rozella królewska - młoda para -2-ugi właściciel i co dalej?

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#41

Post autor: GoldAngelo » sob lis 27, 2010 11:23

Al, nie mówiłem o płci, tylko o miejscu wyklucia;-) Ona nie pytała czy da się określić płeć, ale czy można sprawdzić czy są rodzeństwem;-) Jeśli na takich dokumentach jest adres hodowli i będą się oba te adresy różniły, to prawdopodobnie nie będzie to rodzeństwo, ale nie będzie też 100% pewności, dlatego napisałem, że ja zrobiłbym porównawcze testy DNA.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
JC
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 1019
Rejestracja: wt lis 28, 2006 22:59
Ptaki które hoduję: gołębie egzotyczne, papugi małe i srednie, zeberki
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

#42

Post autor: JC » sob lis 27, 2010 14:03

GoldAngelo, testy porównawcze DNA :!: :?: A nie lepiej ten nadmiar gotówki przeznaczyć na biednych, albo sobie kupić jakąś tańszą amazonkę czy kilkanascie rozelli :lol:

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#43

Post autor: glizda177 » sob lis 27, 2010 14:39

no zazwyczaj jak ptaki sa z jednej hodowli to ogromne prawdopodobieństwo że są rodzeństwem , .,,ja bym ich nie dopuściła do rozmnażania .U mnie jak coś chce by się mnożyło pochodzi albo od róznych hodowli albo kupuje u zaufanego hodowcy który doskonale wie który ptak jest z jakiego gniazda:).

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#44

Post autor: GoldAngelo » sob lis 27, 2010 15:29

GoldAngelo, testy porównawcze DNA :!: :?: A nie lepiej ten nadmiar gotówki przeznaczyć na biednych, albo sobie kupić jakąś tańszą amazonkę czy kilkanascie rozelli :lol:
JC, ja nie powiedziałem, że gdybym miał 2 niepewne rozelle i nadmiar gotówki to zrobiłbym testy porównawcze DNA :-) W moim przypadku, gdybym miał już ptaki rozmnażać(nie mówię tutaj o ptakach po przejściach) to po prostu zamieniłbym samicę/samca u innego hodowcy :-) Rozella Pasio pytała czy da się ustalić czy ptaki są rodzeństwem-napisałem tylko w jaki sposób można by to zrobić żeby mieć 100% pewność ;-)
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#45

Post autor: coco39 » sob lis 27, 2010 17:24

Tego czy to rodzeństwo nie dowiesz się ale jeśli kupowałaś u hodowcy to powinien ci powiedzieć (jeśli to wogóle był hodowca)czy para jest spokrewniona czy nie.Jeśli masz wątpliwości to proponuję wymianę jednego ptaka.

glizda177 pisze:no zazwyczaj jak ptaki sa z jednej hodowli to ogromne prawdopodobieństwo że są rodzeństwem


Na jakiej podstawie wysunęłaś takie spostrzeżenia :?: Ja niegdy nie sprzedam pary spokrewnionej do hodowli :!: a jeśli ptaki są spokrewnione zawsze o tym informuję to jest normalne zachowanie hodowcy i jego podstawowy obowiązek :!:
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#46

Post autor: glizda177 » sob lis 27, 2010 21:47

coco ale ty jesteś uczciwym hodowcą .. a niestety z różnymi osobami mamy do czynienia. Ty o tym informujesz inni nie zawsze szczególnie jak np. ktos nie mówi że zalezy mu na parze która ma przystąpić do lęgów ...Znam przypadku jak ktos kupuje niby parę lęgową a okazuje się tej samej płci (hehe nawet sama tak miałam )to pewnie też i z tym bywa podobnie . Coco niektórzy chcą się wzbogacać na kalekach ... no i nie każdy jest prawdziwym hodowcą bywają tacy (tutaj trzeba by nazwać to handlarzami ) którzy liczą tylko na zysk a wtedy im obojetne czy to brat z siostrą czy nie .

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#47

Post autor: GoldAngelo » sob lis 27, 2010 22:16

coco39, glizda ma rację. Ty jesteś uczciwy i o tym informujesz. Ja chęć zysku niektórych ludzi odczułem na własnej skórze kupując moją pierwszą i drugą parę (pierwsze zdechły ze starości mimo, że miały być tego roczne, drugie okazały się być rodzeństwem). Więc tutaj mogło(ale nie musiało) być podobnie.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#48

Post autor: coco39 » ndz lis 28, 2010 16:54

glizda177 pisze:Znam przypadku jak ktos kupuje niby parę lęgową a okazuje się tej samej płci

W wielu takich przypadkach (nie mam nikogo knkretnego na myśli) ludzie(kupujący) są naiwni sami wciskają kasę za takie pary do kieszeni handlarza.Przecież nikt mi nie powie że sprzeda parę lęgową np.rozell białolicych za 250zł bo co to za pieniądze :?: skoro jak para zagniazduje ponownie to przypuśćmy ma 3 młode licząc tylko po 100 zł/szt to jest więcej niż za niby parę więc gdzie tu sens i logika.A jeśli natomiast hodowca(prawdziwy hodowca) wystawi parę lęgową na sprzedaż i zaceni za nią np 500 zł to mu powiedż inni (potencjalni kupujący) że się ma w głowę puknąć,a potem są takie historie że ptaki stare nie do pary itd. itp.

GoldAngelo pisze:drugie okazały się być rodzeństwem


Skąd wiesz że były rodzeństwem :?:
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#49

Post autor: GoldAngelo » ndz lis 28, 2010 17:30

Ten facet był niby razem ze sprzedawcą akcesoriów do klatek. Twierdził że ptaki sprzedaje bo żona kazała mu się pozbyć, bo za głośne. Na następnej giełdzie do znajomego, który był ze mną również kupić u niego ptaki (podczas rozmowy, która zeszła na boczne tory) stwierdził, że on ma spokój, bo żony nie ma. Kiedy jeszcze później (po nieudanych 2 lęgach tej pary) rozmawiałem ze sprzedawcą akcesoriów, ten przyznał, że ptaki są z jednego gniazda ale nie chciał się wtrącać, bo ,,niby" hodowca to jego znajomy.

Kiedy pierwsze pary kupowałem to byłem nieświadomy, mało wiedziałem, byłem początkującym. I przyznaję się, że byłem głupi. Do Twojego posta dorzuciłbym też kupowanie ptaków zbyt tanich. Bo kto niby sprzedaje dobre ptaki, młode za 50-60% ceny rynkowej?

coco39, wiadomo, że są dobrzy hodowcy, którzy cenią Swoje ptaki, ale nikt świata nie zmieni i będą też tacy, którzy dla chęci zysku wcisną cokolwiek.
Rozella Pasio, dowiedziałaś się czegoś z tych dokumentów?
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#50

Post autor: Rozella Pasio » ndz lis 28, 2010 18:07

kochani udało mi się papierki sfotografować a więc jeśli jest to prawdopodobieństwo rodzeństwa to dzieci nie będzie z ich związku napewno będe chciała któreś wymienić cobuy kazirodctwa w domu nie było a to papierki dok 1ObrazekObrazek





DOK2ObrazekObrazek

TO JEST WSZYSTKO CO MAM DO TYCH PAPUG Z DOKUMĘTÓW

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#51

Post autor: Al » ndz lis 28, 2010 18:10

Oba ptaki są z Czech, więc dalej nic nie wiadomo, nie wiadomo czy kupione od jednego sprzedającego czy dwoch

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#52

Post autor: Rozella Pasio » ndz lis 28, 2010 18:17

Kurcze to mam problem czy nie ? bo powiem że zgłupiałam z jednej strony fajnie mieć maluchy na wiosnę ale nie kosztem kazirodctwa co robić w tej sytuacji

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#53

Post autor: GoldAngelo » ndz lis 28, 2010 18:38

Rozella Pasio, albo nie rozmnażaj, albo wymień jednego ptaka.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#54

Post autor: Rozella Pasio » ndz lis 28, 2010 21:02

GoldAngelo chyba będe musiała pomyśleć nad tym rozwiązaniem .

Al powiedz czy te dokumenty są oki jako znawca wiesz najlepiej

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#55

Post autor: Al » wt lis 30, 2010 18:14

Rozella Pasio, Ja mam podobne, nie ma tylko rubryki INNe.
Ale czy jestem znawcą :?:

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#56

Post autor: Rozella Pasio » ndz gru 05, 2010 21:32

Al cenie waszą wiedzę i dlamnie to jesteście znawcami i kolejne pytanko jeśli zamienić któreś z papug to czy samca czy samice albo czy lepiej dokupic kolejna papugę

GoldAngelo
-#moderator
-#moderator
Posty: 741
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 23:24
Ptaki które hoduję: Papużki Faliste, Mnichy Nizinne, Rudosterki Brązowouche, Rudosterki Zielonolice, Konury Ognistobrzuche
Lokalizacja: Sędziszowice

#57

Post autor: GoldAngelo » ndz gru 05, 2010 21:44

Rozella Pasio, jeśli już zamierzasz dokupić kolejną papugę, to tak naprawdę lepiej dokupić dwie (będziesz miała dwie pary, a nie parę +1 ) i przeparzyć. Ja dokupiłem dwie i przeparzyłem(w moim przypadku były to nimfy). Co do wymiany-nie potrafię pomóc.
Czasem lepiej mądrze milczeć niż głupio gadać.
Pozdrawiam, Michał.

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#58

Post autor: coco39 » pn gru 06, 2010 12:05

Lepiej dokup parę (mniej więcej w tym samym wieku)najlepiej każdy ptak od innego hodowcy.Wtedy wpuścisz ptaki do jednej woliery aby same dobrały się w pary.
Jeśli już chcesz tylko jednego ptaka dokupić to lepiej dokup samiczke gdyż dwa samce mogą toczyć między sobą wojnę gdyż twój samiec będzie postrzegał nowego jako intruza na swoim terytorium.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#59

Post autor: Rozella Pasio » pn sty 17, 2011 09:01

Witajcie dawno mnie nie było paputki są kochane i oki w tej chwili szukam 2 pary rozell posłuchałam się was może same się zamienią partnerami .Wybudowana jest woliera na działce jeszcze ostatnie szlify i na lato paputki będą wolierowane .pozdrawim was :-D

Rozella Pasio
Posty: 29
Rejestracja: śr wrz 29, 2010 14:37
Ptaki które hoduję: ROZELLA KRÓLEWSKA
Lokalizacja: MAZOWIECKIE WARSZAWA

#60

Post autor: Rozella Pasio » ndz mar 06, 2011 23:00

Witajcie kiedy naj lepiej budkę wstawić i czy budowa ma przypominać taki kształt pnia drzewa ?. 2pary jeszcze nie mam a dokładnie mam 1 szt tylko jest za młoda by latały razem raz by oberwała od tych starszych paput i mieszka w2 pokoju .

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku rozella”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości