Dziwne zachowanie nimfy

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Lazur
Posty: 38
Rejestracja: śr wrz 09, 2020 16:59
Ptaki które hoduję: Nimfy, Senegalka, Papużki faliste, Rudosterki, Aleksandretty śliwogłowe, Aleksandretty chińskie, Przepiórki chińskie
Lokalizacja: Bolków

Re: Dziwne zachowanie nimfy

#21

Post autor: Lazur » wt gru 29, 2020 14:06

No oby żadne antybiotyki nie były mi już potrzebne.
A wiesz gdzie mogę kupić dla niej partnera gdzieś na terenie dolnego śląska? Bo kupowanie ze sklepu to nie jest chyba najlepszy pomysł...
Usłyszę Twoją pieśń,
Gdy dzikie ptaki będą śpiewać...

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#22

Post autor: Al » czw gru 31, 2020 17:41

co TY PISZESZ ? JAKI NIESTERYLNY ANTYBIOTYK ? to wet. decyduje co podajesz i lek kupujesz u niego i antybiotyku nie posaje się na wszelki wypadek

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#23

Post autor: marcin19800 » czw gru 31, 2020 18:20

są antybiotyki dożylne które sa produkowane sterylnie jak strzykawki. i antybiotyk doustny ktory mozna otwierac i zamykac. ten antybiotk znajde jego nazwe stosuje sie do dzioba w przypadku infekcji przewodu pokarmowego.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#24

Post autor: Al » pt sty 01, 2021 16:06

marcin19800 pisze:
czw gru 31, 2020 18:20
są antybiotyki dożylne które sa produkowane sterylnie jak strzykawki. i antybiotyk doustny ktory mozna otwierac i zamykac. ten antybiotk znajde jego nazwe stosuje sie do dzioba w przypadku infekcji przewodu pokarmowego.
to jest ten sam antybiotyk, mozesz go podawać w zastrzyku jak i do wody , najczesciej jak sie nie wie co ptakowi dolega to podaje się Enrofloksacyne, zwierzętom podaje się ja w zastrzyku ptakom w wodzie do picia, i antybiotyki podaje sie domięśniowo a nie dożylnie

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#25

Post autor: marcin19800 » pt sty 01, 2021 18:38

znalazłem. ten antybiotyk to Baytril ja go podawałe w przypadku infekcji jajowodu 0,1 w strzykawce do dziaoba, gdzies czytalem wczesniej ze ktos go podał w innym przypadku chyba wlasnie w infekcji przewodu pokarmowego. o Enrofloksacyne nie slyszalem ale dobrze wiedziec

Awatar użytkownika
Lazur
Posty: 38
Rejestracja: śr wrz 09, 2020 16:59
Ptaki które hoduję: Nimfy, Senegalka, Papużki faliste, Rudosterki, Aleksandretty śliwogłowe, Aleksandretty chińskie, Przepiórki chińskie
Lokalizacja: Bolków

#26

Post autor: Lazur » sob sty 02, 2021 07:01

Ok dzięki za pomoc. Właśnie niedawno dzwoniłam do weterynarza i w poniedziałek zawozimy kał do badania , w kierunku obecności jakiś pasożytów reszty papug. Zobaczymy co tam wyjdzie.
Usłyszę Twoją pieśń,
Gdy dzikie ptaki będą śpiewać...

Awatar użytkownika
Lazur
Posty: 38
Rejestracja: śr wrz 09, 2020 16:59
Ptaki które hoduję: Nimfy, Senegalka, Papużki faliste, Rudosterki, Aleksandretty śliwogłowe, Aleksandretty chińskie, Przepiórki chińskie
Lokalizacja: Bolków

#27

Post autor: Lazur » ndz sty 17, 2021 13:15

Witam ponownie, znów mam problem z nimfą. Więc tak, po śmierci tamtej papużki kupiłam dla mojej samiczki nowego partnera. Jest on z 2019r. z domowej hodowli, nie mogłam po niego jechać bo on aż z mazowieckiego był, a z dolnego śląska tam to kawał drogi, więc kurierem przyjechał. I tak zauważyłam, że on tak dziwnie siedzi, jakby na pół leżąco, taki zgięty jest. I to mnie niepokoi. Czy to może znów być objaw choroby, czy po prostu jest zestresowany i jeszcze nie zdążył przywyknąć do nowego otoczenia, ludzi i zwierzaków?
Przesyłam zdjęcie, bo słowami to ciężko zobrazować, pozdrawiam.
Załączniki
20210116_190011.jpg
Usłyszę Twoją pieśń,
Gdy dzikie ptaki będą śpiewać...

Klaudiona
Posty: 7
Rejestracja: śr gru 16, 2020 12:06
Ptaki które hoduję: Papużki faliste, nierozłączki

#28

Post autor: Klaudiona » pn sty 18, 2021 15:51

Nie ma co dyskutować. Jak ptaki siedzą napuszone na dnie klatki, to na pewno im coś dolega. A możliwości może być wiele, od pasożytów po infekcje. Dla pewności warto zabrać pozostałą papużkę na badanie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości