Skubiące się żako z allegro.

Będziemy omawiać co zrobić żeby nasza papuga żako czuła się bardzo dobrze- i jak zadbać o to żeby dożyła z nami razem ( 80-lat )

Moderatorzy: wojtek, misia458, Krysia-, WOJTEKZ, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz

Awatar użytkownika
pabloj
Ptaki które hoduję: Aleksandretty
Kontakt:

Skubiące się żako z allegro.

Post autor: pabloj » pn kwie 25, 2011 23:26

Witam, przeglądając allegro znalazłem aukcję z żako, biedak ma wyskubaną całą klatkę i ogon do gołego. Treść ogłoszenia (bo pewnie jutro zostanie usunięte przez pracowników allegro):
"witam serdecznie ze względu na małe dzieci bliźniaki muszę pozbyc się w dobre ręce papugi oswojonej ręcznie wykarmionej mającej osiem lat / obrączka stała z 03 nr polskiego hodowcy i nr kolejnym ptaka z danego roku/ posiadam stosowne dokumenty stwierdzające pochodzenie i dokumenty rejestracyjne pozwalające zarejestrowac ptaka przez nowego właściciela.Ptak od 7dmiu lat po pozostawieniu na urlopie wyskubuje sobie pióra z klatki i ogon . Reszty nie tyka bo chce latac .Samica z wyglądu info 602 269 456 "
Link do aukcji: http://allegro.pl/zako-kongo-8lat-bardz ... 93909.html
Licytacja widzę że zaczyna się od śmiesznej ceny jak za Żako w takim stanie 2000zł ale nie kontaktowałem się ze sprzedającym, pozwoliłem sobie dodać zdjęcie z aukcji.
Załączniki
1582493909_1.jpg
"Ludzie stoją niżej od papug, niezależnie od wysokości żerdzi." :)
http://www.garnek.pl/pabloj/a

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Ptaki które hoduję: Senegalki
Kontakt:

Post autor: wojtek » wt kwie 26, 2011 04:11

8 lat tem nie trzeba było żadnych papierów.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche

Post autor: GoldAngelo » wt kwie 26, 2011 05:20

wojtek, a to nie jest tak, że kiedy ustawa weszła w życie (jeśli dobrze pamiętam to jest to ustawa, która weszła w życie z dniem 1 maja 2004 roku), że ptaki będą podlegać rejestracji, to można było je zgłosić przez 6 miesięcy do urzędu i te papiery otrzymać(mam na myśli potwierdzenie rejestracji)? Tzn. do 1 listopada 2004?

Wydaje mi się, że gdzieś to czytałem jak przeglądałem te ustawy, ale jeśli tak nie było to naprawdę przepraszam ;-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Ptaki które hoduję: Senegalki
Kontakt:

Post autor: wojtek » wt kwie 26, 2011 07:01

GoldAngelo pisze:Wydaje mi się, że gdzieś to czytałem jak przeglądałem te ustawy, ale jeśli tak nie było to naprawdę przepraszam

Nie ma za co przepraszać. Papiery są to dobrze.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Awatar użytkownika
coco39
Ptaki które hoduję: papugi
Kontakt:

Post autor: coco39 » wt kwie 26, 2011 10:26

Tak zgadza sie była "amnestia " na ptaki bez papieru ale inna sprawa ze o tej amnestii informacje były podawane jako info 4 czy 6 kategori między ogłoszeniami w gazetach.Więc i tak o niej nikt nic nie wiedział.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Troska o zdrowie/pierwsza pomoc-”