W jakim pokoju wypuścić papugę nimfę?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

truskawkowakrowa
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 09:50
Ptaki które hoduję: Papuga Nimfa

W jakim pokoju wypuścić papugę nimfę?

#1

Post autor: truskawkowakrowa » czw kwie 29, 2021 10:33

Witam, około miesiąc temu kupiłam papugę nimfę w zoologicznym, była ona z inną papugą i miały nie wielką klatkę, ma ona około 3 miesięcy. Jak już wspomniałam wcześniej jest ona ze mną miesiąc. Muszę przyznać, że papuga ma zły rozmiar klatki, ale dowiedziałam się tego po zakupie i dlatego nie ma ona zbytnio miejsca do swobodnego poruszania się po klatce poprzez latanie, chodzi ona tylko po prętach. Chciałabym ją wypuścić bo miesiąc siedzi w tej klatce, ale jest jeden problem, można powiedzieć że boję się jej wypuścić ponieważ obawiam się że sobie coś zrobi. Około 2 tygodnie po zakupie postanowiłam ją wypuścić, ale nie przystosowałam wtedy odpowiednio pokoju do tego. Nie pozakrywałam szpar pomiędzy meblami i do jednej wpadła. Mój pokój jest niewielki i posiada skosy o które się obijała. Gdy papuga wyszła z klatki najpierw zeszła na ziemię bo położyłam tam proso, po czym nagle się wzbiła i nie wiedziała co się dzieje - obijała się o wszystko. Jak już mówiłam w pokoju mam skosy i o nie się obijała, później wpadła w karnisz i spadła do tej szpary, po czym wyciągnęłam ją, a z jej skrzydeł leciała krew. Po tym wsadziłam ją do klatki i nie wypuszczałam. Od tej sytuacji minęły około 3 tygodnie. Po tym incydencie boje się już jej wypuszczać, bo nie wiem co tym razem zrobi. Chciałam ją kiedyś wypuścić i przygotowałam pokój do tego - pozakrywałam szpary, pozabierałam rzeczy z półek itp. Ale w pewnym momencie zaczęła się ona tak trzepać (nie mam pojęcia dlaczego) i się chyba o coś uderzyła w klatce i ze skrzydła lała jej się trochę krew. Wtedy sobie odpuściłam, ale i tak chcę ją wypuścić, bo to w końcu ptak i on musi być wypuszczany a nie tylko siedzi w tej klatce. Dążę do tego czy mam wypuścić ją w tym moim małym pokoju ze skosami, czy wypuścić ją w salonie który jest połączony z trzema innymi pokojami(w tym z kuchnią). Proszę bardzo o radę bo naprawdę nie wiem co robić. Jeśli też macie pokoje ze skosami to napiszcie proszę czy u was też to tak wyglądało. Muszę jeszcze dodać, że papuga nie jest oswojona i nie dam rady jej wziąść na rękę ani nic podobnego. Z góry dziękuję. :oops:

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post autor: fotorobart » czw kwie 29, 2021 15:05

Na początku, będzie wpadać na ściany i meble.... Powinna szybko nauczyć się latać "zgodnie z bhp" :) Wypuszczaj w tym pokoju co stoi klatka :)

truskawkowakrowa
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 09:50
Ptaki które hoduję: Papuga Nimfa

#3

Post autor: truskawkowakrowa » czw kwie 29, 2021 16:38

fotorobart pisze:
czw kwie 29, 2021 15:05
Na początku, będzie wpadać na ściany i meble.... Powinna szybko nauczyć się latać "zgodnie z bhp" :) Wypuszczaj w tym pokoju co stoi klatka :)
Okej, dziękuję za odpowiedź :D <wstydnis>

Monia_Jessi
Posty: 54
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 15:29
Ptaki które hoduję: Tymczasowo żadne

#4

Post autor: Monia_Jessi » pt maja 07, 2021 20:00

I jak tam? Udało się?

Moja też przez pierwsze trzy dni się obojała,a ja dostawałam zawał przy tym,na szczęście były to nie groźne uderzenia i upadki ,aż wkońcu nauczyła się jak wygląda pomieszczenie. Okna muszą być zakryte i lustra,bo ptak nie widzi,że tam jest szyba

Awatar użytkownika
fotorobart
Posty: 481
Rejestracja: śr gru 28, 2011 21:50
Ptaki które hoduję: Nic nie hoduję. Mam członków rodziny: Wacka i Kasię
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Post autor: fotorobart » sob maja 08, 2021 07:01

Monia_Jessi pisze:
pt maja 07, 2021 20:00
(...) Okna muszą być zakryte (...)
Po co zakrywać okna? Nie masz firanek?

Monia_Jessi
Posty: 54
Rejestracja: wt kwie 14, 2020 15:29
Ptaki które hoduję: Tymczasowo żadne

#6

Post autor: Monia_Jessi » śr maja 12, 2021 10:34

fotorobart pisze:
sob maja 08, 2021 07:01
Monia_Jessi pisze:
pt maja 07, 2021 20:00
(...) Okna muszą być zakryte (...)
Po co zakrywać okna? Nie masz firanek?
Chodzi o to,żeby były albo firanki ,albo jakieś rolety,żeby w nie nie uderzyła i nie,nie mam firanek akurat.

truskawkowakrowa
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 09:50
Ptaki które hoduję: Papuga Nimfa

#7

Post autor: truskawkowakrowa » ndz maja 23, 2021 21:57

Monia_Jessi pisze:
pt maja 07, 2021 20:00
I jak tam? Udało się?

Moja też przez pierwsze trzy dni się obojała,a ja dostawałam zawał przy tym,na szczęście były to nie groźne uderzenia i upadki ,aż wkońcu nauczyła się jak wygląda pomieszczenie. Okna muszą być zakryte i lustra,bo ptak nie widzi,że tam jest szyba
Tak udało się! Bardzo się z tego powodu cieszę tylko teraz będę znowu musiała chwile poczekać ponieważ miałam remont pokoju i znowu będzie musiała się zapoznać z ,,nowym pokojem"

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące nimf”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości