Para rozell słomkowych czy żółtolicych?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

Para rozell słomkowych czy żółtolicych?

#1

Post autor: Patryk » ndz lip 06, 2008 15:52

Mam możliwość zakupu pary rozelli słomkowych lub zółtolicych. Ceny nie są nie wiadomo jak tanie, bo za słomkowe hodowca chce 550 zł a za żółtolice 350 zł... Obie pary są z zeszłego roku. Hodowca, który sprzedaje te rozelle, schodzi z mniejszych papug, i przechodzi na większe.
A ja mam takie pytanie do hodowców, którzy mają te rozelle (słomkowe jak i zółtolice)- czy moglibyście coś o nich napisać jak i jakieś zdjęcia? Starałem się szukać w necie co i jak o tych papugach, ale nic nie ma ;/ Za informacje z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#2

Post autor: JC » ndz lip 06, 2008 16:37

Ceny są przyzwoite, oczywiście jeśli ptaki są średniej jakości a nie barachło. Natomiast Ty dostosuj ptaki do woliery w jakiej będą mieszkać, jak masz wolierę o długości ok. 3 m to słomkowe, a jak mniejszą - to żółtolice.

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: Patryk » ndz lip 06, 2008 16:54

Nie mam wolier, tylko w klatkach bym je trzymał. Jak już bym kupował, to na początku sierpnia, ponieważ teraz nie mam możliwości aby je gdzie kolwiek trzymać (brak czasu). Sam myślałem o kupnie żółtolicych, bo są mniejsze od słomkowych.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#4

Post autor: JC » ndz lip 06, 2008 18:41

Klatka :?: :!: :?: dla żółtolicych metr lotu moze być mało, słomkowe - wykluczone :!:

Patryk
Posty: 102
Rejestracja: ndz gru 24, 2006 22:22
Ptaki które hoduję: lilianki
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post autor: Patryk » ndz lip 06, 2008 18:50

Klatka + wypuszczanie na loty. W tym miesiącu kupić ich nie kupię, bo nie mam na to czasu, tylko w sierpniu, jak skończę prace, i też planuje zrobić w pokoju małą woliere. Jeszcze może być tak, że nie kupię słomkowych ani zółtolicych, tylko białolice lub królewskie. Jak narazie to to wszystko jest w planach, i wole się podpytać, zanim co kolwiek zrobię i jak będzie najlepiej. Też mnie interesuje, czy żółtolice lub słomkowe dogadają sie z nimfami i liliankami na wspólnych lotach po pokoju. Jak na razie, to chce wszystko rozważyć za i przeciw, i potem dopiero ptaki nabyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla rozelli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości