czy mam odpowiednie warunki dla nimfy

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

kacper1912
Posty: 1
Rejestracja: pt lip 22, 2022 21:10
Ptaki które hoduję: narazie żadne

czy mam odpowiednie warunki dla nimfy

#1

Post autor: kacper1912 » pt lip 22, 2022 21:32

planuję zacząć przygodę z papugami i najbardziej przekonują mnie nimfy, wiem, że tutaj wiele osób te papugi już ma i chce się zapytać czy jestem w stanie zapewnić jej odpowiednie warunki, bo wiadomo, że zdrowie papugi jest najważniejsze. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że planuję zakup jednej papugi.

1. Chodzę do szkoły, wiadomo teraz są wakacje więc jestem w stanie spędzać dużo czasu z potencjalnym ptakiem, ale od września, nie będzie mnie w domu od 6:30-16:00, więc dość sporo. Nie wiem czy czas jaki będę spędzał z papugą będzie dla niej wystarczający.

2. Czy klatka, a raczej woliera o wymiarach 54x54x146cm jest dla nimfy odpowiednia? Czy raczej powinna być to klatka niższa, ale szersza i dłuższa?

Bardzo nie chcę skazywać papugi na złe warunki, a to są dwa pytania na które trudno mi znaleźć odpowiedź. z góry dziękuję za odpowiedzi

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#2

Post autor: marcin19800 » wt lip 26, 2022 22:07

Nimfa to typowy ptak tadny i nie powinno sie go trzymac pojedynczo. jak masz na wzgledzie zdrowie ptaka to nie.

werronka
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 12, 2023 10:58
Ptaki które hoduję: Nimfa Jestem początkująca, mam ją od 08.2023

#3

Post autor: werronka » wt wrz 12, 2023 11:18

Im więcej czytam te forum i takie posty jak ten to dochodzę do wniosku, że jednak papuga to nie dla mnie. Dostałam 1 w prezencie ale chyba oddam ją ją komuś kto się nią lepiej zaopiekuje.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości