skubanie?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

kokosza
Posty: 7
Rejestracja: wt sie 11, 2009 23:55
Ptaki które hoduję: nimfa
Lokalizacja: gliwice

skubanie?

#1

Post autor: kokosza » sob sie 22, 2009 22:34

Witam wszystkich forumowiczow, od ponad miesiaca mam teraz juz 4 miesiecznego nimfola. Ptak do tej pory byl dzikuskiem ale stopniowo sie oswajal. Dzisiaj nastapil przelom, gdy wyciagnelam koszyk z nieuzywanymi juz grzechotkami mojego dziecka :lol: nimfol jest wypuszczany na loty po pokoju i czasem zdazylo mu sie przyleciec na moje ramie, ale zazwyczaj zaraz odlatywal na swoj ukochany karnisz, dzisiaj pol dnia spedzil ze mna na "ogladaniu"dziobem zabawek :lol: wchodzil mi na glowe, na ramie, lazil po mnie jak pajak :-) i nie uciekal juz na karnisz, w koncu zaczal czyscic piorka siedzac mi na przedramieniu i wtedy zauwazylam, ze on pod skrzydlami ma tylko puszek i miejscami lyse!!! nie wiem czy tak mial wczesniej bo wczesniej byl nieoswojony i nie widzialam co ma pod skrzydlami, od jakiegos czasu (moze tydzien, gora 2 tygodnie) gubi piorka, myslalam ze sie pierzy,ale moze po prostu on te piorka skubie?ale czy skubal by tylko pod skrzydlami? nie wiem czy w dobrym miejscu zadaje to pytanie, ale prosze doradzce cos

Neime
Posty: 1
Rejestracja: śr lut 25, 2009 15:30
Ptaki które hoduję: nimfa
Lokalizacja: Szczecin

#2

Post autor: Neime » ndz sie 23, 2009 11:42

Możliwe ,że sie skubie ale moja papuga też ma tylko puszek pod skrzydłami.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#3

Post autor: WOJTEKZ » ndz sie 23, 2009 12:39

Jeżeli gubi piórka to się pierzy. Podawaj papudze warzywa i owoce oraz gotowane na twardo jajko z dodatkiem witamin jakieś 2-3 razy w tygodniu.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#4

Post autor: wojtek » ndz sie 23, 2009 18:24

kokosza pisze:on pod skrzydlami ma tylko puszek

I tak ma być.
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

Kalina
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 28, 2010 10:38
Ptaki które hoduję: Nimfa
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#5

Post autor: Kalina » wt sie 31, 2010 12:22

Zajmij czymś swoją papugę, może nową zabawką? Kup jej kostkę wapienną i witaminy dodawane do wody. Takie codzienne czyszczenie piórek jest całkowicie normalne, pod warunkiem, że sobie ich na siłę nie wyrywa.

Wojo
Posty: 113
Rejestracja: pn sty 11, 2010 21:30
Ptaki które hoduję: -
Lokalizacja: Lublin

#6

Post autor: Wojo » śr wrz 01, 2010 10:44

Moim zdaniem wapno jest zbędne, ponieważ:
- papugi niechętnie je jedzą,
- takie kupowane w sklepie zoologicznym tak jak napisał GoldAngelo, jest smakowe i dostarcza bardzo mało wapna,
- o wiele lepszym rozwiązaniem jest podawanie podczas pierzenia gotowane jajko, pogniecione skorupki, warzywka i owoce oraz sepia.
To jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim liczyć ;-)
Wojtek

Pepelotka
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 10:24
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: Katowice

#7

Post autor: Pepelotka » czw wrz 09, 2010 08:19

Wapno jest NIEZBĘDNE w żywieniu papug, nie o to chodzi , że papugi jedzą je niechętnie po prostu nie jest zjadany tak regularnie jak np. karma.Papugi zjadają je gdy mają większe zapotrzebowanie na wapń.
Zgodzę się, że kostka wapienna jest gorsza niż muszla mątwy (sepia), która jest naturalnym i zdrowszym źródłem wapnia.

Nie istnieje ryzyko, że pokruszone (ostre)skorupki jaj dodawane do jajka nie pokaleczą wola papudze??
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.
Benjamin Franklin

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8

Post autor: PawelHH » czw wrz 09, 2010 08:49

Papugi z tego co zauważyłem nie łykają całej ostrej skorupki tylko jeszcze ją memłają w dziobie, więc wątpie by to pokaleczyło wole, ja przynajmniej o czymś takim nigdy nie słyszałem

Wilu
Posty: 29
Rejestracja: sob lis 25, 2006 19:07
Ptaki które hoduję: mnicha :D
Lokalizacja: Gorzów wlkp
Kontakt:

#9

Post autor: Wilu » czw wrz 09, 2010 09:19

Przyjżyj się każdej papudze, żadna nigdy nie połknie nawet kawałka pokarmu, jeśli wcześniej nie zmieli go na "mąkę" :D, jedynie wolierowce czasem łykają kamyczki, a i tym nic się nie dzieje, więc nie ma się czym martwić.
W końcu padło na mnichę

pysia34

#10

Post autor: pysia34 » czw wrz 09, 2010 18:48

z tymi kamykami to różnie może być....niemniej jednak nie zdażyło się zeby u mnie jakiś ptaszek miał pokaleczone wole od muszli czy skorupki :-)
jak chcesz żeby było bezpieczniej to kup jajka przepiórcze mają miękkie skorupki i ptaki bardzo je lubią ja daję pogniecione ze skorupką :-) oczywiście gotowane bez soli i krótko

Pepelotka
Posty: 15
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 10:24
Ptaki które hoduję: Nimfy
Lokalizacja: Katowice

#11

Post autor: Pepelotka » czw wrz 09, 2010 18:55

Basiu Ty wiesz dlaczego o to zapytałam ;) Spróbuje w takim razie z jajkami przepiórczymi skoro mają miększą skorupkę, nigdy nie miałam tych jajek czy gotuje sie je tyle samo czasu co kurze?
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.
Benjamin Franklin

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości