Wyklutą papużka

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Monika1972
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 07, 2020 06:20
Ptaki które hoduję: Papugi nimfy

Wyklutą papużka

#1

Post autor: Monika1972 » czw maja 07, 2020 06:38

Witam. Jestem dumną posiadaczką adptowanych papużek nimf .Wczoraj wieczorem wykluła się papużka . Nie chciałam żeby się rozmnażały ale samiczka zniosła jajka w rogu klatki i stało się. Rodzice na zmianę wysiadywali jajka i są bardzo przejęci. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem co robić. Pisklę piszczy i leży na gołej podłodze klatki A samiczka cały czas je dziobie. Proszę o informacje jak mogę pomóc rodzicom wychować maluszka. Skoro już jest to chciałabym żeby żyło i było szczęśliwe. Z niecierpliwością czekam na radę. Monika

Awatar użytkownika
Rozalka:)
Posty: 389
Rejestracja: wt cze 14, 2016 10:57
Ptaki które hoduję: Lilianki, rudosterka zielonolica
Lokalizacja: Siedlce

#2

Post autor: Rozalka:) » czw maja 07, 2020 08:56

Niedobrze.... Nie powinno się pozwalać na wysiadywanie jajek poza budką lęgową. Skoro dziobie, to mi się wydaje, że pozostaje już tylko ręcznie karmienie viewtopic.php?f=150&t=3513
Można niby sprawdzić czy przeniesienie do budki coś by dało, choć nie sądzę

Awatar użytkownika
Oliwia77
Posty: 29
Rejestracja: pn kwie 13, 2020 13:32
Ptaki które hoduję: ☆ Aktualnie nie hoduję żadnych ptaków, ale przygotowuję się i zbieram wiedzę o papugach, ponieważ dążę do założenia w przyszłości własnej hodowli papug.

#3

Post autor: Oliwia77 » czw maja 07, 2020 16:34

Powiem tak..... Jako że ptaki to moje najulubieńsze zwierzęta i wiem o nich tak sporo jak chyba nikt. To może być normalne każde ptaki wychowują tak młode gdy widziałam gołębie też tak dziobały tata i mama aż naprawdę było mi szkoda tego gołąbka ptaki i papugi dziobią tak małe pisklęta ponieważ je tak wychowują na przykład gołębie dziobały małego swojego golabka już większego jeszcze latać nie umiał dzióbali go mama i tata aby latał a w przypadku tak małego pisklaczka za bardzo nie wiem co to może być.... Może tak go chcą wychować albo go nie lubią jak niektóre ptaki nie lubią swoich dzieci i je dzióbią na pani miejscu poradziła bym ręczne karmienie i mała papuga nie powinna być na ziemi klatki przecież może marznąć z zimna jeszcze jak jest malutka powinna normalnie siedzieć w budce w ciepłym gniazdku może spróbować ją pani dać do budki czy rodzice będą ją karmić i wychowywać a jeżeli bedą ją dziobać to pozostaje ręczne karmienie. Zgadzam się z Rozalka nie powinna papuga wysiadywać jajek poza budką tak naprawdę od razu kiedy pani zauważyła że samiczka złożyła jajka powinna pani od razu przenieś je do budki razem z samiczką która je wysiaduje i pisklątko wykluło by się w budce i wychowywane by było w budce poprawnie jak należy proszę spróbować dać je do budki czy to coś da.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości