rozella królewska

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

speedwayfan
Posty: 48
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 16:27
Ptaki które hoduję: barrabandy, nimf, nierozlączki, rozelle białolice,aleksy większe,wpf,rozelle królewskie,kozy
Lokalizacja: Rudy Rysie k/Brzeska

#21

Post autor: speedwayfan » sob sty 15, 2011 09:53

Modrá straka http://www.mutace-papousku.com/fotogalery.php?akce=vse fajnie ta rozellka wygląda :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arecki21
Posty: 112
Rejestracja: ndz wrz 25, 2011 18:57
Ptaki które hoduję: Aleksandretty obrożne
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#22

Post autor: Arecki21 » czw lut 07, 2013 09:48

Mam samce rozelli krolewskiej standardy i czy moglbym np. dokupic do nich niebieskie samiczki i jesli tak to jakie wyszly by mlode? :?:

Gerard
EKSPERT-HODOWCA
Posty: 439
Rejestracja: pn wrz 18, 2006 22:05
Ptaki które hoduję:

#23

Post autor: Gerard » czw lut 07, 2013 13:03

Po standardowym samcu i niebieskiej samicy młode wyjdą standardy . Chyba że samiec jest szpaltem na niebieską to młode wyjda i niebieskie i standardy.

Gdyby co to mam wolną niebieską samicę(2012)-150 zł, sprzedam lub zamienie na standardowego samca. Pozdrawiam

mecenas
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 06, 2013 15:44
Ptaki które hoduję: Rozella królewska
Lokalizacja: sklep zoologiczny

#24

Post autor: mecenas » sob lut 09, 2013 11:26

Witam.Zakupiem rozell krolewska ze sklepu zoologicznego ponad miesic temu. Czytalem duyo o nich, bo wczesniej mialem juy papuki faliste i dwa razy nimfy ktore doyzlz starosci u mnie.Ta jest nauczona wychodzic i wchodzic sama do klatki.Ma wszystko co potrzeba.Ciekawa wszystkiego, ale boi sie mojej dloni jak wkladam do klatki i chce jej dac jakis smakolyk.Czy mozliwe jest, zeby 2,5 roczna papuga przyzwyczaila sie do mnie i sie mnie nie bala? Wiem, ze to wymaga czasu, zeby sie przyzwyczaila i zaufala, lecz ciagle ona dazy do tego, zeby tylko otworzyc klatke.Jak nie ma mnie w pokoju to strasznie halasuje dopoki nie wejde.Gdy do niej mowie to mam wrazenie, ze probuje mnie przekrzyczec i wymusic na mnie zebym otworzyl klatke i wtedy juz jest spokojna.Problem w tym, ze tylko to ja obchodzi.Nie jest zainteresowana zabawa czy podejsciem blizej mnie.Jak mam w takiej sytuacji postepowac?
Sławomir W.

mirek40
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 05, 2013 11:25
Ptaki które hoduję: kanarki,papugi,kury ozdobne
Lokalizacja: jaslo
Kontakt:

#25

Post autor: mirek40 » sob lut 09, 2013 14:45

mecenas
mysle ze bedzie cieżko , lepiej pewnie dokupić jej partnera dochowac sie mlodych i młode sobie przyzwyczaic i oswoic, mysle ze to krótszy okres będzie niz zta co masz

Awatar użytkownika
LUKA
Posty: 116
Rejestracja: wt sie 07, 2012 21:48
Ptaki które hoduję: Patagonki Aleksandrety Rozelle Królewskie Barnardy i inne...
Lokalizacja: K-Kożle
Kontakt:

#26

Post autor: LUKA » ndz lut 10, 2013 09:55

Rozellke masz dopiero od miesiąca, więc nie oczekuj cudów, że będzie jadła z ręki wszystko zależy jaki miała wcześniej kontakt z ludźmi, jak był trzymany w wolierze a chyba był jak tak ciągle chce wychodzić, papuga która była bardzo długi czas tylko w klatce nie będzie się domagała wypuszczania tak bardzo. Proponuje ci wszystko na spokojnie i powoli robić, pierw podaj mu np. proso senegalskie papugi szaleją za nim przynajmniej moje, albo jabłko, marchewkę na widocznym miejscu i co jakiś czas jak już nie będzie miał w misce wtedy trzymaj w ręce i duuuuuuużo cierpliwości, nie wykonuj wtedy gwałtownych ruchów i obserwuj, co będzie robił po paru takich próbach rozellka powinna się powoli skusić i przylecieć po smakołyk. Możesz również postawić na stole albo obojętne gdzie miskę i np. znajdować się w pobliżu jak tylko zauważy, że nic mu nie chcesz zrobić wtedy zdobędziesz jego zaufanie. Moje dzikusy z wolier nauczyłem tak jeść z ręki, więc myślę ze tak nie więcej niż dwa miesiące i powinna ci już jeść z reki.
;-)
W wolnych chwilach zapraszam na www.CentrumEgzotyki.pl

mecenas
Posty: 2
Rejestracja: śr lut 06, 2013 15:44
Ptaki które hoduję: Rozella królewska
Lokalizacja: sklep zoologiczny

#27

Post autor: mecenas » pn lut 11, 2013 08:20

Thx.Mirku I Luka za odpowiedź.Będę się starał postępować według tego co napisaliście.
Sławomir W.

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku rozella”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości