Papuga szlaje

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Hamster
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 02, 2020 09:48
Ptaki które hoduję: Nimfa

Papuga szlaje

#1

Post autor: Hamster » pn lis 02, 2020 10:07

Cześć, jestem tu nowy. Miałem klatkę po dwóch papugach falistych, które uciekły po tym jak kot skoczył na klatkę i ja otworzył (mieszkam w domu jednorodzinnym). Było to jakiś czas temu, klatka trochę może jest mała (100x60x50), ale docelowo chcę dać papudze możliwość lotu po całym domu czy pokoju, co będzie wolała. W sobotę kupiłem samczyka nimfy, od prywatnego hodowcy. Wesoło skakała sobie w wolierze. Wygląda zdrowo, ma apetyt, nie boi się ręki, ma czyste pióra, zdrowe odchody, nie jest osowiała, ma błyszczące żywe, czyste oczy. Właśnie......
Od wczoraj po południu zaczęła chodzić w kółko na dole klatki, wzdłuż jednej ściany. Wspina się po klatce, i czasem tak jakby próbuje ją otworzyć i nawiać. Jak przeniosę klatkę w inne miejsce to z 30 min siedzi na żerdzi i przygląda się a potem znowu to samo. (Żerdzie to naturalne brzozowe gałęzie zerwane z brzozy obok domu). Śpi również na dole klatki ale stoi na jednej nodze więc nie ma problemu ze staniem, a po przebudzeniu wspina się energicznie po klatce, pałaszuje jedzenie i ta właśnie biega. Nie wiem dlaczego to może się dziać. Wiem że na pewno odczuwa ścisk bo woliera była naprawdę duża z 3x3 m i tęskni za rodzeństwem. Otworzył bym klatkę ale chyba jeszcze jest za mało i boję się żeby sobie czegoś nie zrobiła. W razie możliwość proszę o jakąś radę, co zrobić, czy po prostu czekać.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#2

Post autor: WOJTEKZ » pn lis 02, 2020 12:13

W sobotę kupiłeś papugę a dziś mamy dopiero poniedziałek. Papuga obecnie jest w stresie i stąd ma takie zachowanie. Musisz dać jej kilka dni aby zaczęła się normalnie zachowywać i powoli oswajać się z otoczeniem.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości