Agresywna rozella, proszę o pomoc

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

LuthienDark
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 01, 2014 10:56
Ptaki które hoduję: rozella białolica

Agresywna rozella, proszę o pomoc

#1

Post autor: LuthienDark » wt lip 01, 2014 11:00

Mam pewien problem ze swoją rozella.
Jakieś 1.5 roku temu przygarnęłam ją do siebie. Nie było wtedy problemów. Klatka nie jest za duża więc papuga miała ją cały czas otwartą. Latała po całym mieszkaniu, była wesoła, dawała dużo radości, bawiła się zabawkami, tańczyła przy muzyce. Od jakiś kilku miesięcy wszystko się zmieniło.
Jest ciągle zdenerwowana, nie siada już na swoją huśtawkę, zrzuca zdjęcia ze ścian, atakuje psa jak i domowników, bardzo głośno wrzeszczy i agresywnie uderza dziobem o klatkę, nie wraca do niej na noc, wszystko niszczy. Jest nie do wytrzymania.
Chciałabym się dowiedzieć gdzie robię błąd, że papużka tak się zmieniła. Zawsze poświęcałam jej dużo czasu, rozmawiałam z nią i gwizdałam. Teraz kiedy tylko ktoś zagwizda do niej papuga wpada w szał :(

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1908
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#2

Post autor: Al » wt lip 01, 2014 15:52

Ptak dorósł i szuka partnera-ki, ten gatunek nie nadaje sie na pupila, to " niedotykalskie papugi", choć bywaja wyjątki.

LuthienDark
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 01, 2014 10:56
Ptaki które hoduję: rozella białolica

#3

Post autor: LuthienDark » śr lip 02, 2014 09:25

czy to znaczy, że nie ma żadnego sposobu:( niestety nie mogę mieć drugiej papugi:(

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1908
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#4

Post autor: Al » śr lip 02, 2014 15:27

Nie ma, to raczej gatunek do woliery

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku rozella”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość