Pierzenie, czy coś gorszego?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
zef
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 06, 2018 10:19
Ptaki które hoduję: Rozella białolica, podobno młodzieniaszek

Pierzenie, czy coś gorszego?

#1

Post autor: zef » pt mar 23, 2018 09:31

Od kilku dni zauważam, że nasza rozelka białolica gubi piórka. Dziennie, jest to około dziesięciu piórek, drobnych, podbitych puchem. Wcześniej zdarzało się sporadycznie, że na dnie klatki leżała jedna lotka. Od pewnego czasu zauważam też, ze Frodo pociera nasadą dzioba o gałązki, które mu wplotłem do klatki, tak, jakby go coś swędziało. Nie zdarza się to notorycznie, ale od czasu do czasu tak robi. o Poza tym ptak zachowuje się normalnie, je, gwiżdże. Nie skubie się, czasem tylko się drapie, czochra pióra dziobem,
Czy jest to powód do niepokoju? Kiedy zacząłem wertować internet pod tym kątem od razu trafiłem na wzmianki o PBFD... <boisie>
Jak on by zmarł, to się chyba potnę...
Czy to gubienie piór może być wynikiem również tego, że on nie lubi się kąpać? Od czasu do czasu fundujemy mu spryskiwanie zraszaczem do kwiatów.
Może podać mu jakieś witaminy? Jeśli tak to jakie polecacie?
Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » pt mar 23, 2018 17:22

normalne - ptak sie pierzy, masz papuge to zawsze masz jakies piora a w okresie pierzenia jest ich pełno wszędzie i to wszystkie pora - te małe jak i lotki i sterowki, u mnie u rozelli czerwono na dnie woliery, wszędzie pełno piór

Awatar użytkownika
zef
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 06, 2018 10:19
Ptaki które hoduję: Rozella białolica, podobno młodzieniaszek

#3

Post autor: zef » sob mar 24, 2018 19:42

Dziękuje bardzo za odpowiedź. Nie ukrywam, że trochę mnie uspokoiłeś, aczkolwiek czujność nadal trwa:) Miejmy nadzieję, że jest tak jak mówisz. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Żywienie-zdrowie-hodowla rozelli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości