skubanie się nimfy samca i pytanie o żywienie

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

zpoe

skubanie się nimfy samca i pytanie o żywienie

#1

Post autor: zpoe » czw lut 11, 2010 19:43

witam...to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich...od tygodnia mam 3 miesięcznego samca i mam 2 pytania do forumowiczów:

1. zauważyłem że skubie się dziobkiem , póżniej się otrzepuje i lecą takie drobniutkie pióreczka z niego - czy to normalne?

2. daję mu do jedzenia mieszankę kupioną (proso różne odmiany, słonecznik (małe ilości), orzechy ziemne (małe ilości) i do tego dosypuję kanar, proso senegalskie w kłosach (to uwielbia) i dostaje do drugiego pojemnika mandarynki, ziemniaki, kiwi, marchewkę - nic z tego nawet nie tknie - jak temu zaradzić?

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » czw lut 11, 2010 19:50

Witaj na forum.
Co do tego skubania to ptak najprawdopodobniej się pierzy, chyba że wyrywa całe połacie piór i jest łysy(w co wątpię) więc możesz się nie przejmować. Co do pożywienia to dobrze jest zakupić pokarm dla nimf Deli Nature. Z jedzeniem warzyw i owoców to musisz przyzwyczaić do tego papugę, podawaj aż do znudzenia (Twojego) może ptak się skusi. Nie wiem jakie podajesz ziemniaki , jeżeli już to gotowane i bez soli.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

zpoe

#3

Post autor: zpoe » czw lut 11, 2010 20:00

WOJTEKZ nie wyrywa sobie właśnie całych piór tylko się skubie i otrzepuje i lecą takie drobniutkie piórka...

słyszałem też o robieniu zabawek z kawałków warzyw...

ziemniaczek był ugotowany, bez soli i podbrobiony w kawałki...warzywa i owoce na bierząco dostaje i są wymieniane...

zauważyłem teraz że mandarynkę trochę podziobał jak miał obtoczoną w prosie :-)

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post autor: Krysia- » pt lut 12, 2010 05:32

zpoe, witaj na forum :-D
Jeśli chcesz wiecej wiedzieć o żywieniu, sposobach podawania warzyw i owoców, to przeczytaj sobie tematy z linka http://aleksandretta.pl/forum/viewforum.php?f=150 Tam znajdziesz masę cennych wiadomości.

zpoe

#5

Post autor: zpoe » pt lut 12, 2010 15:27

mam jeszcze pytanie odnośnie prosa senegalskiego...ile tego można dawać? bo widzę że mojej papużce bardzo smakuje ono ;-)

Awatar użytkownika
Boguśka
-#moderator
-#moderator
Posty: 1210
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 08:39
Ptaki które hoduję: nimfy.katarzynki.rudosterki
Lokalizacja: Kraków

#6

Post autor: Boguśka » pt lut 12, 2010 15:50

Nie ma limitu daj ile uważasz.Jak chcesz nauczyć nimfolka jeść warzywa i owoce to najlepiej jedz razem z nim i głośno chwal jakie to dobre.Nimfy coprawda nie przepadaja za warzywami,ale jak już nauczysz to bedzie jeść.Masz młodego paputka więc jest szansa że go przekonasz-tylko musisz to robić regularnie
Nie zawsze mów co myślisz,ale zawsze pomyśl co mówisz.

http://www.garnek.pl/gusiaxx/a

Kalina
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 28, 2010 10:38
Ptaki które hoduję: Nimfa
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#7

Post autor: Kalina » wt sie 31, 2010 12:18

Jeśli nie jest chętny do jedzenia warzyw i owoców kup taką mieszankę witamin dodawaną do jedzenia albo do wody w formie płynnej. Może twoja papuga się nudzi? Kup, albo zr ;-) ób jej jakąś zabawkę, żeby zajęła się czymś innym niż skubaniem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości