rozella królewska - młoda para -2-ugi właściciel i co dalej?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#21

Post autor: Al » pt paź 22, 2010 11:06

Rozella Pasio, Ja zalewam woda na 24 godz. a potem na sitko, płucze bierzącą wodą raz dziennie i za 2-3 dni w zalezniości od temp. otoczenia kiełki są.

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#22

Post autor: Rozella Pasio » pt paź 22, 2010 11:37

super dzięki AL słonecznika mam sporo40 kg i jeszcze 20 kg prosa przyjedzie i mnustwo smakołyków, kukurydzy 5 kg nerkowca 4 kg pestki z dyni 5 kg, przenica 5 kg , , kolby im wydzielam 2szt co 4 dni a mam ich 7 rodzaji po 100op zaszalałam ostatnio .UCZE Je WARZYWA JEŚĆ I OWOCE marchewka jak narazie wygrywa rywalizacje z jabłkiem i bananem, ananas to tak niebardzo, jajko za to wsuwają aż się kuży i teraz dojdą kiełki których nigdy nie jadły . Dziś do pokoju instaluje zabawki robione z dzrewek owocowych z mojej działki , drabinka, huśtawka, patyczki do siadania. Odpaliło mi na ich punkcie :-D

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#23

Post autor: glizda177 » pt paź 22, 2010 14:03

Nie dawaj tyle kolb one są tuczace daj raz na tydzień lepiej.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#24

Post autor: Krysia- » sob paź 23, 2010 05:55

Rozella Pasio, najlepszym bo najmniej tuczącym jest w kolejności : biały, paskowany, na końcu najbardziej kaloryczny cały czarny.
Nie wiem jakiego koloru masz te pestki słonecznika (dużo tego jest) ale co jakiś czas kontroluj zawartość opakowania (najlepiej trzymać w szczelnie zamknietych słojach, pudłach, itp). Jeśli zauważysz coś w rodzaju pajęczynek sklejających ziarna, malutkie larwy lub fruwające małe, białawe ,,motylki" będzie to oznaczało że słonecznik jest zainfekowany wołkami zbożowymi. Jeśli te stworki wydostaną Ci się na zewnątrz, to cięęęężko bedzie się ich pozbyć a ziarno pójdzie na zimową paszę dla dzikiego ptactwa. Na dodatek dostaną Ci się do sypkich kuchennych zapasów, tam złożą jaja i nowe pokolenie przyjdzie na świat, a Ty będziesz z tym walczyć nieustannie.............
Piszesz, że uczysz jeść warzywa i owoce. Zatem po kiego diaska tyyyyyyle kolb :?: :-D Daruj sobie z nimi bo żadnych wartości odżywczych w nich nie ma, jedynie tuczą, a papużka mając kolbę w zasięgu dzioba nie tknie tego, co dla jej zdrowia jest lepsze. To tak jak z dzieckiem : dasz loda i np. kanapkę z białym serkiem i szczypiorkiem, wybierze loda .......

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#25

Post autor: Al » sob paź 23, 2010 09:27

Co do kukurydzy to moje jej nie jedzą, w dodatku kupiona na targu nie nadaje się do kiełkowania. Pestki z dyni - zjedzą ale rozdrobnione.Najlepsze się swieże , mają wtedy także dzialanie odrobaczające.

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#26

Post autor: Rozella Pasio » pn paź 25, 2010 08:37

Krysiu słonecznik jest z paskami białymi , kiełki się udały w piątek zostały namoczone regularnie płukane i dzisiaj mogłam dać im tależyk na początku dziwiły się bardzo ale potem sfruneły do klatki i zaczeły przebieraćw . kolby dostają 2 szt na 4 dni dlatego bo samiec nie daje swojej kolby do skubania samiczce ale najpierw muszą je znaleś w pokoju zawsze je ukrywam by się wysiliły w szukaniu to tak w ramach zabawy jak mnie nie ma w domu. Pestki z dyni są wyłuskane i im smakują ale dostają ich mało .A kukurudza zobaczymy czy wykiełkuje . W Weekend połamało u mnie brzozę i mają teraz dużo miejsca do siadania . jabłko wruciło do łask i zaczeły zajadać , buraczki czerwone w plasterkach też smakują

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#27

Post autor: Rozella Pasio » pn paź 25, 2010 10:41

KOCHANI MAM PYTANKO ;-) :na jednym ze zdjęć na st 1 jest moja samiczka i ma piórka na szyji takie szare a nie czerwone wygląda to tak jaky miała je wyskubane taką ją przywiozłam i nie wiem czy jej coś może byc czy pierzy sie proszę zobaczcie fotki napiszcie co moge zrobić czy iść z nią do weta czy się nie martwić.Samiec nie jest tak wyskubany.

kopi
Posty: 37
Rejestracja: wt paź 28, 2008 21:15
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Wrocław

#28

Post autor: kopi » wt paź 26, 2010 12:50

Krysia- pisze:fruwające małe, białawe ,,motylki" będzie to oznaczało że słonecznik jest zainfekowany wołkami zbożowymi.


Wołki zbożowe są chrząszczami czarnymi o przedpleczach i pokrywach skrzydłowych nakrapianych. Co nie zmienia faktu, że podobnie jak mole spożywcze są szkodnikami żerującymi na ziarnie.

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#29

Post autor: Rozella Pasio » śr paź 27, 2010 08:48

Krysiu ziarna są czyste spakowałam je tak jak opisałaś i będą kontrolowane, dzięki za radę .Zimą będe mogła dokarmiać też ptactwo za oknem , przecież się nie zmarnyje a paputki i tak dostaną swoją porcję.

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#30

Post autor: Rozella Pasio » pn lis 01, 2010 21:36

A to kiełki słonecznika Obrazek ORAZ PROSOObrazek Jestem zadowolona że się udały płukane są kilka razy dziennie ale na rozellkach to nie zrobiło wrażenia tak pomału skubią bez większego zainteresowania, jajka nietkneły , tylko suche i suche no może buraczki i marchew to im idzie ale reszta bez widocznego zadowolenia jest bo jest .

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#31

Post autor: Krysia- » wt lis 02, 2010 08:03

Kiełki o ile nie są skarmione w ciagu dnia trzymaj w lodówce (góra trzy dni) bo zapobiegnie to szybkiemu pleśnieniu, a pleśń jest zabójcza dla papug.
Najzdrowsze i najcenniejsze witaminowo są kiełki od 0,01-3 mm. Im są większe, tym ilość witamin maleje bowiem rozkładają się na wzrost.

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#32

Post autor: Rozella Pasio » wt lis 02, 2010 11:02

Dzięki za informacje Krysiu dziś nastawie nowe ziarka .

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#33

Post autor: PawelHH » wt lis 02, 2010 11:03

Krysia- pisze:Kiełki o ile nie są skarmione w ciagu dnia trzymaj w lodówce (góra trzy dni) bo zapobiegnie to szybkiemu pleśnieniu, a pleśń jest zabójcza dla papug.
Najzdrowsze i najcenniejsze witaminowo są kiełki od 0,01-3 mm. Im są większe, tym ilość witamin maleje bowiem rozkładają się na wzrost.


Czyli jak mi kiełki puszczą malutkie korzonki w kiełkownicy, najlepiej je przenieść do lodówki? Ja zawsze trzymałem je stale w kiełkownicy, codziennie dając trochę, czyli pierwszego dnia papugi jadły malusieńkie kiełki, a później praktycznie już malutkie roślinki

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#34

Post autor: Rozella Pasio » wt lis 02, 2010 11:08

na to wygląda PawelHH masz pomysł jak zachęcic te pierzaste stworki by choć spróbowały czegoś nowego do jedzenia . mi zaczyna brakować pomysłów.

Awatar użytkownika
PawelHH
Posty: 221
Rejestracja: wt mar 02, 2010 10:26
Ptaki które hoduję: różne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#35

Post autor: PawelHH » wt lis 02, 2010 11:33

Jasne ze mam, podawaj jedzenie w nowy, ciekawy sposób, np tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#36

Post autor: Rozella Pasio » wt lis 02, 2010 11:45

Świetny pomysł do tej pory to kolby im tak wieszałam w pokoju by się wysiliły by je zjeść ,a tu widzę że można wieszać wszystko super dzięki .PS piękne Łąkówki :-D
a czym najlepiej jest dno klatki wyłożyć .
Połaczyłam oba posty
Ostatnio zmieniony wt lis 02, 2010 12:16 przez Rozella Pasio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krysia-
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1620
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 16:06
Ptaki które hoduję: Haszunia i jego heterę
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#37

Post autor: Krysia- » wt lis 02, 2010 12:08

PawelHH pisze:........ Czyli jak mi kiełki puszczą malutkie korzonki w kiełkownicy, najlepiej je przenieść do lodówki? ........

Tak, razem z kiełkownicą do lodówki o ile nie chcesz by wszystkie naraz wzrastały. Możesz do lodówki wstawić tylko część kiełków bo zimno zahamuje ich wzrost.
Poza tym teraz jest w mieszkaniach sezon grzewczy, więc w cieple szybciej to i rośnie i pleśnieje.
Zachęcam do kiełkowania nasion z linka http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=2995 co zapewni różnorodność smakową i witaminową zwłaszcza teraz , gdy zima za pasem.
Dyskusja o kiełkowaniu jest tu http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=405 i tam proszę pisać. (Odpowiadając w TYM wątku sama jako admin dbający o ład na forum, przegięłam pałkę :oops: )

Rozella Pasio - o tym, czym możesz wyłożyć dno klatki poczytaj tu :
http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=2953
http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=2197
http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=1934
http://aleksandretta.pl/forum/viewtopic.php?t=49

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#38

Post autor: Rozella Pasio » sob lis 27, 2010 00:47

Witajcie dawno mnie nie było lerzałam w szpitalu ale moje kochane rozellki oki wsuwają buraczki jabłka kiełki suche ziarka co raz mniej sie boją i lataja po pokoju wogule kladki nie zamykam same regulują sobie kiedy siedzieś poza nią .Pytanie czy jeśli bym postarała się zfotografować dokumęty i wstawić na forum powiecie mi czy jest to rodzeństwo czy nie

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#39

Post autor: GoldAngelo » sob lis 27, 2010 01:20

Rozella Pasio, jeśli wykluły się w jednej hodowli to myślę że tutaj pomoże Ci jedynie zrobienie porównawczych testów DNA. Jeśli pochodzą z różnych hodowli to powinnaś mieć do każdego ptaka papier, że wykluł się w niewoli i na nim być może będzie to zaznaczone (nigdy z takimi dokumentami nie miałem do czynienia, u mnie wystarczył ostatnim razem sam paragon i umowa kupna sprzedaży). Z tym, że ja na Twoim miejscu zrobiłbym porównawcze testy DNA bo chyba tylko to daje 100% pewność.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#40

Post autor: Al » sob lis 27, 2010 08:55

Na dokumentach potwierdzających wylęg ptaka w niewoli nie ma podanej płci ptaka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku rozella”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość