Problem z dziobem u rozelli

Moderatorzy: wojtek, GoldAngelo, Boguśka, Grzegorz, misia458, Krysia-, WOJTEKZ

Villanelle
Posty: 1
Rejestracja: wt lut 27, 2024 18:20
Ptaki które hoduję: Rozella białolica

Problem z dziobem u rozelli

#1

Post autor: Villanelle » wt lut 27, 2024 18:29

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.

Kilka miesięcy temu zauważyłam problem z dziobem u mojej rozelli. Dziób jak i pazurki przerastają, jednak najbardziej zaniepokoił mnie fakt, że dziób był miękki na tej części, która przerastała. Łuszczyła się pionowo i miał takie ciemne niteczki w środku.

Byłam z tym u weterynarza 40 km od mojego miejsca zamieszkania. Zapisał kropelki ja świeżb (dwie tury odstęp 2 tygodnie) i zalecił suplementację witamin. Dziób stwardniał, woskówka się zaleczyła (to co, widać nad dziobem zaczerwienione) ale nadal ma te część z przebarwieniem w środku, która powraca.

Czy ktoś miał podobny problem?

Xoko
Posty: 29
Rejestracja: czw maja 05, 2022 16:21
Ptaki które hoduję: Nimfa , rozella królewska, rozella białolica, mnicha nizinna, rudosterka zielonica, nierozłączka czerwonoczelna

#2

Post autor: Xoko » śr lut 28, 2024 08:24

U mnie samczyk po lęgach miał delikatne jasne przebarwienie na dziobie dałem mu wapno i po jakimś czasie było wszytko okey

Awatar użytkownika
Al
Posty: 1909
Rejestracja: pt paź 05, 2007 15:30
Ptaki które hoduję: nierozłączki, świergotki, lilianki, modrolotki, nimfy, faliste, drobna egzotyka, barabandy
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

#3

Post autor: Al » śr lut 28, 2024 16:14

ptak mial stwierdzony świeżb ? mieki dziob nie jest jego przyczyną to niedobory witamin i minerałów, daj zdjcie

ODPOWIEDZ

Wróć do „-Pozostałe tematy dotyczące gatunku rozella”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość