Towarzystwo, zachowanie Nimfy

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

K4tso
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 14:00
Ptaki które hoduję: Nimfa

Towarzystwo, zachowanie Nimfy

#1

Post autor: K4tso » pn lis 09, 2020 17:21

Hej,cześć!
Przychodzę do was z pytanie, a raczej szukam porady. Zacznę od początku żeby to miało ręce i nogi.
Zakupiłem Nimfę od hodowcy w wieku około 3msc. Nie miałem problemów z oswojeniem a nawet udało się do bardzo sprawnie. Papuga zaklimatyzowała się w domu z wszystkimi domownikami nawet psami. Chętnie siadała na ramie, równie chętnie chciała się miziać. Nimfa z biegiem czasu zaczęła sobie szukać przyjaciela, wszelkie odbycie w lustrze, a nawet cień kończył się niesamowitymi krzykami. Nimfa ma poświęcane bardzo dużo czasu i większość dnia spędza poza klatka. Doszło to do tego stopnia, ze papuga wie gdzie mam iść, lecieć aby mogła „nawoływać” bo chyba tak to można nazwać. Odkąd odkryła swoje odbicie gdziekolwiek tylko można jej zachowanie również zaczęło się zmieniać. Coraz mniej czułości, niechętnie wchodzi do klatki. A nawet czasami staje się agresywna, kiedy ktoś chce ją zabrać od odbicia. Czasami zdarza się nawet ze już podczas zasypiania zaczyna podćwierkiwać jakby nawoływał.
Myślę nad dokupieniem jej partnera tez samca ale chce się za to dobrze zabrać żeby nikomu nie zrobić krzywdy. Czy jego agresywne zachowanie w stosunku do odbicia nie będzie przeszkodzą, żeby nie wykazywał go do drugiej papugi.
Plan jest taki. Dwie klatki postawione obok siebie i obserwacja zachowania. Jak w tym czasie oswoić druga papugę. Wiem, ze papugi powinny być w podobnym wieku ale nie wiem czy z tym nie będzie problemu, aktualna papuga ma ok 10msc. Czy jeżeli druga papuga będzie młodsza to nie zdominuje jej? Jeżeli macie jakieś rady bardzo chętnie wysłucham.

marcin19800
Posty: 383
Rejestracja: pt lis 29, 2019 20:05
Ptaki które hoduję: nimfy, gołąbki diamentowe
Lokalizacja: Odense, DK

#2

Post autor: marcin19800 » pn lis 23, 2020 16:52

Nimfy to papugi stadne i człowiek nigdy nie zastąpi drugiej papugi. Kup swojej papudze towarzysza, towarzyszke.

Awatar użytkownika
anie_1981
Posty: 6
Rejestracja: wt wrz 16, 2014 21:55
Ptaki które hoduję: 4 Nimfy, 6 mewek japońskich, 4 amadyny Wspaniałe.

#3

Post autor: anie_1981 » pn lis 30, 2020 18:01

Zakup nowej papugi to najlepsze co można zrobić. Ale zanim kupisz drugą, poczytaj o kwarantannie i o prawidłowym zapoznaniu się ptaków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości