Zachowanie papugi po śmierci towarzysza

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Dermondo
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 29, 2020 19:10
Ptaki które hoduję: Nimfa

Zachowanie papugi po śmierci towarzysza

#1

Post autor: Dermondo » pn cze 29, 2020 19:19

Dzień dobry

W październiku zeszłego roku zakupiłem sobie dwie papugi nimfy. Do tego czasu zdążyłem się z nimi oswoić i nauczyć ich zachowań. Jednakże nie dalej jak 4 dni temu jedna z papug niespodziewanie zmarła. Nie wiem co było przyczyną. Nie zauważyłem żadnych dziwnych zachowań aż do dnia śmierci(papuga siedziała na dnie klatki) Niestety była to ta papuga z którą miałem leprzy kontakt. Pozostała od tamtego momentu jest bardzo cicha i smutna. Nie wiem co mogę zrobić aby jakoś poprawić jej humor. Najgorsze jest to że z tą papugą mam trochę gorszy kontakt przez pewien wypadek na początku "znajomości". Dlatego z wielką chęcią wysłucham wszelkich porad jak mogę swojego pozostałego towarzysza wspomóc. Dodam jeszcze że papugi były kupione dwie z powodu tego że czasem nie było mnie w domu więc nie chciałem aby były samotne.

W razie czego odpowiem na wszystkie pytania i przyjmę wszelki hejt na mnie za bądź co bądź doprowadzenie swojego pupila do śmierci(nie wiem czy to była moja wina, starałem się jak mogłem aby zapewnić wszystko czego potrzebowały).

Pozdrawiam serdecznie Dermo

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#2

Post autor: marcin19800 » pn cze 29, 2020 22:54

JA 2 kwietnia straciłem moją kochaną Irę. Zmarła 5 dni po operacji. Jej partner był bardzo smutny wrzeszczał i krzyczał i jej szukał jak była w lecznicy. wet mi powiedział zeby pokazać mu martwą papugę. Wszystkie pozostałe nimfy (5) ją oglądły i potym mi się wydaje zrozumiał że Irka nie żyje. Od trego czasu zaczał szukac nowej partnerki zaczął sie przystawiac do innej samiczki tylko ze ta ma partnera, teraz mu szukam samizki zeby dokupić. zrób tak samo postara się znalezc mu/je druga połówkę.

Dermondo
Posty: 2
Rejestracja: pn cze 29, 2020 19:10
Ptaki które hoduję: Nimfa

#3

Post autor: Dermondo » pn cze 29, 2020 23:17

Co do zakupu nowego ptaka to nie jestem pewien. Jeżeli nie przypadną sobie do gustu będę musiał je rozdzielić. A niestety nie dość że nie mam drugiej klatki to jeszcze nie mam na tą chwilę funduszy na zakup drugiej klatki.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » wt cze 30, 2020 17:26

ptaki szybko zapominaja o partnerze, nimfy nie łącza sie na całe zycie

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości