Wypadające pióra, postrzepione i zniszczone

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
papuzia
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 11, 2021 21:20
Ptaki które hoduję: Narazie nie choduje żadnych ptaszków, ale myślę, że kiedyś się to zmieni.

Wypadające pióra, postrzepione i zniszczone

#1

Post autor: papuzia » sob mar 20, 2021 20:10

:(( witam, moja papuga nimfa chyba przechodzi pierzenie, ale nie wiem. Jej pióra są poniszczone i postrzępione(ale nie tak bardzo), próbowałam zobaczyć czy jej skóra jest zdrowa, za bardzo nie pozwalała, ale gdy głaskałam ją widziałam że chyba jest ok, więć to chyba nie choroba skóry. Jedna lotka jej się ułamała, ale tylko końcówka i widziałam że była dość poniszczona, ale widziałam również, że piórka na jej brzuszku są postrzępione. Na główce jest w porządku, piórka sobie spokojnie rosną. Ale wypada z niej dużo piórek gdy się myje, taki biały puch i troszkę większych piórek, gdy czyściłam jej klatkę widziałam tam dużo piórek ze skrzydeł. Lotki są trochę postrzępione. Myję ją (papugę) raz na tydzień, ma świeżą wodę, jedzenie(ziarna, kupione u hodowcy, ) z warzyw dostaje ogórki zielone, i brokuły, z owoców: banany i jabłka(tyle ją nauczyłąm jeść :-/ ). dostaje również wapno i sepie- bardzo lubi sepie. Wypuszczam ją z klatki często(przynajmniej 3 razy w jednym dniu) lubi sobie polatać.
Czy mam jej podawać jakieś inne owoce, warzywa lub coś innego aby stan jej piórek się poprawił? Czy może każde pierzenie tak wygląda? Nie wiem bo to moja pierwsza papuga :((
Nie wiem czy to ważne ale od kupienia papugi, ma ona jakby trochę ułamany kawałekdziurki nosowej?(nie wiem jak to sie nazywa) i jest tam ciemniej, ostatnio też zauważłam że w jej kałomoczu (raz) było jedno ziarenko prosa(czytałam że raz na jakiś czas może pojawić się jedno czy dwa ziarenka, wiec będę to obserwować ) <placze>
BARDZO proszę o pomoc, pozdrawiam <heej>
PS: wysłałabym zdjęcie, ale moja papuga już zasypia i nie chce jej rozbudzać, czy wysłać zdjęcię?
,,Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak płynie.''
H. Jackson Brown Jr.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1922
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » ndz mar 21, 2021 17:07

warzywa i owoce podajemy codziennie, przez caly rok. pierzenie t o nie jest choroba, a piora poniszczone, postrzepione to uszkodzenia mechaniczne tu amsz spis tego co może jesść i daj zdjecie http://epapugi.net/listazywienie.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości