budka legowa

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

owocms
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 16:05
Ptaki które hoduję: rozelle białolice ,rozelle królewskie
Lokalizacja: konin

budka legowa

#1

Post autor: owocms » pn kwie 25, 2011 16:16

witam mam taki problem wstawilem budke rozellom krolewskim i oto wynik po tygodniu co mam teraz zrobic ogolnie nie zauwazylem zbytniego zainteresowania teraz jak zrobily ta dziure ,nie to co u bialolic samiczki wchodza do budek szczegolnie 1 para co przyjde to od rana siedzi i nie wychodzi jajek jeszcze nie bylo jak sprawdzalem ale caly czas cos tam grzebie w srodku (nie wiem czy to tez dobrze) i czy mozna budki wyscielic sianem zamiast tych trocin bo tak zrobilem bo nie mialem nic innego za odpowiedz bede bardzo wdzieczny pozdrawiam marcin
Załączniki
DSC00170.JPG

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#2

Post autor: coco39 » pn kwie 25, 2011 19:33

Mam pytanie z czego ta budka jest z tektury :?: wywal to i zrób lub kup pożądną budkę (koszt ok 40-60zł)
owocms pisze:samiczki wchodza do budek szczegolnie 1 para co przyjde to od rana siedzi i nie wychodzi jajek jeszcze nie bylo jak sprawdzalem ale caly czas cos tam grzebie w srodku (nie wiem czy to tez dobrze


zostaw je w spokoju przyjdzie czas to będą i jajka na razie szykuję budkę do lęgów to normalne u każdego ptaka że przed lęgami szykuje gniazdo.

owocms pisze:czy mozna budki wyscielic sianem zamiast tych trocin bo tak zrobilem bo nie mialem nic innego


Nie wywal to siano.Wybierz sie do stolarza zapewne da ci trochę wiórów (najlepiej z drzewa liściastego) a jeśli nie masz w pobliżu stolarni to w kazdym sklepie zoologicznym można kupić wióry dla gryzoni tylko wybierz takie gróbsze żeby nie było pyłu w nich bo on jest niebezpieczny dla ptaków.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

owocms
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 16:05
Ptaki które hoduję: rozelle białolice ,rozelle królewskie
Lokalizacja: konin

#3

Post autor: owocms » śr kwie 27, 2011 09:51

chodzi mi o bialolice czy koniecznie zmienic to siano na trociny wollbym ich nie ploszyc skoro juz siedzi w budce ale jesli trzeba to zmienie prosze o odp

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#4

Post autor: coco39 » śr kwie 27, 2011 13:35

Piszesz że jajek nie ma.Jeśli nie ma jaj to wywal to siano i zastąp trocinami nic sie ptakom nie stanie.Siano jest niebezpieczne dla ptaków.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

owocms
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 16:05
Ptaki które hoduję: rozelle białolice ,rozelle królewskie
Lokalizacja: konin

#5

Post autor: owocms » śr kwie 27, 2011 15:09

ok dzieki za info poprostu nie chcialem im grzebac w budce zeby sie nie wystraszyly

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1912
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#6

Post autor: Al » czw kwie 28, 2011 11:11

coco39, Dlaczego siano jest niebezpieczne dla ptakow ?

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#7

Post autor: coco39 » czw kwie 28, 2011 14:38

Dlatego że plącze nogi ptakom co w niektórych sytuacjach może spowodować zatrzymanie dopływu krwi do łapek/palców a w konsekwencji ich utratę.
Nie twierdzę że akurat moze takie coś sie zdażyć ale jest taka możliwość.
Jak myślisz Al, mam rację czy nie :?:
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
wojtek
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1586
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 17:59
Ptaki które hoduję: Senegalki
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#8

Post autor: wojtek » czw kwie 28, 2011 16:27

siano może zawierać też jakieś grzyby.
a taki podkereślony hodowca zawsze ma rację :-P
Jeśli nie pomagasz to nie przeszkadzaj.

primo
Posty: 60
Rejestracja: pn sty 30, 2012 21:27
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska
Lokalizacja: Rumia

#9

Post autor: primo » sob lut 02, 2013 23:04

Witam

MOja rozella królewska samiec 2011 ostatnio bardzo dziwnie zaczął się zachowywać - proszę o porade.
Ucieka przed samicą 2011 i kiedy siedzi na gałężiach to wręcz kładzie się na nich a ogon kuli pod sobą tworząc kąt prosty i tak cały czas rusza tym ogonem (jakby bzykał) .Myślałem na początku że tak go roznosi, ale on unika samicy - nie tokuje nie karmi jej.... Czy to normalne zachowanie samca rozelli ? Samiec na 100%.
Proszę o poradę co robić ? Czekać do wiosny jak budkę zawiesze czy wymienić tego samca.
Czy zawiesić budkę -może samiec wtedy zainteresuje się samiczką - nigdy nie zauważyłem aby ją karmił a są ze sobą rok czasu - razem jedzą - kąpią i śpią blisko siebie itp. ale nie zauważyłem karmienia . Bardziej samica za nim lata.

Awatar użytkownika
sqrczybyk
Posty: 403
Rejestracja: wt mar 08, 2011 10:30
Ptaki które hoduję: Żako Kongijskie, Kakadu żółtolica
Lokalizacja: Koziegłowy/Poznań
Kontakt:

#10

Post autor: sqrczybyk » sob lut 02, 2013 23:20

U mnie podobnie zachowuje się samiec aleksy większej,tak raz na pół roku.
Weterynarz zbadał go i stwierdził,że zdrowy jak byk.
Nie dawało mi to spokoju i zauważyłem,że poruszanie ogonem połączone jest z oddychaniem (ciężki oddech),po włączeniu nawilżacza powietrza na całą noc poprawiło sytuację. Czasami jak stanie coś w przełyku np. granulat zachowanie jest podobne,lecz ustaje po dniu,czy dwóch. Lekarzem nie jestem,to z obserwacji.

Awatar użytkownika
WOJTEKZ
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1667
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 15:12
Ptaki które hoduję: ALEKSANDRETTY OBROŻNE i kilka innych gatunków papug
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

#11

Post autor: WOJTEKZ » ndz lut 03, 2013 11:28

primo, samiec jest jeszcze za młody , daj mu trochę czsu a zobaczysz jaki będzie później.
To że ktoś mówi iż trzyma ptaki przez 20 lat , wcale nie oznacza że ma o nich jakieś pojęcie. Pamiętajmy że uczymy się przez całe życie.
Pozdrawiam
zawadzki112@poczta.onet.pl
GG 7481455

primo
Posty: 60
Rejestracja: pn sty 30, 2012 21:27
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska
Lokalizacja: Rumia

#12

Post autor: primo » ndz lut 03, 2013 21:11

WOJTEKZ pisze:primo, samiec jest jeszcze za młody , daj mu trochę czsu a zobaczysz jaki będzie później.


Tak jest dam mu czas do czerwca - w marcu wystawie parkę na zewnątrz dam budkę pod koniec marca i do czerwca poczekam. A jak nic to będe musiał zmienić samca.

Dziekuje za rady i odpowiedz.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Arecki21
Posty: 112
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 18:57
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#13

Post autor: Arecki21 » ndz lut 03, 2013 22:47

To i tak jeszcze za mlody bedzie niech chociarz 3 lata skonczy . W przyszlym roku sadze zeby wstawic budke tej parze.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#14

Post autor: coco39 » pn lut 04, 2013 13:25

Arecki21 pisze:To i tak jeszcze za mlody bedzie niech chociarz 3 lata skonczy


Bez przesady.2 lata starczą dla samca no chyba ze jest "zatwardziałym młodzieńcem" :mrgreen: ale nie sądzę.
Wiem ktoś powie ze "ksiązki piszą",ale ksiązki to nie natura to nie praktyka.Głównie w tym wszystkim chodzi aby samiczka za wcześnie nie poszła "w tango" bo jak hodowcy wiedzą smiczka długo "rośnie" a zbyt wczesne(czyt. w młodym wieku) rozpoczęcie lęgów stopuje ten rozrost.

primo, piszesz o zachowaniu samca ale nic nie piszesz w jakich warunkach ta para przebywa temperatura,woliera itp.Zauwaz iz jest zima,mroźna pogoda.Aura nie sprzyja lęgom nawet jeśli są w pomieszczeniu ogrzewanym.Natura ma swoje prawa.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

primo
Posty: 60
Rejestracja: pn sty 30, 2012 21:27
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska
Lokalizacja: Rumia

#15

Post autor: primo » pn lut 04, 2013 21:54

coco39 pisze:
Arecki21 pisze:To i tak jeszcze za mlody bedzie niech chociarz 3 lata skonczy


Bez przesady.2 lata starczą dla samca no chyba ze jest "zatwardziałym młodzieńcem" :mrgreen: ale nie sądzę.
Wiem ktoś powie ze "ksiązki piszą",ale ksiązki to nie natura to nie praktyka.Głównie w tym wszystkim chodzi aby samiczka za wcześnie nie poszła "w tango" bo jak hodowcy wiedzą smiczka długo "rośnie" a zbyt wczesne(czyt. w młodym wieku) rozpoczęcie lęgów stopuje ten rozrost.

primo, piszesz o zachowaniu samca ale nic nie piszesz w jakich warunkach ta para przebywa temperatura,woliera itp.Zauwaz iz jest zima,mroźna pogoda.Aura nie sprzyja lęgom nawet jeśli są w pomieszczeniu ogrzewanym.Natura ma swoje prawa.



Witam

Do końca lutego para ta przebywa w pomieszczeniu wewnetrzynym gdzie temp jest około 4-10 stopni. Przebywają razem z aleksandrettami barabandami i białolicami.Samiec Białolicy non stop karmi swoje samice - temu mam wątpliwości co do moich królewskich.

Dziekuje za odpowiedz i wszelkie rady.

primo
Posty: 60
Rejestracja: pn sty 30, 2012 21:27
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska
Lokalizacja: Rumia

#16

Post autor: primo » wt mar 05, 2013 20:32

Witam

Postanowiłem zrobić zdjęcie temu samcowi co zachowuje się jak samica czyli kładzie się na gałezi i ogon pod siebie kuli. Dodam że normalnie gwizdze i ogonem układa w wachlarz jak mnie widzi z jedzeniem
Załączniki
111.jpg
g

primo
Posty: 60
Rejestracja: pn sty 30, 2012 21:27
Ptaki które hoduję: Rozella Królewska
Lokalizacja: Rumia

#17

Post autor: primo » wt mar 05, 2013 21:07

A tu kolejne foto
Załączniki
112.jpg

Awatar użytkownika
musiek
Posty: 18
Rejestracja: pn paź 24, 2011 00:06
Ptaki które hoduję: nimfy, aleksandretty, rozelle
Lokalizacja: Kalisz

#18

Post autor: musiek » śr mar 12, 2014 14:12

primo, ja u swojego samca zauważyłem podobne zachowanie, przysiada i się trzęsie. Też się zastanawiałem czy to aby nie samica ale na forum pomogli hodowcy że jednak samiec. I widzę że Twój też takie wyczyny robi więc to musi być dla nich normalne. Kwestia teraz w jakim celu to robią.
Stronka o mnie : http://www.papugi.xn.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla rozelli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości