Razella Królewska - dobór towarzysza

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Awatar użytkownika
misior_kucu
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 14:35
Ptaki które hoduję: nimfa, rozella królewska
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

Razella Królewska - dobór towarzysza

#1

Post autor: misior_kucu » czw wrz 29, 2011 12:51

Mam samca Rozelli Królewskiej i chciał bym dobrać mu towarzysza. Nie mam w planach ich rozmnożenia. Papug jak na razie za kumplował się z młodą nimfą ale z czasem nimfa zostanie dobrana w parę do hodowli, a Teodor zostanie sam w domu. Ptaka wziąłem od znajomego co wyjechał za granicę i nie mógł go zabrać. U kolegi papuga była trzymana jako samotnik, u mnie poznał nimfę. Dogadują się świetnie.
1. Czy jak dokupię mu do towarzystwa samca tego samego gatunku, to czy nie będą ze sobą walczyły?
2. A gdybym np. dokupił samca Rozelli Białolicej czy miało by to jakieś większe znaczenie?

glizda177
Posty: 603
Rejestracja: pt gru 26, 2008 20:15
Ptaki które hoduję: lora wielka aleksandretty patagonki senegalki żako kakadu
Lokalizacja: dolnośląskie

#2

Post autor: glizda177 » czw wrz 29, 2011 13:32

dokupić trzeba samiczkę , rozelki sa terytorialne mogą się samce tłuc.
Zazwyczaj w opisie gatunku jest informacja o tym ze najlepiej trzymać je w parach nawet nie stadnie. Ja kupiłabym samice królewskiej jest już w pięknych odmianach mi sie bardzo podoba niebieska choć najwiekszy urok ma czerwony standardzik:). Kup mloda samiczke i lacz na neutralnym gruncie.Ja mam parke ,oswojonego gadajacego samca i doparowalam mu samice 3 miesięczna z urazem skrzydełka (nie lata).Na poczatku nie obyło się bez sprzeczek ale obecnie mieszkaja w zgodzie w wolierze zewnetrznej. Jeśli twoj papug lubi nimfę to oznacza ze we swoim gatunkiem też się dogada ,kup samice moze kiedys nagrodza cie przychówkiem nie mieszkaj gatunków bo beda z nich hybrydy a trzeba dbac o czystosc gatunku:P

Awatar użytkownika
coco39
Posty: 839
Rejestracja: sob lis 25, 2006 12:29
Ptaki które hoduję: papugi
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#3

Post autor: coco39 » czw wrz 29, 2011 14:12

Dokup samiczkę(królewską tak jak samiec) samce mogą toczyć "wojnę" o terytorium a co za tym idzie któryś z samców może zabić drugiego.Dokupienie samicy wcale nie oznacza że ptaki będą gniazdować.Z regóły aby ptaki gniazdowały to potrzebna jest budka(są jednak małe wyjątki od tej regóły ale są).Jesli nie zawiesisz budki to raczej w lęgi nie pójdą.
Pozdrawiam
ArekP
http://arek-papugi.eu/

Awatar użytkownika
misior_kucu
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 14:35
Ptaki które hoduję: nimfa, rozella królewska
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

#4

Post autor: misior_kucu » czw wrz 29, 2011 14:46

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Teraz już wszystko wiem co dalej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku rozella”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość