłowe.Pytanie czy stać Cię na ten ruch
R

Pirania
Posty: 43
Rejestracja: wt sie 11, 2009 18:31
Ptaki które hoduję: Żako
Lokalizacja: Pomorskie

#33

Post autor: Pirania » śr wrz 23, 2009 20:21

Ja nie mam kontaktu z tą osobą. Sami chcieliśmy ratować tego ptaka i zabrać do siebie. Niestety narazie kobieta nie jest chętna na oddanie/sprzedania ptaka.

morfeusz
Posty: 54
Rejestracja: czw paź 09, 2008 21:38
Ptaki które hoduję: Żako,amazonki, aleksandretty, konury, barabandy, nimfy.
Lokalizacja: Sulejówek

#34

Post autor: morfeusz » śr wrz 23, 2009 20:27

No dobrze.MIMO TO ROZUMIEM ŻE KTOŚ WIDZIAŁ TO ŻAKO I NA PODSTAWIE TEGO CO WIDZIAŁ stwierdziła że jego stan jak i warunki w jakich jest przetrzymywane mówiąc delikatnie są fatalne.Skoro tak jest a do tego jesteście pewni że osoba czytaj właściciel ptaka nie posiada jakichkolwiek dokumentów dla tej papugi fakt ten trzeba zgłosić straży lub policji dla zwierząt.Wiem że może wydać się wam to w naszym państwie dziwne ale o dziwo taka formacja działa i robi to dość sprawnie.Znam to z autopsji bo swego czasu brałem udział w takiej sytuacji podczas ratowania koni.WTEDY POWSTAŁ PROJEKT VIVA KONIOM.

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#35

Post autor: wdowka13 » śr wrz 23, 2009 20:53

witam wszystkich bylam dzisiaj u tej kobiety niestety powiedziala ze tej papugi nie sprzeda jest troche lepsza wiadomosc przeniosla ja do pokoju i kupila wapno a takze karme odpowiednia dla duzych papug i powiedzialam jej zeby jeszcze powymieniala plastkikowe zerdki na brzoze dam wam znac czy coko ma lepiej czy to jest tylko chwilowa poprawa jesli chwilowa sama ja zglosze na policje lub do innych sluzb

gretel
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 11:30
Ptaki które hoduję: Zako kongo, kakadu zółtolice
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#36

Post autor: gretel » czw wrz 24, 2009 09:59

z informacji jakie posiadam to ogrody zoologiczne nie mogą przyjmowac ptaków

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#37

Post autor: wdowka13 » wt paź 13, 2009 14:34

witam dwno nie pisalam jakos tak sie zeszlo chcialam wam pokazac poli juz jutro mija miesiac jak jest u mnie ja widze poprawe wyroslo jej kilka pior ktorych nie wyrywa ale nawyk skubania nie minol :-( wyrywa mniej pior moze z czsem bedzie lepiej dalej nie umie latac ale zato bardzo lubi sie przytulac i glaskac u coco jak narazie dobrze ta kobieta dba o nia moze dla niej dwie papugi to zbyt duzy cieżar byl . Mam jeszcze jeden problem ale z dwoma paputami nie lubia sie niemoga byc z byt blisko siebie bo zaczynaja sie dziobac tylko ze zauwazylam ze poli odrazu stroszy wszystkie piora i dziobie a kuba lub kubusia chyba predzej jest bardziej spokojny dodam tez zdjecia ogonkow
Załączniki
DSCN5225.JPG
poli
DSCN5229.JPG
kuba
DSCN5215.JPG
poli
DSCN5214.JPG
poli

Michallip
Posty: 428
Rejestracja: wt sty 09, 2007 19:57
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

#38

Post autor: Michallip » pt paź 16, 2009 13:35

Ustaw klatki obok siebie, na tylke blisko aby jednak nie mogły się dosięgnąć dziobami. Wypuszczaj razem, jednej i drugiej poświęcaj tyle samo czasu a po kilku tygodniach bedzie na tyle dobrze, że papugi będę się tolerować. Moje tez łaczyłem w ten sam sposób, teraz, po kilku miesiacach śpią na jednym drążku :)
-------------------------------------
www.moje-papugi.pl

krucewa
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:53
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Lokalizacja: Chojna

#39

Post autor: krucewa » czw sty 14, 2010 22:53

Witam!
Dzisiaj wpadłam na ten temat i jestem ciekawa jak się ma druga papuga starszej pani. Nie miałam nigdy żako, ale mam parę aleksandett obrożnych, które są cudowne. Zawsze chciałam mieć żako, ale odstraszała mnie ich cena, jeżeli ta druga papuga po namyśle starszej pani jest na sprzedaż w rozsądnej cenie to jestem zainteresowana. Mieszkam w woj. zachodniopomorskim, więc mam niedaleko. Papuga nie byłaby sama, bo miałaby towarzystwo moich aleksiaczków i całej mojej rodzinki, pozdrawiam - Ewa

wdowka13
Posty: 36
Rejestracja: sob sty 31, 2009 22:57
Ptaki które hoduję: Zako kongijskie
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

#40

Post autor: wdowka13 » pt sty 15, 2010 08:08

witam wszystkich nie bylam u tej kobiety juz dawno w sumie z braku czasu ale na dniach sie wybieram wiec z nia pogadam ajeszcze napisze bo poli zrobila male postepy w sumie mam ja od wrzesnia a odrosly jej tylko piorka pod skrzydlami ale to juz cos .

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Troska o zdrowie/pierwsza pomoc-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości