Nimfa śpi prawie cały dzień

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Michal78
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 13, 2021 19:41
Ptaki które hoduję: Falista, Nimfa

Nimfa śpi prawie cały dzień

#1

Post autor: Michal78 » wt kwie 13, 2021 20:05

Witam, jestem nowy na tym forum i mam taki nietypowy problem. Kupiłem 2 miesiące temu Nimfę od hodowcy. Jak twierdzi hodowca w dniu kupna miała około 3 mc. Jest u nas już prawie 2 mc i bardzo długo śpi, budzi się tylko na jedzenie. Jest cały czas napuszona. Mam w domu jeszcze 1 papugę falistą, która ma około rok. Falista bardzo często do niej przylatuje. Jeszcze tydzień temu Nimfa (wydawało mi się) że nie potrafi się czyścić. Teraz gdy tylko usłyszy jak wychodzimy do kuchni bądź otworzymy szafkę gdzie się znajduje dla niej jedzenie budzi się i upomina o jedzenie. Po jedzeniu czasami się czyści ale częściej puszy się i odwraca główkę do spania. Jak czasami siedzi na klatce i daję obu papuszką czerwone proso (które obie uwielbiają) przy końcówce prosa falista próbuje dominować i dziobie Nimfę po głowie (reaguje na to odsuwając falistą). Rzadko wychodzi z klatki, nie chce latać. Je, pije wydaje się normalnie. Czy takie zachowanie Nimfy jest naturalne.

Monia_Jessi
Posty: 54
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 15:29
Ptaki które hoduję: Tymczasowo żadne

#2

Post autor: Monia_Jessi » pt maja 07, 2021 20:24

Jak tam nimfa,trochę czasu minęło?
Nie powinno się mieszać dwóch różnych gatunków,faliste są bardzo nadpobudliwe ,tym bardziej jeśli zauważyły,że nimfa jest być może chora. Powinieneś wcześniej zdecydować się czy chcesz mieć falki czy nimfy. A koöejna sprawa czy aby napewno ma tyle co mówił sprzedawca? Może jest młodsza,bo chciał się pozbyć malucha i oddał niesamodzielną? Jeśli jest napuszona i śpi cały czas to powinna jak najszybciej trafić do ptasiego weterynarza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości